Čaroīts

Akmens īpašības

Nosaukums „čaroīts” savu nosaukumu ieguva no upes Čara, kas atrodas Sibīrijā. Otrs akmens nosaukums ir „Sibīrijas ceriņkrāsas brīnums”!

Pirmo reizi čaroīts tika atrasts XX gadsimta vidū- kā saprotams Sibīrijā. Tā krāsas mēdz būt brūna, ceriņkrāsas, violeta. Nereti sastopami arī kristāli- no tumši violetas nokrāsas līdz gaiši violetai. Mēdz gadīties akmeņi, ar „kaķacs” efektu.

Kad akmens tiek pulēts, tam parādās skaisti dažādu toņu slāņi, kas pārklājas viens ar otru!

Atspīdums- var būt zīdveidīgs un pat stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas 6,0- 7,0; blīvums 2,5- 2,7 g/cm3.

Vienīgā šī akmens atradne ir Krievijā, citās pasaules valstīs šis akmens vēl nav atrasts!

Ārstnieciskās īpašības!

Tautas medicīnā valda uzskats, ka čaroīts pateicoties savam krāsu tonim, rada nomierinošu efektu uz nervu sistēmu. Dažās valstīs šo akmeni pielieto galvas sāpju noņemšanai, kā arī izmanto smadzeņu satricinājumu ārstēšanā!

Čaroīta aproces iesaka izmantot cilvēkiem ar psiholoģiskām problēmām.

Litoterapeiti veiksmīgi ir atraduši veidu, ka ar čaroīta palīdzību var ārstēt sirdsdarbības problēmas, gremošanas sistēmas problēmas, kā arī problēmas ar urīnpūsli un žultspūsli.

Tāpat arī ar pulētām čaroīta plāksnītēm var novērst iekaisuma procesus.

Izmantojot šo akmeni, der atcerēties, ka nepārtraukta tā nēsāšana var novest pie depresijas!

Maģiskās īpašības!

Tā kā čaroīts ir atrasts visnotaļ nesen, tā maģiskās īpašības ir maz izpētītas. Visaktīvāk pašlaik to pielieto melnie magi, lai nodarītu kaitējumu, bet ar laiku radīsies arī otras puses novērojumi, bet tam vajag kā minimums savus 200 gadus.

Talismans un amuleti!

Čaroīts ir dzejnieku un filosofu talismans. Šis akmens rada iespēju dziļāk izjust apkārtējo pasauli, sajust augstāk esošus spēkus, enerģijas. Šis akmens tieši saistās ar Kosmiskām enerģijām un ļaus arī savam saimniekam tās izprast!