Es un mans ekoloģiskais redīs
Šajā rakstā, es vēlētos, paspēlēties ar to apgalvojumu, ka veikalā pārtika ir nekvalitatīva un ikdienā vajag patērēt eco, bio un vēl visādu “tīro” pārtiku. Es, protams, labi saprotu, ka tas ir lielisks mārketinga gājiens un tas palielina produkta cenu. Bet, kāpēc cilvēki tam ir noticējuši... Par šo apgalvojumu, gan jau paši esat dzirdējuši to dažādās formās, par to ka ēdam veikalu ķīmiju, indi utt. Es esmu!
Nu, tad sākam domāt!
Uz pasaules ir milzum daudz vidi piesārņojošu darbību- rūpnīcas, dažādu elementu ieguves, izlietoto izejvielu nonākšana atpakaļ dabā, bet jau toksiskā formā. Aptuveni padomājot, gan jau spējat iedomāties to ainu, cik daudz katru mirkli vidē nonāk dažādi, arī kaitīgie savienojumi. Es neapgalvoju, ka viss, visu tikai piesārņo. Protams, ir arī pielāgoti dažādi normatīvi un ar tiem apstiprināti “normālie” piesārņojuma daudzumi.
Otrs, ko es atceros vēl no skolas laikiem, ka kā izrādās mēs dzīvojam vienā lielā vai ne tik lielā telpā. Visas gāzes, dūmi, savienojumi, kā izrādās neaiziet nekurienē. Citplanētieši ir nodrošinājušies, lai mēs tur pie viņiem nesākam smirdēt un uzlikuši mums apkārt robežu. Lai paši elpojam, to ko saražojam.
Un te man neviļus rodas jautājums... ja, mēs sēžam istabā un kāds izdara necieņu pret mums, otrā istabas stūrī. Vai mēs varam runāt, ka mēs dzīvojam tīrā un nepiebezdētā vidē? Un ja viņš neģēlis to nepārtrauc darīt nedēļu, mēnesi, gadu? Vai var teikt, ka tāpēc, ka mēs to nedarām, tad mums nesmird? Vai tomēr, ja kāds, tā bezdošā neģēļa draugs, sitīs pie krūts ar kulaku un ar lapeli rokā proklamēs, ka viss atbilst normām! Vai tāpēc smirdēs mazāk vai liksies, ka tad jau nu tomēr var paciest?
Nepārprotiet, arī man šī lapele ir svēta, it īpaši, ja es Jums savu istabas stūri vēlētos pārdot. Jo kā lapelē teikts, viss ir pēc normām un te nesmird, bet smaržo pēc rozēm, tāpēc arī ir dārgāk. Tik viena iekšējā smeldze, ka to lapeli, pirmais neizdomāju es un tagad tā ir jāpērk. Es jau, protams, pats to varēju uzzīmēt, bet vai tad lielākie brāļi to ļaus- viņi tomēr ir speciālisti, viņi zina, viņiem ir visa noteikšanas aparāts azotē.
Es, protams, saprotu, es visu saprotu, i nevienu vārdu nesaku. Rācenis, izaudzis piemežā, ar skatu uz ik vakara saulrietiem, tas ir pavisam kas cits.
Tad man vēl tā ienāca prātā, lai nu cik tā ir, vienu nakti sapņoju savā tīrajā istabā un nez no kurienes, kā no skaidrām debesīm, vārds “Mikotoksīni”. Mazliet jau tomēr sajutos, kā Mendeļējevs, kārtojot rindās: “Trihotocēni, Aflotoksīni, Ohratoksīni, Citrinīni, Stahibotritoksīni, Dendrodohīni, Fuzariotoksīni, Sterigmatocistīni, Islandiotoksīni, Patulīni, Ergotoksīni, Fumigatoksīni...”. Tik nespēju sapnī sakārtot tos pareizās rindās, jo nesapratu, pēc kā dalīt, augšā tos kuri rada aknu vēzi un nograuj nieres, varbūt apakšā, ielikt tos kuri rada toksisko aleikiju un ergotismu. Bet kur likt tos toksīnus, kuri iedarbojas citotoksiski, neirotoksiski, imūnsupresīvi, mutagēni, teratogēni? Un vai vispār norādīt, tos kuri raisa vemšanu, caureju, drudzi, krampjus, gangrēnu un pa retam arī letālu iznākumu.
Vai zināt par ko es runāju? Es runāju par pelējuma sēnīti, kura spēj radīt šos unikālos, sekundāros metabolītus ar tik ekstravagantu iedarbību....mmmmm.... Un zināt, cik daudz šādus mikotoksīnus mēs pazīstam, šodienā? (Saki pie sevis:”Nu?”). Ap trīs simti un tie ir tikai tie, kurus mēs zinām.
Un tagad parunāsim par to, kā izaudzēt pašiem savu pelējuma sēnīti, kura tad no sevis izdalīs mikotoksīnus! Mums nepieciešama, laba bāze uz ko to visu audzēt. Pēc nejaušības principa, no visiem diviem teorētiskiem paraugiem, ņemsim, sauju teorētiskās augsnes. Bet, diemžēl, augsne bieži vien ir nepietiekami bagātīga savā sastāvā, tāpēc pieliksim kādu mēslojumu- protams, dabīgu.
Labam pelējuma sēnītes eksemplāram ir nepieciešama ar skābekli bagātināta augsne. Labākās no šīm sēnītēm ir aerobi orgasmi- patērē skābekli. Tāpēc rušinām, rušinām! Tālāk, vajag izvēlēties eksperimentam labu laiku- siltu un vēl vajag palaistīt. Un gatavs, esam ieguvuši ideālu pelējuma sēnītes dzīvotni, kur tā spēs attīstīties pilnā sparā. Protams, nekādus fungicīdus, mēs tomēr esam pret ķīmiju. Mēs taču zinām, ka tieši fungicīdi ir tie, kas mūs apdraud.
Tālāk šajā augsnē vajag kaut ko stādīt un turpināt apkalpot. Galvenais, ik pa laikam kārtīgi rušināt un dziļi ieelpot, to fantastisko zemes smaržu un mikotoksīnu ražu!
Tas tad arī ir galvenais iemesls, kāpēc es atzīstu tikai savvaļā vāktas zāļu tējas un pat ja uzdrošinos ko specifisku sastādīt sev dārzā, tad man tas viss ir ieaudzis zālē un tā tiek tikai apgriezta. Nekāds mēslojums, nekādas zemes aerēšanas- pat ja augi no tā iet bojā, tad labāk tā! Un tāpat arī zemnieku produktus bez eko šmeko un bio, bet ķīmiskotus un tādus, lai aš nāsīs tas ķīmijas smārds ietriecas! Bet tas jau atkāpītei. Tas bija mans noslēpums, tāpēc aizmirstiet, tagad!
Ko es ar šo pārdomu rakstu vēlos teikt. Principā neko! Tikai veicināt pārdomas Jūsos. Visu varat izpētīt arī paši. Neko jaunu neuzrakstīju un jaunu pasauli neatklāju- to visu jau zinājāt sen. Bijāt tikai piemirsuši! Tagad dzīvojiet ar šo informāciju :D
Meklējot veselību!
Parunāsim par cilvēku veselību! Par galvenajām pārliecībām šodien un arī agrāk. Paskatīsimies piemērus. Protams, kā jau vienmēr tikai un vienīgi mans, viennozīmīgi pareizais viedoklis! Izņemot taisnību un tikai taisnību nekad nesaku!
Es centīšos runāt, tādos salīdzinājumos, kuros gan jau ka vismaz 2% lasītāju pat neizlasot sapratīs par ko tiek runāts.
Šodienā un arī senāk izskan apgalvojums: “Ka visas slimības nāk no galvas, tik viena vienīga gonoreja no prieka!” Ar ko tiek domāts, ka pamatā cilvēka veselība ir atkarīga no cilvēka psiholoģiskā komforta, stāvokļa. Jo vairāk cilvēka dzīvē stress, jo cilvēks slimīgāks. Šo terminu, visticamāk, arī izgudroja psihologi-ezotēriķi, jo tādi var cilvēku ārstēt uz vella paraušanu un beigās pamatot ar kaut ko gaisīgu, kāpēc nekas neizdevās.
Kas interesanti- stress tiek pieņemts kā kaitniecīgs stāvoklis. Šim stāvoklim tiek piedēvēts jau tonis. Kāpēc? Iedomājieties cilvēku bez stresa, nu tādu pilnībā bez jeb kāda iespringuma uz jeb ko, jo principā, jeb kā darīšana ir lielāks vai mazāks stress. Pat mūsu organisms ir izdomājis dažādus piespiešanas mehānismus, lai sevi uzturētu. Zinājāt, ka piemēram, cilvēkam neeksistē tāds stāvoklis, kā slāpes- tas ir smadzeņu radīts efekts, lai nebūtu dehidratācija organismam. Smadzenes mums liek domāt, ka mums slāpst. Un kad padzeramies, tad smadzenes mūs apbalvo ar patīkamu sajūtu. Tā teikt iedod mums “cepumiņu”. Un viss tikai tāpēc lai mēs rīkotos- dzen mūs stresā. Bez stresa mēs nekustamies.
Un kā paliek ar stāvokli, kad esi kādā ārkārtas stresa situācijā un ir jāsaņemas un jārīkojas. Bieži notiek tieši pretējs process- organisms mobilizējas un atveseļojas pats. Iešana aukstā ūdenī un pirtī arī ir stress, gan fizisks, gan psiholoģisks.
Labi, atmetam stresu un skatāmies uz psiholoģisko stāvokli kopumā. Pieņemsim, ka cilvēks ir psiholoģiski kaut kādi tendēts, nu kādā, vispār pieņemtā, negatīvā virzienā. Un rezultātā būtu jābūt ka cilvēkam piemetas tāda vai savādāka kaite.
