Tīģera acs

Akmens apraksts

Tīģera acs atšķiras no citiem akmeņiem ar to ka tam ir “Kaķa acs” efekts, tīģera acs var būt tikai zeltītā krāsā ar hematīta ieslēgumiem, tam raksturīgs viļņveidīgs zīmējums. Reti sastopams ir tīģera acs paveids- vanaga acs. Izskatā līdzīga tīģera acij, tikai pats akmens zilos toņos.

Tīģera acs ir viens no kvarca paveidiem. Akmens brūnā krāsā ar zeltītām līnijām. Atspīdums- stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas- 7,0, blīvums 2,6 gr./cm3.

Pamata atradnes Āfrika, Krievija, Indija, Birma (Mjanma), Austrālija. Pašlai tirgū sastopamā tīģera acs, pamatā tiek ievesta no Āfrikas un Austrālijas.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas medicīnā tīģera aci, izmanto, kā profilaktisku līdzekli pēc operāciju periodā, lai ātrāk un veiksmīgāk sadzītu operētā vieta un lai cilvēks ātrāk atlabtu. Pats personīgi esmu šo akmeni pielietojis cilvēkiem, pēc ķeizara operācijas- cilvēks atlabst un nostājas uz kājām ievērojami ātrāk.

Ir tautas, kuras šo akmeni uzskatīja par vispār stiprinošu akmeni un to nēsāja profilaktiski pret jeb kādām slimībām. Uzskata, ka šis akmens samazina asins spiedienu hipertonijas gadījumā, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem. Šo akmeni lieliski izmanto psoriāzes ārstēšanai (pārbaudīta efektivitāte!).

Šis akmens spēj palīdzēt arī bronhiālās astmas gadījumā, kā arī mazināt locītavu iekaisumus.

Der ielāgot ka, lai iegūtu no šī akmens vislabāko iedarbību, to nepieciešams turēt tieši uz slimības, traumas vai problēmas vietas.

Šo akmeni var sasaistīt ar Saules pinuma enerģētisko centru, un Sauli!

Maģiskās īpašības

Šis akmens no seniem laikiem, tiek lietots kā visizteiktākais aizsarga akmens- pret noskaudumiem, ļaunajām acīm un lāstiem. Šo akmeni visvairāk saista ar Sauli, attiecīgi tas aizsargā arī pret negatīvi vērstu informātiku. Tīģera acs visbiežāk litoterapeiti iesaka lietot, sava īpašuma aizsardzībai- tas saistās ar cilvēka materiālo pasauli.

Šo akmeni agrāk plaši pielietoja karavīri, tā kā uzskatīja ka akmens aizsargās no ievainojumiem un nāves uz kara lauka.

Šis akmens aizsargās asvu īpašnieku arī no bīstamām situācijām, tā kā tas veicina cilvēkā veselo saprātu un liedz neapdomīgi rīkoties.

Šis akmens derēs greizsirdīgiem cilvēkiem, jo tas spēj nomierināt to aizdomu pilnos prātus.

Talismani un amuleti

Kā talismans šis akmens vislabāk derēs radoša darba darītājiem, kā arī tiem, kuru darbs vai hobijs saistās ar dzīvības un veselības apdraudējumiem. Neliels tīģera acs kareklītis, palīdzēs sportistiem sasniegt uzvaru savā darbībā!