Selenīts

Akmens īpašības

Akmens nosaukums cēlies no Mēness dievības "Selēnas" vārda!

Akmens krāsa mēdz būt balta, pelēcīga, caurspīdīga un persiku. Selenīts ir ģipša paveids.

Akmens atpīdums- stiklains, pērļains.

Cietība pēc Mosa skalas 2.

Pamata atradnes vietas: Ķīna, Indija, Madagaskara, Maroka.

Atcerēties, ka šo akmeni nav ieteicams turēt mitrumā un pat mazgāt- ģipsim ir tendence ūdenī sadalīties- vai arī izstrādājums tiks daļēji bojāts.

Ārstnieciskās īpašības

Selenīts ir pieskaitāms pie augstas vibrācijas akmeņiem, līdz ar to tam ir visnotaļ plašs iedarbības spektrs. Pamatā, šī akmens iedarbība saistās ar centrālo nervu sistēmu un tā nobīdēm, kuras attiecīgi spēj ietekmēt visus organismā esošos orgānus un sistēmas- tajos notiekošās procesus.

Selenītu lieliski var izmantot, kā vispār stiprinošu akmeni, kurš nomierinot nervu sistēmu, spēs arī palīdzēt sakārtot un pat stiprināt fizisko organismu.

Agrāk šo akmeni litoterapeiti izmantoja, galvenokārt, lai ietekmētu cilvēka kaulu sistēmu.

Maģiskās īpašības

Kā jau pēc nosaukuma saprotams- Selīts (Selēna- Mēness dieviete), šis akmens ir spēcīgs sieviešu akmens. Sākotnēji ar nosaukumu “Mēness akmens”, apzīmēja tieši šo akmeni, vēlāk jau šī grupa kļuva plašāka un ar šo akmeni sasaistīja visus akmeņus, kuru pavadonis ir Mēness.

Šo akmeni izsens izmanto, lai cilvēks, vieglāk spētu sakārtot savu emocionālo dabu, tādā veidā stimulējot emocionālo stabilitāti un iekšējo harmoniju!

Selenīts, lieliski, spēs stimulēt cilvēkus, kuri iet savu attīstības ceļu- gan garīgu, gan materiālu. Ja, piemēram, labradorīts pamatā stimulē magus, tad selenīts radīs līdzvērtīgu ietekmi cilvēkiem, kuri tik spēcīgā veidā nepraktizē garīgās prakses- labradorītam ir sava pievienotā vērtība, kuru ne visi cilvēki spēs izturēt, tad selenīts ir lieliska alternatīva, bez šīs pievienotās vērtības!

Talismani un amuleti

Selenīts ir lielisks talismans sabiedriski aktīviem cilvēkiem, oratoriem, diktoriem, skolotājiem un cilvēkiem, kuri saistās ar sabiedriskām/ politiskām kustībām.

Kaut, arī akmeņus nēsāt grūtniecības laikā nav ieteicams, taču uzreiz pēc dzemdībām selenīts var būt lielisks palīgs jaunajām māmiņām, radot miera sajūtu un stimulējot piena dziedzerus- piena radē. Pateicoties, daudzām tajā mītošām īpašībām, šis akmens var kļūt par lielisku atbalstu tieši jaunajām māmiņām- tas palīdzēs visās jomās, gan fiziski, gan dvēseliski.