Savukārt, ja papētīsiet kaut vai sevi, kas notiek Jūsu galvā, kādas kaites dzīves laikā sev esat piedēvējuši. Iedomājieties, ja tās visas piepildītos. Neesat? Atveriet “Feldšera rokasgrāmatu”, ideālā variantā, kādu padomijas izstrādājumu. Palasiet simptomus un aprakstus slimībām. Kāpēc šīs kaites, kuras ir piesauktas nerealizējas? Pavisam vienkārši- cilvēka organisms ir muļķu drošs.
Muļķu drošs nozīmē, ka to nav nemaz tik viegli ietekmēt, lai deformētu- fiziski to izdarīt ir vieglāk, kā sevi uz kaut ko saprogrammēt. Pat ja ilgstoši sēdēsiet kaut kādā pasauli nīstošā pozā. Un ja varētu, tad principā mums ir panaceja, kā iegūt mūžīgu jaunību un veselību- programmēšana taču strādā abos virzienos? Vai arī visi programmējam tikai negatīvi, ja reiz nākas paslimot?
Man, piemēram, ir dzīvē bijuši cilvēki, kurus var stundām klausīties. Ziniet tos cilvēkus, kuri pievelk pat neko nedarot, bet gribas apsēsties blakus un vienkārši klausīties ko tie stāsta, skatīties ko dara. Viens no šiem cilvēkiem, kurš pavisam nesen no mums aizgāja ar onkoloģiju. Cilvēkam nebija nekādu kaitīgo ieradumu, ziemā peldēja ledus aukstā ūdenī, labs un pārdomāts uzturs- pat man personīgi dažreiz šķita, ka būtu forši tā ar dzīvot. Cilvēks, labsirdīgs, ne reizi nav dzirdēts no viņa pat viens lamu vārds, izglītots. Bet diemžēl...
Tai pat laikā es zinu arī tādus eksemplārus, kuriem parasti gribas iet ar līkumu. Un šķiet, kā tādus vispār zeme nes un neko, dzīvo un dzīvo. Nu ir pa kādai kaitītei, kam nav. Garāk neaprakstīšu, gan tādu varat iedomāties arī paši.
Kas interesanti, ka parādot tagad divus piemērus. Mēs viegli sagrupējam pozitīvajos un negatīvajos- kaut tā ir tikai mūsu iedoma! Pirmais tēls ir pozitīvs, silts un sirsnīgs, otrs negatīvs, vēss un ļauns. Taču īstenībā iedalījums ir mūsu izdomāts- kas ir labs un kas ir slikts.
Man no vienas vecāku sapulces ir prātā palicis skolotājas izteikts vārds, par kuru es aizdomājos! Vārds “manipulācija”, visi vecāki uzreiz uz to noreaģēja, kā ko negatīvu. Fu, fu, fu... Es, protams, neatceros par ko tika runāts- es vīrietis, skolotāja sieviete, ko gan es varēju dzirdēt no viņas teiktā!
Bet principā, lasot šīs rindas- tā ir manipulācija ar Jums. Valoda, žesti, skatieni pilnīgi viss ir manipulācija- kur satiekas vismaz divi.
Tieši tāpat ir ar psiholoģisko stāvokli, tas nevar būt labs vai slikts. Tas, vienkārši ir, pilnā savā krāšņumā, tas var būt tikai tāds, kāds tas var būt.
Tālāk sapratīsiet, kurp es Jūs vedu.
Kādus vēl piemērus par mūsu psiholoģiskajiem stāvokļiem mēs varētu paskatīties, kas rada mums saslimšanas... man, godīgi, vairs nav ideju. Tāpēc griežam monētu uz otru pusi.
Tā tad šobrīd populāri ir ņemt slimība = psiholoģiskais stāvoklis vai arī otrādi, kaut kāds psiholoģiskais stāvoklis, konkrētā virzienā virzīts, rada konkrētu saslimšanu. Es saku, ka buļļa klumpacis! Tā nav. Veselība un psiholoģiskais stāvoklis ir divi paralēli pastāvoši lielumi. Un pamatā ir ģenētika!
Jauns vārds par ko padomāt- ģenētika. Nē, nē par āriešiem tik dziļu neraksim. Bet, ir ģenētiskās tendences, kuras ir atrodamas mūsu DNS saitēs. Šīs saites satur visu informāciju par mums, kā par cilvēku un jeb kādas nobīdes tajās- korekcijas, kuras ir notikušas dzimtas attīstības laikā.
Tieši tāpēc rodas situācijas, kad cilvēks vēl neapzinātā vecumā spēj saslimt ar smagām un ne tik smagām saslimšanām, pat nepaspējot psiholoģiski sevi kā nostādīt.
Prom no mazuļiem un atgriežamies pie sev līdzīgajiem. Kā man parasti patīk uzdot, retoriskus jautājumus! Vai esat sevī novērojuši kādas tendences? Nu, mēs runājam šajā rakstā par veselību. Tā tad esat dzīves laikā novērojuši sevī kādas tendences veselības ziņā? Ir kaut kādas likstas, kuras ir raksturīgas tieši Jums? Tagad padomājiet par kaut kādām psiholoģiskajām tendencēm, piemēram, ir kaut kāds virziens, kur sev iekšēji varat atzīt ka esat nīdeklis? Kaut kāds dzīves psiholoģiskais aspekts, kurš Jums, Jūsuprāt, ir radījis konkrēto saslimšanu? Un tagad padomājiet, varbūt pat zināt tādu cilvēku, ja nezināt tad varat pieņemt, ka ir uz pasaules cilvēks, kurā ir tieši šāds pats pārdzīvojums? Nu, tur citi personāži, bet lielos vilcienos, kaut kas tik pat īpašs. Kā Jūs domājat vai veselības ziņā šim cilvēkam būs līdzīgas tendences?
Un te svarīgi uzreiz pārmest monētu uz otru pusi un iedomāties mūsu ģenētiskās īpatnības, mūsos esošo uzbūves kodu. Iespējams, šis uzbūves kods nosaka mūsu veselības tendences un attiecīgi arī psiholoģisko izpausmi. Īpatnība šajā kodā rada konkrētu tendenci uz to vai citu saslimšanu un tālāk arī ārējo reakciju, kas izpaužas psiholoģiskā plaknē.
Protams, to visu varu izskaidrot arī sarežģītāk, bet šoreiz atturēšos. Jau priecājos, ka esi izlasījis līdz šai rindkopai. To spēj tikai pāris procentu no lasītājiem.
Protams, tuvojoties noslēgumam. Gribētos dzirdēt ko daudz perspektīvāku un ietekmējamu, kā ko mainīt un vai to vispār var.
Var! Bet tas jau būs cits stāsts!
Šis bija labs vai ne?!
Mūsu uzbūves kods sevī ietver pašu pamatu, no kā tad radās arī viss dzīvais Visumā- informāciju. Ar informāciju vienmēr var strādāt. Jūs taču saprotat, ka pirms visa bija informācija- tas ir pamatu pamats visam. Pat haoss nevar būt bez informācijas.
Labi sāksim ar sākumu!
Savu uzbūves kodu izanalizēt neizdosies, jo tad Jums ir jāatkāpjas deviņus soļus uz atpakaļu savā cilts kokā un jāizpēta līdz turienei dzīvojošos cilvēkus. Tagad arī zināsiet, kāpēc vecās tautas, arī latvieši, vienmēr, ir dzīvojuši tādā seņču kultā, ko šodienā daudzi sauc par kapu kultu, kāds tas arī kļuva ar padomijas varas maigo glāstu- bet tas ne tikai pie mums. Kultūras un vēstures iznīcināšana notika un vēl šodien arī turpinās.
Tā tad pirmais, ko varam darīt, nezinot savu vēsturi. Saprotam savas psiholoģiskās tendences, īstenībā gan fiziskais stāvoklis, tendences, gan arī psiholoģiskais stāvoklis, tendences ir tikai kā spuldzītes uz vadības paneļa. Kuras iedegas vai tikai nomirgo, lai signalizētu mums par to kas notiek mūsu pamata uzstādījumos. Te varbūt atceraties, ka agrāk bija kāda veselības tendence un arī to pavadīja psiholoģiska tendence un šodien ar to esat tikuši jau galā. Tagad ir pavisam cita fiziskā un arī psiholoģiskā tendence. Tā teikt nākamais solis, kuru risināt. Taču, kur ir problēma?
Galvenā problēma ir tas, ka mēs nemeklējam kas mūsos notiek, kā vienā veselumā, bet meklējam kāpēc deg šīs divas lampiņas. Un kas tās varētu izslēgt vai vismaz izskrūvēt, lai nespīd acīs. Pilnīgi izglītotā variantā, uzņemamies atbildību par sevi paši un meklējam “kāpēc” paši. “Izglītotā” laikam arī bija jāliek pēdiņās, nu labi. Abi varianti atšķiras tikai ar to, ka viena tērē vairāk uzkrātos fiziskos resursus, otra morālos un laužas cauri paši- rezultāts, protams, tāds pats. Tik daudz tik ka tie kas laužas paši visam cauri ir mazliet nobružātāki. Smaids sejā cietāks!
Ko darīt Jums? Pavisam vienkārši, aizstāt vārdu “kāpēc” ar vārdu “kā”! Ja, iedegas signāllampiņas, nemeklēt KĀPĒC, jo atbilde būs bezjēdzīga, taču laiks būs zaudēts. Ja, domāsiet KĀ, tad jau rodas cerība. Jo iespējams, atradīsiet kā risināt, kā iet tālāk.
Var šķist ka runāju jau par smagākām un hroniskām slimībām, bet nē, arī smagas, hroniskas, vieglas un foršas slimības ir apzīmējums galvā. Cilvēki iet bojā no visu apzīmējumu slimībām, lai kā mēs tās, kaut kādu sev vien zināmu iemeslu dēļ, vērtētu.
