Jauno priežu čiekuru balzāms           
Spēcīgs veselības eliksīrs no dabas līdzekļiem

Ir apskatītas dažādas receptes, kurās izmanto priežu čiekurus, tad šī būs vēl viena, kuru var droši pielietot ikdienā, lai uzlabotu savu veselību- imūnsistēmu, prostatas adenomas profilaksei, lai ārstētu prostatītu un pat impotenci- tāds kārtīgs vīriešu balzams!

Bet to, protams, var lietot arī daiļais dzimums, jo tas iedarbojas organisma stiprinoši, kā vitamīnu avots, nomierina nervu sistēmu, mazina noguruma sajūtu, palīdzēs hipertonijas un sirds-asinsvadu slimību gadījumā, kā arī tam tiek piedēvēta pret audzēja aktivitāte.

Priežu čiekuru balzama recepte:

  • 2/3 stikla tara tiek piepildīta ar čiekuriem, kuri ievākti līdz vasaras vidum;
  • Pārlejam masu ar medu (uz 3L burku vajadzēs apmēram 0,5L medu).

Iegūto masu nepieciešams apmaisīt, trauku aizvākot un nolikt saules apspīdētā vietā uz 2-3 nedēļām. Ikdienā, šo masu tarā vajag sakratīt, lai no čiekuriem labāk izdalās vērtīgās vielas medū.

Pēc nostādināšanas burkā parādīsies medus kopā ar no čiekuriem izvilkto sulu- to nolejam atsevišķā traukā un novietojam ledusskapī.

Traukā palikušo masu nepieciešams pārliet ar alkoholu (uzlējumu gatavošanā, ieteicams, stipri grādīgs alkohols 70%, taču var arī ar standarta 40%) apmēram, 2-3 cm virs masas. Trauku atkal aizvākojam un noliekam uz 2-4 nedēļām tumšā vietā. Pēc nostādināšanas mēs nolejam iegūto uzlējumu atsevišķā traukā.

Tagad ņemam to masu ko ievietojām ledusskapī- medus nostādinājums un jaucam kopā ar šo alkohola izvilkumu. Kārtīgi samaisām! Pie iegūtā maisījuma pievienojam priežu ziedputekšņu alkohola izvilkumu, ja tāds nav tad var propolisa izvilkumu- kopējā tilpumā tas jāpievieno aptuveni ¼  daļu. Tā tad proporcija 3 daļas čiekuru nostādinājuma un izvilkuma maisījums un viena daļa ziedputekšņu vai propolisa izvilkumu.

Šādu balzamu var lietot sākot no 1 līdz 3 ēdamkarotes dienā, tas tieši saistās ar vēlamā efekta panākšanas mērķi. Un svarīgi ir saprast, ka visas sastāvdaļas ir no mājās gatavotām izejvielām, piemēram, ja pievienosiet šim maisījumam tādā devā propolisa spirta koncentrātu un šo balzamu lietosiet pa 3 ēdamkarotēm dienā, tas ne pie kā laba nenovedīs, jo kā ziedputekšņi, tā arī propoliss ir sevišķi bioloģiski aktīvi, tāpēc vienmēr gatavojot šo balzamu, turamies pie veselā saprāta.

Profilaktiskos nolūkos, es ieteiktu šo balzamu lietot mazākās devās, ja, piemēram, viena ēdamkarote ir pieņemta 15ml un dienā 3 ēdamkarotes sanāktu 45ml, tā būtu deva, konkrēti saslimšanas ārstēšanai. Tad profilaksei pietiktu arī ar 15ml dienā, taču lielākam efektam sadaliet šos 15ml uz 3x- tā būs viena tējkarote, 3x dienā.

Tāpat šo līdzekli ieteiktu lietot 30-15 minūtes pirms ēšanas.

Lietošanu nepieciešams sadalīt kursos nelietojot šo līdzekli bez pārtraukumiem. Personīgi, es šādam balzama dotu priekšroku periodos, kad ir lielāka varbūtība apslimt ar dažādām infekcijas slimībām- rudeņos un pavasaros, ar nosacījumu, ka ziema, kā jau Latvijā arī nav rudens. Bet, protams, ja tas ir paredzēts konkrētu slimību ārstēšanai, tad jau ir jāveido kursa veida lietošanas ar individuālām devām.