Pirīts

Akmens apraksts

Nosaukums “pirīts” ir cēlies no grieķu vārda pyros- uguns. Nereti šis minerāls sastopams ar nosaukumu- kaķu zelts, muļķu zelts, dzelzs kolčedans, markazīts, bravoīts. Kas raksturīgs, par muļķa zeltu to nodēvēja tieši tāpēc, ka to zelta drudža laikā nereti jauca ar zeltu un cilvēki to salasīja zelta vietā.

Pirīts ir dzelzs disulfāts. Pamatā tas ir misiņa- dzeltenā krāsā. No šī minerāla ir iespējams iegūt dzirksteli, ja pa to uzsit ar dzelzs priekšmetu.

Atspīdums- metālisks.

Cietība pēc Mosa skalas 6,0-6,5; blīvums 5,0-5,2gr./cm3.

Pamata atradnes vietas atrodas Krievijā, Norvēģijā, Šveicē, Francijā, Vācijā, Azerbaidžānā, ASV.

Ārstnieciskās īpašības

Pateicoties savai līdzībai ar zeltu, arī šis minerāls ir spējīgs ietekmēt cilvēka nervu sistēmu, tāpat kā zelts. Tautas dziednieki iesaka šo minerālu nēsāt cilvēkiem, kuriem ir nervu izsīkums, tā kā šie akmeņi ir spējīgi sniegt kopējo organisma tonusu un paaugstināt darba spējas. Cilvēkiem, kuri ir pārlieku uzbudināti šo akmeni labāk nenēsāt vispār.

Litoterapeiti uzskata ka šis minerāls stiprina organismu un veicina iekšējo procesu sakārtošanos!

Maģiskās īpašības

Pirīts ir uzskatāms, kā spēcīgs maģiskais instruments. Tas uzskatāms kā vīriešu akmens. Viduslaikos to plaši pielietoja alķīmiķi. Pateicoties savai “vīrišķajai” dabai, šis akmens spēja piedot savam saimniekam stingru emocionālo spēku, ar kuru nepieciešams apieties uzmanīgi.

Pirītu nedrīkst nēsāt ilgāk par trijām dienām pēc kārtas, jo emocionalitāte var sākt kaitēt cilvēkam.

Pirītam nepatīk citi kaimiņi (akmeņi), to var vilkt vienlaicīgi tikai ar hematītu vai serpentīnu, ar citiem akmeņiem pirīts neļaus justies komfortabli.

Akmeņus ieteicams izvēlēties bez plaisām un šķembām, jo nereti plīsuši pirīti mēdz arī kaitēt.

Talismani un amuleti

Kā talismanu un amuletu ieteicams izvēlēties cilvēkiem, kuri droši var teikt ka tiem ir tīra sirds un tīri nodomi, kā arī to var izmantot stipri, praktizējoši magi. Savam īpašniekam šis akmens palīdz gūt ticību saviem spēkiem, atbrīvoties no bailēm, kā arī kļūt par līderi.