Un nav jāmeklē nekas sarežģīts, viss uz šīs zemes ir vienkāršs. Ja, kas kļūst sarežģīts, tad tas, visticamāk, ir cilvēku izdomāts.
Tiklīdz sāksiet vērtēt no skatu punkta “KĀ”, viss notiks pats par sevi. KĀPĒC ir meklēšanas ceļš un kā zināms, meklētājs tam arī ir meklētājs, lai meklētu- ne atrastu. Uzstādījums, KĀ darbina smadzenes un tās pats interesantākais arī bez mums spēj atrast risinājumu, līdzvērtīgi, kā visi orgāni mūsos, kurus nez kāpēc mēs necenšamies darbināt- plaušas elpo, sirds pukst, nieres vispār vells viņu zina, kā izskatās! Tāpat strādā arī smadzenes- iedod tām uzdevumu un tās atrisina. Tās nav jādarbina pareizā virzienā, nav jācenzē.
Ko es vēlos pateikt? Uzticēšanās sev arī ir risinājums, kā var izmainīt sākotnējo informāciju, savos rūpnīcas iestatījumos. Mūsos viss jau ir, tikai nevajag to visu cenzēt un kontrolēt, ļaujiet sev no sevis atpūsties. Un lampiņas nemirgos!
Atceramies, ka es vienmēr rakstu tikai, lai veicinātu domāšanu! Par sliktu tas nenāk nekad! Ja teksts neierezonēja, tas ar nekas, tā var būt, es piedodu :D
Vīrusam pa pēdām 2024
Turpinām piedzīvojumu cauri sezonām ar jauno vīrusu, tas līdzīgi, kā mājas mīlulis aug acu priekšā un ik gadu mums atrāda, ko jaunu tas iemācījies. Ir pienācis 2024.gada rudens vai varbūt arī nav, šobrīd vairs pat gada laikus paredzēt nav iespējams- tik tā aptuveni- tuvojas septembris. Rudenim tepat, kaut kur ir jābūt. Es, domāju, ka tas tāpēc ka uz pāris gadiem uztaisījām pauzi savā iznīcinošā darbībā pret dabu un tā nesaprata, kas notiek, kur pazuda slodze. Tad, nu tagad sekas, līdz atkal viss normalizēsies, varbūt, arī nē!
Pienākot rudenim, ir pienācis laiks vīrusiem mosties un rādīt ko māk! Turklāt, vasara šī bija ļoti interesanta ar saviem laika apstākļiem. Varētu šķist ka vasara, kā jau vasara, bet tie lidmašīnu “chemtrail” :D Labi, labi, kas uz citiem saka, paši tādi ir :D Īstenībā vasara bija stipri savdabīga mitruma dēļ.
Man ir zālīšu žāvēšanas iekārta, kura darbojas uz saules enerģiju. Protams, tā ir aprīkota ar dažādām mērierīcēm, lai būtu vieglāk kontrolēt notiekošos procesus tajā. Šogad, pa visu silto sezonu, iekārtā normāls mitrums iestājās tikai augusta vidū. Visu sezonu gaisa mitrums bija stipri paaugstināts, pat nācās vairākus žāvējumus izmest kompostā, jo tie paaugstināta mitruma ietekmē nežuva, bet melnēja. Neatceros tādu vasaru, vismaz pēdējos 10-15 gadus. Jā, ir bijušas slapjas vasaras, lietainas, bet saulaina un ka gaiss pastiprināti mitrs- dīvaini.
Par paaugstināto mitrumu runāju, tāpēc, ka tas ir labs avots, lai dažādi slimību ierosinātāji varētu lieliski attīstīties. Un arī lieliski apstākļi, lai mēs tos varētu ieaicināt pie sevis uz tēju.
Iespējams, esat ievērojuši, ka pēdējos gadus aizvien vairāk un vairāk dažādas saslimšanas mainās vai arī mūsu organismi mainās. Un iepriekš ar it kā saprotamām saslimšanām zinājām, kā rīkoties, kas gaidāms. Tad šodien, aizvien un aizvien, it kā parastas rudens saslimšanas izvēršas veselā piedzīvojumā. Iespējams, tas saistās ar kaut kādiem jauniem vīrusa paveidiem, iespējams, ar to, ka mainās mūsu organismi. Nē, nē nebūs nekādas sazvērestības teorijas. Es, tik tā ievēroju, ka cilvēki apslimst un arī es neesmu izņēmums un šīs apslimšanas neņem īsti nekas, nedz dabīgi līdzekļi, kurus ierasti lieto rudens saslimšanas laikā, nedz farmācijas radītie līdzekļi. Turklāt, pēc maniem novērojumiem, otrie nereti padara tikai sliktāk.
Sejas grāmatā, lapā uztaisīju ierakstu, lai cilvēki padalās savā pieredzē, tieši ar 2024. gada vīrusa ietekmi. Ieteikumi visdažādākie! Tad, nu mēģināšu apkopot un radīt kaut kādu kopskatu uz to visu, ko darīt, ja ir nācies apslimt. Ar šī gada jauno un trendīgo saslimšanu.
Tā tad, sākumā mēģināšu minēt simptomus, kādus ir nācies novērot šai saslimšanai, lai attiecīgi, mēs saprastu ko skar šī slimība. Pirmais un pats izteiktākais, ir ne pārāk ilglaicīga, bet bieži vien 24h gara paaugstināta temperatūra, vidēji 38,5-39C. Dažkārt, turas vairākas dienas, ar tendenci kristies ik dienas, līdz atgriežas pie normālas temperatūras. Interesanti, ka pie paaugstinātās temperatūras, ne vienmēr ir arī pastiprināta svīšana. Bieži novērojama kaulu laušana vai spēcīgs nogurums kājās. Galvas sāpes, paaugstināts spiediens acīs. Bieži pēc temperatūras parādās smagas iesnas, kurām ir tendence veidot arī vidusauss iekaisumu, ja cilvēkam ir nosliece uz to. Retāk, bet ir novērojami drebuļi, drudžains stāvoklis un vēdera vīrusam līdzīgs stāvoklis (caurejas un vemšanas). Minu tikai, tos simptomus, kurus zinu- ticu, ka ir arī citi! Turklāt, pēc sevis secinu, ka šis vīrus ietekmē arī nervu sistēmu. Pirmās saslimšanas dienas, izteikti palielinājās ādas jūtība vai pareizāk teikt zem ādas nervu slāņa jūtība, neraksturīgi uz kājām parādījās ādas tirpoņa.
Tas ļauj izdarīt secinājumus, ka šis vīrus ietekmē ne kā agrāk ierasts, galvenokārt, elpceļus, bet jau arī citas organisma sistēmas- gan gremošanas traktu, nervu sistēmu u.t.t.
Kopumā skats uz šo saslimšanu ir klasiskais un neko daudz neatšķiras ar skatu uz daudzu gadu atpakaļ zināmo pieredzi. Tā tad, principā pamats ir daudz ūdens- šķidrumi un vitamīniem bagāts uzturs. Uzsvars, klasiski liekams uz C vitamīnu, taču es ieteiktu, sevi ar to neierobežot, bet paralēli lietot arī dabas veltes, kurās ir daudzi citi vērtīgi savienojumi un vitamīni, piemēram, mazāk ierasto pīlādzi, kurš ir pārbagāts ar dažāda veida vitamīniem. Protams, neizslēdzot pilnīgi visas citas ogas, augļus un dārzeņus- viss, kas ir pieejams uz konkrēto mirkli ir labs un vajadzīgs.
Apslimstot, klasiski zūd arī ēstgriba, bet vieglas, bet barojošas ēdienreizes nevajadzētu aizmirst, jo lai arī organisms ir slodzē, tam barības vielas ir nepieciešamas tāpat. Nevajag ēst daudz un smagus ēdienus, bet mirkli no mirkļa kaut ko ieēst ir nepieciešams tāpat. Arī tas uzlabos kopējo pašsajūtu.
Pēc atsauksmēm, daudz cilvēku norāda, ka labus rezultātus sniedz vērmele. Interesanti, ka vērmele ir labs pretiekaisuma, antiseptisks un atsāpinošs līdzeklis, taču tas spēcīgi iedarbojas uz gremošanas trakta darbību. Tas rada nojausmu, ka sakārtojot gremošanas trakta darbību varam ietekmēt slimības norisi. Tāpēc, es pat teiktu, ka nav jāapstājas tikai pie vērmeles lietošanas, ir lielisks augs, kuru sauc par stāvo retēju, tāpat ir sēne, kura saucas bērza čaga un citas dabas veltes, kuras arī labvēlīgi spēj ietekmēt gremošanas trakta darbību.
Par čagu laikam der pieminēt atsevišķi, ka šī sēne ir viena no tām, kura ir nozīmīga slimības gaitas atvieglošanai. Bērza čaga ne tikai uzlabo gremošanas trakta darbību, bet arī neitralizē brīvos radikāļus un palīdz izvadīt no organisma toksīnus. Saprotams, ka slimības gaitā organismā tādi rodas pār pārēm līdz ar to čaga būtu līdzeklis, par kuru nevajadzētu aizmirst. Tāpat arī pēc maniem novērojumiem, ir vērts vērst savu uzmanību arī uz raibo tauriņpiepi, jo tā ir viens no spēcīgākajiem imūnās sistēmas stimulētājiem un atbalstītājiem.
Vēl no atsauksmēm es redzu uzsvaru par propolisa nozīmīgo ietekmi uz šīs saslimšanas gaitu. Tā lietošana arī uzlabo saslimušā stāvokli.
Un, protams, visas iepriekš ierastās tautas metodes, kuras pielieto jau daudzus gadu desmitus, pie rudens apslimšanām.
Principā es teiktu, ka mēs vēl esam meklējumos. Vēl nav atrasts ne tas kas efektīvi iedarbojas pret šo vīrusu vai uz mūsu organismu, vīrusa ietekmes laikā. Praktiski mēs vēl dzīvojam, vienā un tajā pašā ritmā, kā daudzas desmitgades un mēģinām cīnīties ar esošo problēmu no tās pašu skatu prizmas. Diemžēl, jaunā saslimšana, kura ir radīta mākslīgā ceļā, pieverot acis uz bīstamību, spēlējoties ar nekontrolējamu dabas spēku ir novedusi mūs pie nepieciešamības veidot jaunus ceļus, jaunus algoritmus un iespējas. Šobrīd ir tas laiks, kad ir jāiemācās palūkoties savādāk, izmainīt novecojušo skatījumu uz lietām.
Viennozīmīgi, ar pilnu pārliecību, es varu droši teikt ka atbilde ir tikai un vienīgi dabīgā ceļā. Diemžēl, vai par laimi, apturēt to kas māk mutēt, izmantojot mūs kā inkubatorus un attīstīties, nevar apturēt ar kaut kādu konstantu, laboratorijā vai rūpnīcā samaisītu līdzekli, kurš jau vakar ir palicis vecs pret šodienas situāciju. Te arī ir tas galvenais iemesls, kāpēc slimo arī cilvēki, kuri ir saņēmuši vakcīnu. Un ne vieglāk, ne stiprāk- vienkārši, slimo tāpat, kā visi. Esmu drošs, ka cilvēki, kuri gatavoja šīs zāles, labi apzinājās, ka tas nav lai palīdzētu, bet tas ir vienkārši bizness un nekā personīga.
Nākotnē mūsu ceļš, viennozīmīgi, ir meklēt dažādus dabīgus līdzekļus, kuri spēs palīdzēt organismam radīt pietiekamu izturību un stabilitāti, pret šo saslimšanu. Tikai un vienīgi, meklēt palīdzību pie dabas, kā mazināt smago pašsajūtu slimības laikā un turpināt audzēt dabīgās bruņas.
Principā, lai cik bēdīgi tas arī nebūtu pagaidām, vienīgais adekvātais ceļš ir turpināt slimot un ļaut organismam pašam meklēt risinājumu. Mēs varam tikai censties atrast, kaut ko, kas atvieglos stāvokļus un tas arī viss!
Manas vecmāmiņas kults un “senču” brends
“Mana vecmāmiņa...” ir standarts ar ko sākas pats dumjākais arguments. Visbiežāk, šis arguments tiek izmantots cilvēku vidū, kuri paši neko nevēlas apgūt un izzināt, bet tikai atsaukties uz savām, personīgajām autoritātēm. Es, protams, neesmu pret vecmāmiņām, bet viņu piesaukšana, kad tiek runāts par dabas velšu pasauli ir pirmais signāls, ka tūlīt, tūlīt sekos kaut kas unikāls- tā teikt vecmāmiņu kults tiks diskreditēts un tās tiks parādītas ne tajā labākajā gaismā. Un tālu vairs nebūs jāgaida, lai uzklausītu sazvērestības teorijas, kuras parasti ir tā, aiz ausīm pievilktas.
Pats skaistākais šajās sazvērestības teorijās ir tas, ka vainīgs vienmēr ir kāds un es esmu upuris. Nekad netiek runāts, par to, ka mēs visu esam izveidojuši paši, viss kas notiek mūsu dzīvēs ir mūsu atļauts. Un tas ka mēs ar savu darbību atbalstam, to lielo un ļauno, kaut ko- ko parasti nevar nosaukt, tikai apzīmēt ar kaut kādu ‘trendīgu’ jēdzienu.
Atgriežoties pie vecmāmiņām vai pareizāk būtu teikt bieži valkāto vārdu “senči”. Cik bieži nākas dzirdēt, šo nu jau ‘brendu’, dabas velšu pasaulē. Apzīmējums ‘senči’ šodienā jau ir sekls mārketinga gājiens, jo bieži vien aiz tā seko, kaut kas, kas atkal diskreditē senčus. Piemēram, esmu redzējis reklāmu priežu čiekuru sīrupam, kurš tiek vārīts medū uz atklātas liesmas (krāsns, ugunskurs vai kas zina, kā senči vārīja medu). Ar piebildi: “Pēc senču receptēm!” Tas tāds pirmais, kas ienāca prātā.
Apzīmējams ‘senču’ šodienā tiek pieminēts, kā tāds vērtības paaugstinošs apzīmējums. Kaut būtībā ar senčiem izstrādei, kā likums nav nekāda sakara. Nu principā senči dzēra ūdeni un mēs arī dzeram- varam to nodēvēt par senču tradīciju. Likumsakarīgi, ka apzīmējumam “senču”, nav nekāda datējuma. Vai mēs runājam par 2000 g.p.m.ē. vai mēs runājam par iepriekšējo paaudzi. Nenoteiktība ir lielisks palīgs.
Pēc pieredzes, bieži redzu, ka šodienas cilvēks ar senčiem apzīmē kaut kādu X paaudzi, bet ne vecāku par 100-300 gadiem, tādu kuras pastāvēšana vēl ir apzināta, tā teikt taustāma. Un tad ir vēl tie senči, kuri ir izlobīti no tautas dziesmām, hronikām un pieņemts, ka tie dzīvoja kaut kā noteikti- bieži vien, tā kā mums konkrētā situācijā ir ērtāk.
Glorificējot senču padarīšanu, tas izpaužas caur vecmāmiņu kultu. Vismaz pie mums tieši vecmāmiņas ir tās, kas nes patiesās zināšanas no paaudzes uz paaudzi. Un šodienas pētījumi, zinātne tas viss esot kaut kāds farmācijas industrijas sponsorēts bubulis, kurā notiek cenzēšana un vešana uz nepareizo ceļu. Piespiešana ēst tabletes un aizliedz darboties dabas velšu pasaulē. Tāpat populāra ir arī tēze, par to ka lielie farmācijas uzņēmumi iznīcina visus dabas velšu pasaules popularizētājus. Kaut šis bubulis vairāk klīst Kanādā un ASV. Realitātē farmācija neizjūt zaudējumus, ko rada dabas velšu draugi. Vēl jo vairāk, iegulda milzu naudas pētījumos, lai pārņemtu daļu savā paspārnē. Farmācija droši darbojas arī “Dabīgs” sektorā un dabas velšu darboņi uztur tam visam labu fonu- ir pat izdevīgi. Tas procents, kurš atsakās no šodienas medicīnas pakalpojumiem un farmācijas izstrādēm ir gaužām niecīgs, lai industrija iespringtu.
Kas interesanti, ka cilvēki, kuri mītus par šodienas zinātni popularizē, parasti izmanto šodienas zinātnes priekšrocības- gan internetu, gan automašīnas, gan dentista pakalpojumus, gan telefonus. Negrib neviens staigāt lina vai nātru lupatā, kuru pats ievācis, noaudis un pašujis, no paša kauta lopa formētās pastalās, rakstīt vēstules, dzīves laikā maksimāli aizbraukt tikai 100-200km attālumā no sava ciema, pilnībā nodrošināt sevi ar pašizaudzētu pārtiku. Un kas pats galvenais, pilnībā uzņemties atbildību par savu veselību.
Mūsu šodienas dzīves līmeni nevar salīdzināt ar mūsu, tā saucamo senču dzīvi. Atliek vien palasīt vēsturi par dzīvi Latvijā un gan jau arī Eiropā kopumā, parunāt ar gados vecākiem cilvēkiem, kuri ir pieredzējuši paši un kuru vecāki ir pieredzējuši tos apstākļos nemaz tik senā pagātnē. Nabadzība, bads, kaudze neārstējamu slimību, medicīnas nepieejamība, radu un bērnu nāves, no šodien it kā viegli ārstējamām slimībām. Dabas veltes daudziem cilvēkiem bija vienīgā iespēja izdzīvot, kaut kādā veidā uzturēt savu un tuvinieku veselību. Gan jau zināt grāmatas par ēdamajiem savvaļas augiem un padomājot, aptuveni, gan jau ka nojaušat, kā tika atklāts ko var ēst un ko nē. Tieši tādā veidā tika noteikta arī ārstnieciskā iedarbība no konkrētiem augiem. Varam, protams, runāt par to ka mūsu senči lasīja seno ārstu grāmatas ar cittautu pieredzi, kā iedarbojas, piemēram, apelsīns- svešvalodā un noderīgi mūsu platuma grādiem. Tāpēc nācās izzināt vien visu pašiem. Un kolekcionēt visu zināmo par konkrētiem augiem no paaudzes paaudzē, iespējams, kādi zintnieki savā starpā vēl dalījās zināšanās. Sava veida informācijas plūsma, tikai lēna.
Cilvēku mirstība pat agros gados bija normāla parādība. Tāpēc meklēja iespēju ārstēties izmantojot to kas ir pieejams- dabas veltes. Par kurām zināšanas ceļoja tāpat kā tautas dziesmas no mutes mutē. Un nē, nezināja nedz sastāvu, nedz vākšanas laiku- vāca to kas tuvumā auga un kad auga. Neviens nebrauca 100km no mājām pēc zālītēm. Turklāt, ārstnieciskās dabas veltes, kuras izmantoja bija labi ja pāris desmiti. Kāds no kaimiņiem ierādīja augu, to tad nu arī zināja. Gana drošs esmu, ka nezinot augu, neviens to neaiztika un savus vienīgos mantiniekus un darba spēku, perspektīvā noindēt nemēģināja.
Ja skatāmies šodienā, tad tieši zinātnes attīstība ir radījusi situāciju, ka teju vai visu var noskaidrot. Ieejot pļavā var ievākt visus augus, noskaidrot to noderību un bieži vien pat ķīmisko sastāvu. Un vēl jo vairāk, neizejot no pļavas- viss pieejams plaukstas formāta kastītē ar ekrānu.
Šodien dabas veltes mums nav akūta vajadzība, mēs varam ievākt un varam arī neievākt. Pateikt, ka tie kas dzīvo uz dabas veltēm ir veselīgāki, kā tie kas apmeklē medicīnas iestādes nevaram- tas ir stipri individuāli. Turklāt, izmantojot zinātnes devumu ir iespējams aizvien mazāk un mazāk apdraudēt savu dzīvību.
Protams, mēs varam noliegt zinātnes devumu un uzskatīt, ka zināšanas par visām nozarēm uz šīs pasaules attīstās, tikai dabas velšu zinātne stagnē, kaut kur tur pie “senčiem” un tikai viņi zināja, kā pareizāk.
Esot daudzus gadus dabas velšu pasaulē, es bieži klausos šos: “Mana vecmāmiņa...” vai “Mūsu senči...” un laikam nav nekas iedarbīgāks ar ko esmu sastapies, kad ar šo cilvēku rodas vēlme pārtraukt diskusiju, lai neteiktu rupjāk. Un nē, ne senčus, ne vecmāmiņu es neuzskatu par dumju, bet gan cilvēku, kurš mēģina ko pamatot, pat nepainteresējies par to, kas šodienā ir zināms. Piemēram, kailās mietenes bīstamību vācieši noteica jau ap 1940 gadu, bet ir cilvēki, kas vēl aizvien to ievāc, jo ome vāca. Pieņemt, ka ome nezināja, omei nebija tik plaša pieeja informācijai, kā mums- nekādā gadījumā, ome ir augstāk par visu un ja viņa tā darīja, tad tā darīt var. Kaut atliktu vien 20 minūtes palasīt pētījums, nepieceļot savu pēcpusi pat no krēsla. Protams, ja ir iespējams atslēgt to slēdzi, ka big farma cenšas atņemt cilvēcei kailo mieteni.
Nevienu ne uz ko nemudinu. Katrs tic un dzīvo tā kā tam ir ērti un pareizi. Es izsaku tikai savu viedokli!
Alkoholisms
Alkoholisms Latvijā ir izplatīta problēma un topos mēs esam augšgalā, starp ES un OECD valstīm. Pamatā tas saistās ar to, ka mēs esam stiprā alkohola cienītāji. Līdz ar to absolūtā spirta daudzums uz cilvēku ir liels, ap 12,8L+/gadā. Pētāmā grupa ir 15+ gadi. Latvijā 44% iedzīvotāji sirgst ar alkoholismu, tie ir tie, kuri alkoholu lieto vismaz reizi mēnesī. Izteikti priekšgalā ir vīrieši, kuri patērē ap 21L absolūtā spirta gadā un sievietes, kuras patērē ap 6L absolūtā spirta gadā. Lai saprotams, tad absolūtais spirts ir domāts 100% šķīdums, kurš nesatur ūdeni, bet tikai etilspirtu. Vai, kā piemērs, vīns vidēji satur 12% absolūtā spirta masā. Tas nozīmē, ka tajā ir 0,12L absolūtā spirta. 12,8L absolūtā spirta ir līdzvērtīgi 106 viena litra vīna pudelēm uz cilvēku, kurš vecāks par 15 gadiem, gadā. Vai, apmēram, 2L vīna nedēļā. Ar nosacījumu, ka visi iedzīvotāji lieto alkoholu, bet tā kā problēma ar to ir tikai mazāk, kā pusei tautas, tad vīrietim tās ir 175L vīna vai 53L 40% degvīna gadā un sievietei 50L vīna gadā.
Tik sarežģīts ievads šim tekstam ir, lai būtu iespēja atklāt tēmu.
Latvijā, galvenokārt, mēs sastopamies ar alkoholismu ne vienkāršu iedzeršanu. Attiecīgi, lai no tā atbrīvotos ir jāskatās uz šo nelaimi līdzvērtīgi narkotiskai atkarībai. Ne velti senākā, skaidrojošā literatūrā etilspirts bija norādīts, kā narkotiska viela. Protams, legalizējot šo narkotisko vielu tika nomainīts arī apzīmējums uz “apreibinoša viela”.
Kas būtu jādara, lai no šīs atkarības atbrīvotos. Saprotams, ka nestrādās nekādi piespiedu vai drastiski līdzekļi pret paša cilvēka gribu. Tā teikt, vairs nedzeršu un viss.
Ir jātiek ar sevi galā psiholoģiskā plaknē. Jāatrod atkarības cēloņi- principā jāuzņemas atbildību par sevi pašam. Nevainojot notikumus, apstākļus, pieredzi vai citus cilvēkus. Jāatbrīvojas no atrunām un atkarības attaisnošanas. Un jāsaprot vai atbrīvošanās no šīs atkarības ir paša un patiesa vēlme.
Psiholoģiskā plaknē ir jāstrādā ar sevi pašam- izveidojiet savu terapiju. Nevajag sevi pārlikt cita cilvēka atbildībā. Protams, neskaitot gadījumus, kad nepieciešama jau klīniska palīdzība. Terapijas mērķis pavisam vienkāršs- atjaunot mīlestību pret dzīvi. Kas ir tas, kas katram nostrādās, es pateikt nevaru. Kādam pietiks ar iemīlēšanos un labu paraugu, kādam izdomāt sev hobiju vai kādas pārmaiņas ikdienas dzīvē. Iespēju ir neskaitāmi daudz. Jā, protams, tā būs vienas atkarības aizvietošana ar citu, bet te jāvērtē pēc ietekmes uz veselību.
Nonākot jau daudz maz stabilā, cik nu tas iespējams, psiholoģiskā stāvoklī. Var izskatīt variantus, kā sev palīdzēt ar dabas veltēm.
Šobrīd, pasaulē tiek pētīta sarkanā mušmire, kā perspektīvs līdzeklis psiholoģiskā stāvokļa normalizācijai, kā arī, kā efektīvs pret alkoholisma līdzeklis. Sarkanā mušmire mikrodevās spēj ietekmēt cilvēka psiholoģisko stāvokli, atbrīvojot cilvēku no depresīviem stāvokļiem, uzlabojot miegu un ikdienas produktivitāti. Tāpat arī tā iedarbojas uz tiem pašiem receptoriem smadzenēs uz kuriem iedarbojas alkohols. Attiecīgi, alkohols tiek izspiests no ikdienas. Turklāt ir jau dati, par to, ka efekts saglabājas arī pēc sarkanās mušmires mikrodevu kursa. Tas saistās ar to, ka mušmire ietekmē gan psiholoģisko, gan fizisko labsajūtu, plus GABA receptori ir ilgāku laiku nestimulēti ar alkoholu. Ko der pieminēt, ka sarkanā mušmire mikrodevās uzlabo arī dažādu orgānu darbību- kas arī veicina psiholoģisko labsajūtu.
Biežākā kļūda, kuru pieļauj ar sarkano mušmiri ir tā, ka to lieto aktīvajā atkarības fāzē. Tā var būt atbalstoša, tikai tad, ja stabili zināt ko vēlaties un uz ko ejat. Ja ir standarta uzstādījums, ka tagad dzeršu un lietošu mušmiri un viss notiks pats par sevi, tad tā nestrādās.
Es ticu, ka ir gadījumi, kad no sarkanās mušmires ir bail, kaut nesaprotu no kā baidīties, ja tāds sēņu produkts, kā alkohols bailes neraisa- alkoholam ir graujošāks efekts uz organismu un psihi. Bet šajos gadījumos var veidot citu taktiku.
Dabas velšu pasaulē ir dažādi augi, sēnes, ķērpji ar dažādiem efektiem, atliek vien atlasīt sev derīgākos. Te nāksies mazliet piedomāt un paeksperimentēt. Mērķis, ko nepieciešams sasniegt ir labsajūta ikdienā. Ir dabas veltes, kuras iedarbojas nomierinoši, uzmundrinoši, imūnās sistēmas darbības uzlabojoši, dažādu orgānu kopjoši u.t.t. Tāpat var atlasīt minerālvielām un vitamīniem bagātas veltes. Un šiem līdzekļiem nav obligāti jābūt “zāļu formā” (tējas, tinktūras, pulveri). Vērtīgas dabas veltes var būt arī pārtikas produkti- dārzeņi, zaļumi, augļi, gaļa u.c. produkti. Uzlabojot savu fizisko labsajūtu, uzlabosies arī psiholoģiskais stāvoklis, kā rezultātā no atkarības atbrīvoties būs ievērojami vieglāk. Domāju, ka šodien izreklamētais pretalkohola tēju maisījums strādā tieši šajā sektorā- ietekmējot pašsajūtu, uzlabojot ikdienas dzīvi.
Nevar nepieminēt arī to “muļķo sievu” līdzekli, kur tiek izmantotas dažādas dabas veltes ar specifiskiem efektiem, savienojumā ar alkoholu. Piemēram, parastā kumeļpēda, pelēkā tintene un citas dabas veltes. Galvenokārt, šīs dabas veltes sasaistē ar alkoholu radīs vemšanu, sliktu dūšu, līdz pat hospitalizācijas nepieciešamībai. Par “muļķo sievu” līdzekli to dēvēju, jo šie līdzekļi ir populāri tieši sieviešu vidū, kuras vēlas “izārstēt” savus vīrus pret to gribu. Tā teikt iebarot pa kluso. Efektivitāte šādiem līdzekļiem, šādā rakursā ir tuvu nullei un 99.9% nenostrādās. Nenostrādās, tieši tāpēc ka nekas netika izmainīts cilvēka apziņas līmenī, kā arī viņam jāturpina dzīvot ar tik lielisku sievu. Efektīvāk šādos gadījumos ir padomāt, kāpēc cilvēks ir nelaimīgs.
Tā tad, rezumējot. Galvenā problēma ir tieši alkoholisms un ir labi apzināties, ka tā nav nekāda iedzeršana, atpūta vai jel kāds cits sevis attaisnojošs faktors, bet gan alkoholisms. Apzinoties sevi, kā alkoholiķi, tas jau ir pirmais solis, lai kaut ko darītu- tā ir problēmas apzināšanās. Iedzeršana, jau nešķiet kā problēma, alkoholisms jau skan, kā labs stimuls, izstāties no šī klubiņa. Svarīgi ir apzināties, ka ceļš uz sevis izmainīšanu ir izteikti individuāls un to nāksies veikt vienam, bez citu iesaistes- tā tas ir daudz efektīvāk un rezultatīvāk.
Ārstēšanās, neskaitot smagus gadījumus, kur nepieciešama mediķu iesaiste, ir strukturēts darbs pašam ar sevi. Dabas veltes var palīdzēt uzlabot ikdienu, atbalstīt atbrīvojot no dažādiem stresa pilniem stāvokļiem. Taču dabas veltes nekādā ziņā nevar “izārstēt”, jo tas ir šodienas medicīnas burbulis, par izārstēšanu, ne dabas velšu. Dabas velšu pasaulē var tikai izārstēties- pats. Jā, neskan interesanti no monetizācijas viedokļa, bet tikai tā tas strādā.
Teātris nebeidzamos cēlienos
Vai dzirdēji jauno un unikālo domu, par to lai mazinātu oglekli vajag izcirst vecos mežus un aizstāt tos ar jaunaudzēm!? Jo esot dati, ka vecie meži nepiesaistot pietiekami daudz oglekļa, kaut arī tā ir kārtējā interpretācija, ērta interpretācija. No tā principa, kā pamatosim, kāpēc gribam izvarot pēdējos mežus ar lietas koku un ko izdarīt? Protams, pārvērst šķeldā vai vēl kādā nevērtīgā materiālā un aizvest kādam kaimiņam. Jā, protams, Latvijas koks nav pārlieku vērtīgs, vismaz tā runā tie kas ar koku strādā jau ārpus meža, neesot tā spēcīgā struktūra un izturība. Kaut skatos te pīpējot uz šķūnīti un turas labi, jau 20 gadu!
Īstenībā dati liecina par ko citu, ka tie krūmi, kurus reģistrē kā mežus, piesaista labi oglekli, bet uzkrāt gan nespēj. Jo reālie dati liecina, ka jo vairāk cērt, jo sliktāka situācija paliek un gan jau ka necērt tos krūmus. Par ko paši varat pārliecināties, savā sēņu mežā, kurš gan jau ka vairs pēdējo gadu laikā nav saglabājies. Princips vienkāršs, jo vairāk koksnes masas, jo vairāk oglekļa tiek uzkrāts, absorbēts.
Ko vēl vajagot? Vajagot koksni pārstrādāt lietderīgos izstrādājumos, ne kā ierasti šķeldā, jo zviedrs par šķeldu piķo vairāk, kā par iespējamu mēbeli, ko mēs varētu saražot! Ja lietotu alkoholu, paceltu glāzīti par visiem mēbeļu ražotājiem Latvijā, kuri vēl nav nobeigušies no valsts svētības. Protams, sarkasms, uzņēmējdarbība Latvijā tikai attīstās, šī ir viena no draudzīgākajām valstīm, kur ko attīstīt. Īpaši rūpniecību, nu ne to, kas ražo gaisu, bet reālus izstrādājumus.
Tai pat laikā, ES prasa saglabāt vērtīgos mežus, vērtīgās sugu dzīvotnes, bet vēl ir laiks līdz 29 vai 30 gadam, kad varam iespēt izzāģēt maksimāli daudz un pēc tam pateikt, ka mums tikai krūmi arī bija, mežu nav. Viena vienīga Latvijas stepe!
Pats labākais, kas man patika, kaut kur lasīju propogandas portālos, par to, ka varētu kaut kā piespiest zemniekam apmežot daļu savas zemes. Un tagad paņemam to ES prasību, izveidot milzu plantācijas Latvijā ar aizsargājamiem mežiem. Liekam kopā! Valsts mežus nobliežam līdz ar zemi, zemnieku piespiežam savu zemi apmežot- iedodam tam lapiņu, ka ir dabas lieguma īpašnieks un bingooo, zemnieks šāviena attālumā pie sava meža nevar tuvoties! Nu, nosacīti, esmu redzējis arī vietas, kur aug reti augi un par to ir informēta pārvalde, tiek nolīdzināta. Ja vajag, tad var!
Pat vairs nav bēdīgi, jo es labi saprotu, ka mēs te varam pagānīties internetā un tas neko nemainīs. Nu, labi mēs varam iziet ar lapelīti pastaigāt gar Saeimu vai jeb kuru citu, sev tīkamu ēku. Rezultātā, tāpat mežus nolīdzinās. Tā kā esam dibenā līdēju tauta, nu tāda vēl no padomijas, kad atnāk priekšnieks, tad visi jau stāv četrāpus un kaut ko tēlo. Vienīgais, kas var paglābt, ja kādas Eiropas iestādes iedos pa ragiem mūsu valdībai, nu kā iedos pa ragiem- uzliks sodu, kuru maksās, protams, ka valdība.
Jo tālāk dzīvo, jo šī pasaule paliek aizvien interesantāka un interesantāka!
Veiksmīgs darbs ar dabas veltēm
Sākot darboties ar dabas veltēm, grūtākais, laikam, ir tas brīdis, kad īsti nezini ar ko sākt. Zinu, ir arī cilvēki, kuri no sākuma dara un tad domā- parasti, tie, kuri attopas mājās ar klēpi nezināmu augu vai 4 spaiņiem nezināmu sēņu. Drošs paliek drošs, ievācu. Iniciatīva vienmēr ir lieliski, bet diemžēl, bieži sodāma.
Īsu brīdi esot šajā visā tēmā un vāroties tajā lielajā katlā, ir izveidojusies šāda tāda pieredze. Kopš esmu kļuvis publisks, tā arī saņemu kaut kādu atpakaļ ejošo saiti. Ne vienmēr adekvātu, bet nu tomēr. Tu tomēr ar savu pieredzi nepadalies, tad nu iztieku ar to kas ir. Ir nācies cilvēkus gan atbalstīt, varētu teikt ka apmācīt, bet nu mācīt kādu... tas saistās jau ar kaut kādu pedagoģijas izpausmi, veee... Nē, nē, nepareizi saprati, es pedagogus mīlu, jo vairāk, jo labāk. Tāpēc, tomēr, paliksim pie apzīmējuma “atbalsts”, man šāda atruna patīk labāk. Attiecīgi, ir nācies redzēt ar ko jaunie censoņas, kuri vēl nesaprot, kur iepinušies, saskaras. Šoreiz vairāk akcents uz problēmām.
Uzreiz izslēgšu no šī fabulas, tos kas darbojas, pēc principa: ”Mana ome... ” Tā ir atsevišķa grupa, kurā labāk neiejaukties. Līdzvērtīgi, kā tajā grupā, kas šodienā vairojas ģeometriskā progresijā, tie “Ezoreliģiskie zāļinieki”, kuros mazāk ezoreliģijas, kā skaistu bilžu un šizofrēnisku ierakstu sociālajos portālos. Biežāk nākas tomēr sadarboties ar adekvātiem, topošajiem zāļiniekiem, kuri mēģina apvienot iepriekšējo paaudžu pieredzi ar šodienas, pieejamās zinātnes, atklājumiem vai apstiprinājumiem. Un neaiztiek, lidmašīnu turbīnu tvaika pēdas debesīs.
Sākums vairāk vai mazāk visiem ir vienāds, labākajā gadījumā tie ir vecvecāki, vecāki, kas padalās ar zināšanām. Taču ne visiem ir tādi vecvecāki, vecāki, tad nākas saskarties ar kādu pirmo grāmatu vai interneta resursu. Te varu lepni klakšķināt ar mēli- daudziem esmu pirmais. Ir cilvēki, kas sāk ar šo lapu. Tas ir lieliski arī man, jo tas disciplinē, liek pētīt, pārbaudīt un vēl vairāk uzlabot, to kas jau radīts. Viennozīmīgi, lapā ir arī informācija, kura ir novecojusi, bet attaisnojumam teikšu, ka lapa jau ir daudz pāri 1600 A4 izmēra lapas pusēm un es esmu viens.
Sākuma avotam ir spēcīga nozīme, tam kā tālāk zāļinieks veidos savu attīstību. Ir zāļinieki, kuri ilgu laiku parazitē uz vecāko biedru un ir tādi, kas dzīvo informācijas badā. Pirmie iegūst zināšanas ātrāk, taču daudz nekvalitatīvāk, otrie lēnāk, bet daudz dziļāk. Galvenā atšķirība ir tajā, ka vecākais biedrs parasti neizstāstīs visu sīkumos, bet uzzināsiet, ka vajag darīt tā un tā, bet pieredzes neesamības dēļ, nezināsiet kāpēc. Otrie, pie kuriem piederu arī es, sarok informāciju par visu interesējošo paši. Attiecīgi, saprot, kā kas notiek un kāpēc tieši tā un ne savādāk, plus iegūst superīgāko īpašību- māku sarakt pilnīgi jeb kādas atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem.
Pirmais variants ir labs, jo vecākam biedram, kaut kas jāēd arī. Bet es iesaku būt otrajā frontē un visu darīt pašam- meklēt, rakt, pētīt un izglītot sevi. Un, galvenokārt, tāpēc ka šis variants ir tuvāks man- bet tas man radās tādā nosacīti bezizejas variantā- nebija iespēja atrast vecāko biedru. Tā, kā man bērnībā bija daudz laika attīstīt sevi pašam, tad “autoritāšu” sistēma, man kaut kā gājusi secen. Kā arī sastopoties ar “autoritātēm” es, kā likums, esmu zaudējis interesi pret viņiem, redzot viņu mērķus, tam ar ko viņi nodarbojas. Vienīgie autoritātes manā dzīvē ir mani vecāki, bet viņi diemžēl, ar dabas velšu pasauli nenodarbojas.
Izvēloties vecāko biedru, šī raksta nozīme zūd un varat neturpināt lasīt. Biedrs mācīs pa savam un mani te nevajag.
Ja der mana versija...he, he tikko aizdomājos, ka kļuvu par vecāko biedru Tev, tad pastāstīšu tālāk ar ko sākt. Tik gara priekšspēle, jo zinu ka pamatā lasa sievietes un sievietes parasti sūdzas, ka vīrieši nesaprotot priekšspēles nozīmi.
Tā tad, pirmais ar ko sākt ir saprast savus mērķus. Kāpēc Tev to vajag? Kādi ir Tavi motīvi! Mani tas neinteresē, bet Tev sev tas ir jāzina un pēc trijiem gadiem, pajautājiet sev vai vēl šis mērķis ir saglabājies. Ja nav saglabājies, tad uzdod šos jautājumus atkārtoti un noskaidro, ko dari un kurp dodies. Tas ir pats pamats visam. Ja, mērķis tomēr izrādās saistīts ar dabas velšu pasaules apguvi un izpēti, tad turpinām.
Tālāk drīkst nobīties no informācijas apjoma, ko tagad nāksies zināt no galvas... ārprāts. Pelašķi nesapratīs, ja neuzrunāt viņus latīņu valodā. Tā tad, informācijas apguve ir tikai motorikas izstrādāšanai, izlasiet šo mājas lapu, izlasiet kādas 20 grāmatas, pasekojiet youtuba AGF kanālam (citiem kanāliem sekot ir nodevība!). Un trenējiet savu apziņu. Visu šo informāciju no galvas zināt nav nekādas vajadzības, vajadzība ir zināt, kur atrast visu informāciju, kas nepieciešams. Un kā jau zināt, pat no galvas spējat nosaukt www, tālāk AGFonds un beigas jau zināt paši. Protams, tas ir skaisti, kad Ziemassvētkos pie eglītes varat noskaitīt mušmires visus ķīmiskos elementus un satriekt omi, bet citam nekam tas nenoder gan. Nu, iespējams, ja esat vīrietis, tad randiņā varat ar savām zināšanām novest sievieti līdz baltkvēlei, izstāstot, kā asinszāles ķīmiskie elementi oksidējas gremošanas traktā, kas no šiem oksīdiem sanāk... labi, neturpināšu. Pēc tam nespēšu atgaiņāties no pielūdzējām.
Trenējiet sevi, trenējiet savu uztveri, izstrādājiet savus algoritmus, kā strādāt ar informāciju. Un veidojiet savu pirmo sarakstu, nav svarīgi kur galvā uz lapiņas, uz rokas vai akmens plāksnītes. Bet izveidojiet savu priekšstatu par to, ko vēlaties sākt meklēt un atrast. Iesaku sākt ar klasiskiem augiem, tie kuri visur parādās un skaitās populāri. Tos būs vieglāk atpazīt un arī vieglāk atrast. Jā, mūsu ne pārāk aktīvā sabiedrībā, populārs ir tas, kas neliek iespringt.
Esam nonākuši pie praktiskās daļas. Kad ir pienācis laiks doties dabā un pētīt, kas tad tur īsti ir atrodams. Šodienā, noteikt augus un sēnes ir samērā viegli, ir visādi noteicēji (kuri ne vienmēr strādā precīzi), ir dažādas interešu grupas un forumi. Sākumā dosieties, kā likums ne pārāk tālu no savas dzīves vietas. Ja dzīvojat laukos, tad tā būs, galvenokārt, mājas apkārtne, ja dzīvojat pilsētā tad jau uz tuvākiem mežiem un pļavām. Tas arī ir paradoks, ka pilsētnieki apgūst daudz lielākas platības un strādā ar lielāku grupu augiem, un sēnēm, kā lauku cilvēki, kuriem viss atrodas turpat netālu no mājas. Lauku cilvēks, retāk iedomājās kāpt mašīnā un braukt savus 100km uz citu mežu, lai meklētu kaut kādas zāles vai sēnes, ja reiz mežs pie mājas. Pilsētnieks, savukārt, ir spiests braukt un vienreiz aizbrauks vienuviet, citreiz citur, tādi iepazīstoties ar lielāku biotopu daudzveidību un attiecīgi arī sugu daudzveidību.
Nosacīti savā dabas velšu ievākšanas vietā sastapsieties ar konkrēta daudzuma augiem un sēnēm, kuri tur mīt. Attiecīgi, liela daļa informācijas, kuru iepriekš lasījāt uzreiz būs neaktuāla. Tālāk puse no pieejamām dabas veltēm ar būs neaktuāla, vienkārši, nevajadzēs konkrēto iedarbības efektu.
Pētiet sev pieejamās dabas veltes un ko varat no tām radīt. Un viss! Nekas vairāk nav vajadzīgs!
Es, protams, varētu stāstīt arī par tālākiem soļiem, bet tas ir pilnīgi lieki. Katram tie būs savi! Tāpat kā ar jeb kuru atkarību, ja sākot tas paņems, tad ārā jau vairs netiks un atkarība iegūs tikai jaunus apmērus un iespējas. Un pat bez kāda ieteikuma atradīsiet visu, kas interesēs un realizēsiet visu, kas sākotnējā mērķī bija ielikts.
Protams, mēs vēl varētu izrunāt par drošību, par adekvātu attieksmi pret dabu un ko tik vēl ne. Bet ko tad es Tev došu lasīt rīt, ja šajā rakstā visu jau būšu izstāstījis.
Dabas velšu apslēptie resursi
Darbojoties kādu laiku AGFonds publiskajos resursos, nereti izdodas arī parunāt ar lasītāju, kurš padalās ar savu unikālo pieredzi. Jau ilgāku laiku cenšos rakt dziļāk par ārstnieciskajām dabas veltēm un lēnām pētījumu rezultātā dodos tajā virzienā, lai veidotos sistēma, kurā varētu daudz vieglāk darboties šajā jomā. Vai vienkāršāk sakot, ir palicis garlaicīgi darboties klasiskajā, ierastajā lauciņā un vajag ko vairāk.
Zinot, ka neesam tikai fiziski gaļas gabali, kaut bieži arī šai tēzei ir vieta būt, es meklēju dabas velšu un jau gatavo izstrāžu iedarbību ne tikai fiziskajā plānā, bet arī enerģētiskajā. Un ir izdevies arī daudz sasniegt šajā jomā.
Mums visiem ir zināms, ka ārstniecības dabas veltes iedarbojas fiziskā līmenī un var kaut kur vilkt līdzības ar oficiālo medicīnu- preparāts, kurš iedarbojas uz konkrētu fizisku problēmu, tik daudz cik farmācijas izstrādes ir daudz primitīvākas, kā dabas veidotas. Un ir radies vēl viens punkts un tas ir enerģētiskais, kurš dabas veidotai ārstniecības veltei ir daudz izteiktāks, kā sintētiskai izstrādei.
Ko es ar to vēlos teikt?! Visas dabas veltes ir apveltītas ar savu enerģētisko potenciālu, kuru brīvā veidā var izmantot arī cilvēks. Un tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc viena virziena iedarbības augi iedarbojas uz katru cilvēku dažādi. Un kas vēl interesantāk, ka ievācot dabas veltes dažādā vidē, gan ģeogrāfiskā, gan kultūras, dabas veltes ir ar savām īpatnībām. Kā piemēru var ņemt ārstniecisko kumelīti- vienu, ko esat izaudzējuši paši, otru kuru esat nopirkuši veikalā (99% tā ir no Turcijas)- palietojiet vienu un tad otru. Nebūs pārlieku dārgs eksperiments.
Savu pētījumu ietvaros, saskāros ar interesantu lietu! Praktiski katru dabas velti ir jāpielāgo konkrētam cilvēkam un nē, tas nesaistās ar to, ka dabas velte kādi tiek mainīta, bet gan izvēlēts konkrēts salikums vai atbilstība pret konkrētu cilvēku.
Es secinu, ka lielākas efektivitātes sasniegšanai ir zāļinieks un pacients, kurš nosacīti saprot cilvēku (nezinu, kā nosaukt to cilvēka sajušanu) un spēj orientēties arī dabas veltēs, jau ārpus akadēmiskām zināšanām.
Ar zāļinieku domāju personu, kura spēj veikt konkrētās darbības, attiecīgi, par zāļinieku sev varat būt arī pats. Ar pacientu domāju tādu izgaistošu parādību, kurš nav mūžīgais vergs un parādnieks- tobiš klients. Kurš sevi sakārto un ar to arī cikls ir noslēdzies. Attiecīgi, zāļinieka un pacienta mijiedarbību nedomāju, kā kāda veida uzņēmējdarbības formu.
Agrāk es domāju, ka pamatā dabas velšu iedarbību nosaka tikai pats cilvēks, kurš tās lieto. Dabas veltes iedarbojas atbilstoši cilvēka atļautajam un nē, es nerunāju par placebo efektu. Es runāju, par to ka cilvēks ir stipri spējīgs un spēj savu organismu gan mobilizēt, gan aizsargāt. Pat līdz tādam līmenim, ka spēj ietekmēt sintētiski radītu zāļu iedarbību uz savu organismu, neskaitot pārdozēšanas gadījumus.
Tomēr ir arī savi izņēmumi un dažādas dabas veltes var stimulēt cilvēku arī uz enerģētiskām izmaiņām. Lietojot, dažādas dabas velšu izstrādes, mainās cilvēka enerģētisko centru darbība- tie tiek stimulēti un mainās cilvēka izpausmes. Kuras, protams, var būt gan degradējoša, gan veselības uzlabojoša rakstura. Vieglākai izpratnei, cilvēkā var tikt kompensēta trūkstošā enerģētika vai pārsātināta esošā. Ar pārsātinājumu ir vieglāk- rezultātā, fiziskā plaknē pasliktinās kāda funkcija- principā, paliek sliktāk.
Kompensācija gan ir daudz burvīgāka! Cilvēks sāk mainīt savas izpausmes, kļūst drošāks, stabilāks, apstiprina savu seksualitāti, iepatīkas pats sev, sāk izpausties garīgi, radoši un tam līdzīgi. Cilvēkam “atnāk mūza”, kurai nav sakara ar narkotisku vai toksisku ietekmi. Kā labs piemērs var kalpot, raibās tauriņpiepes efekts, kurš ietekmē cilvēka vairogdziedzeri, kā rezultātā pastiprina radošās izpausmes un uzlabo pašvērtības uztveri.
Dabas velšu pasaule ir interesanta, tā neizpaužas tikai fiziskā līmenī, bet arī plaši dzen savas saknes enerģētiskajā pasaulē, kas arī ir jāņem vērā. Kaut arī tas ir sarežģīti, bet ne neiespējami!
Netaustāmā daba
Visumā pilnīgi visam piemīt savs enerģētiskais fons/ potenciāls. Principā enerģija ir potenciāls informācijas apmaiņai. Protams, tā kā esam cilvēki, tad mums interesanti ir saprast, kādas ir iespējas uz šīs zemes mums un kādi optimāli spējam izmantot savu potenciālu šajā informācijas apmaiņā. Diemžēl, vairums cilvēku tam arī velta savu attīstību- sev līdzīgā apzināšanā! Aizmirstot, ka neredzot kopainu, rezultātā mums sanāk, kas līdzīgs šodienas medicīnai (cilvēka sadalīšana gabalos un ārstēšana, neievērojot kopainu). Protams, kopainas meklējumi jeb kurā gadījumā būs skats no, ne uz!
Šodien, var teikt milzīgu paldies vairums “garīgo” prakšu pasniedzējiem, kuri šo neatņemamo mūsu dzīves sastāvdaļu ir iztulkojuši atbilstoši savām interesēm un pārvērtuši, dabīgus informācijas apmaiņas procesus, pat grūti teikt par ko. Teorētiski vēlējās visam piešķirt mistisku un peļņu nesošu sastāvdaļu, bet sanāca, kā jau ierasti- kaut kas starp delīriju un šodienas multfilmām.
Tomēr atgriezīsimies pie šīs lapas tēmas, savādāk, rakstu uzrakstīšu un jēgas no tā nebūs nekāda, jo ieraksimies par dziļu.
Jeb kurai dabas veltei ir savs enerģētiskais potenciāls un informatīvais pamats. Un tad ir mainīgā daļa, kura rodas no vides ietekmes- arī informācijas. Lasot dažādus zinātniskos rakstus par ārstnieciskajiem augiem, sēnēm un ķērpjiem, tiek iegūta nepilna aina. Pamatā, tāpēc ka zinātne neizskata to, ko nevar atkārtot/ pierādīt. Neskaitot tos gadījumus, kad ir nepieciešams apgūt līdzekļus, tad var izskatīt jeb ko.
Lietojot dažādas dabas veltes uzturā ir neizbēgama saskarsme ar tajās iekļauto informāciju un tā ir pamats tam, kāda iedarbība tiks radīta. Protams, indīgas vielas saturošas dabas veltes uz cilvēku iedarbosies puslīdz vienādi. Taču paņemot dabas velti, kura mūs perspektīvā nenovāc pāris stundu vai dienu laikā, tad sākas pats interesantākais. Piemēram, viens un tas pats ārstnieciskais augs uz dažādiem cilvēkiem iedarbojas teorētiski vienā virzienā, bet tomēr dažādi. Un kas ir vēl interesantāk, dabas veltes iedarbojas ne tikai fiziskā plaknē mainot kādas noteiktas fiziskas īpašības, bet iedarbojas arī enerģētiskā līmenī- sniedz konkrētu informāciju, kura ietekmē cilvēku. Mainot pat cilvēka uzvedību, izpausmes. Skumjākais, ka tikai uz laiku, jo cilvēks ātri māk atgriezties savās iepriekšējās “vērtībās”.
Ir labi apzināties, ka daba nav tikai fiziska un ka mēs esam tikai viena neliela daļa no tās, ne tuvu ne augstākā, lielākā vai kā citādi karaliska. Meklējot sadarbību dabā, to diemžēl neizdosies esot apveltītam tikai ar akadēmiskām zināšanām. Tas būtu līdzīgi, kā izvēlēties sev dzīves partneri, nosakot tā īpašības un izpausmes un konkrēti nosakot savas- tīri tehniska kopā pabūšana. Apzinoties, kā sadarboties ar dabu, tieši sadarboties, tad arī viss sāks izdoties viegli un šī lapa paliks tikai par vieglu palīgmateriālu. Pagaidām savādāk nemākam, vajag pamatojumu- lapā to var atrast.
Kā nepārvērst dabas veltes par sienu?
Izrunāsim, kādā veidā strādāt ar dabas veltēm, lai tās nenobeigtu un tās būtu arī efektīvas! Šajā rakstā galvenais uzsvars tiek likts uz zālītēm, kura arī tad ir lielākā grupa ar dabas ārstniecības velšu pasaules pārstāvjiem.
- Dabas veltes tiek ievāktas tikai un vienīgi savvaļā. Izņēmuma kārtā var dabā neaugošus augus ieaudzēt dārzā, taču tās nekad nebūs tik spēcīgas, kā savvaļas formas. Protams, zinu, ka pamatoti radīsies jautājumi par ābelēm, bumbierēm u.t.t. Tad varu atbildēt tieši to pašu, savvaļas, forma vienmēr būs spēcīgāka vai garšīgāka, tas cits jautājums. Bet vērtīgo elementu daudzums vienādās masas vienībās, savvaļas formai būs ar labākiem rādījumiem. Zinu, ka daudzi piedāvā tējas iegādāties no zemnieku saimniecībām, būtībā uz lauka izaudzētas, no biznesa viedokļa labi, no ārstniecības viedokļa pilnīgi un galīgi garām. Augsnē esošie elementi nav bezgalīgi. Mēslojums ne vienmēr ir vērsts uz vērtīgo elementu papildināšanu augos, bet gan uz to spējāku augšanu un ražīgumu. Apstrādāta augsne ir pati labākā vieta kur attīstīties dažāda tipa pelējuma sēnītēm, attiecīgi, palielināta iespēja kopā ar tēju lietot pelējuma sēnītes izdalītos mikotoksīnus- jaukākie ir aflatoksīni. Tas pats attiecas arī uz Bio saimniecību produktiem, tāpēc šajā jautājumā labāk saēsties fungicīdus, kā pelējuma sēnīšu produktus.
- Ārstniecības zālītes žāvē maksimāli saglabājot tās veselas! Pēc izžāvēšanas varat to sadalīt smalkāk, pa ziediem, lapiņām vai kā sirds vēlas! Ja ir iespēja no drogas atdalīt stublājus, tad to viennozīmīgi arī dariet. Stublājus var atstāt kāju mērcēšanai vai, piemēram, papīra ražošanai! Lai vieglāk izprast šo principu, tad papētiet bioloģiju un kā notiek dažādu šķīdumu plūsma augā un uz kurieni tiek virzīti, galvenokārt, lielākā daļa no vērtīgajiem elementiem. Augs neaug, lai mums būtu tēja, tas aug lai sevi atražotu. Lielākā daļa augu pēc to nogriešanas sāk spēju vērtīgo elementu pārnešanu uz ziediem vai sēklām, ar mērķi pēc iespējas tās nobriedināt un ir pat augi, kuriem tas izdodas (piemēram, Sasnovska latvānis). Augam ir jāizžūst nedz jaiztek savā sulā- augam ārējā virsma ir līdzīga, kā šodienas gudrie apģērbi- membrāna. Caur to tad ūdenim ir jāizgaro, maksimāli nezaudējot vērtīgos elementus- tā augs strādā, kalstot tas vērtīgo ar ūdeni prom neatdod.
- Dabas velšu zāvēšanu nodrošina stingri vadoties pēc tehnoloģijas, nepārkāpjot nedz temperatūru, nedz žāvēšanas apstākļus! Ievācot dabas veltes, ja vien neesat biznesmenis, tās nevar likt visas 50C temperatūrā un žāvēt, lai ātrāk masa izžūtu. (tie 50C nav no gaisa paņemts, bet nevienu uzņēmumu vārdā nesaukšu).
- Dabas veltes ir atbilstoši tehnoloģijai arī jāuzglabā. Un katram augam tā praktiski ir sava tehnoloģija, kura nesaistas ar to, kā mums ir ērtāk, bet gan ar to, kā saglabāt augā esošos, vērtīgos elementus.
Tāds neliels apskats, vien 4 punktos, kā negatavot liellopam sienu, bet cilvēkam tēju!
Dabas velšu stereotipi
Ilgu laiku mums ir attīstījusies oficiālā medicīna, savukārt, dabas velšu pasaule gājusi tieši pretējā virzienā. Šāda parādība ir novērojama, praktiski, visās attīstošās valstīt, jo valsts attīstītāka, jo tālāka no dabas. Attīstība, kā tāda nav saistīta ar dabīguma principiem, bet gan tīri kapitālistiski pamatota. Un tad pienāk mirklis arī attīstītās valstīs, kad dabas velšu lietošana atgriežas, bet nu jau kā sava veida modes lieta. Ar saukļiem, ka viss ir ķīmisks un nestrādājošs, ka attīstība ir aizvedusi neceļos. Kas tā arī varētu būt, jo jau sākotnēji attīstība nav vērsta uz cilvēku.
Mums situācija ir mazliet vienkāršāka, mums saknes dabas velšu lietošanā ir tepat netālā pagātnē un mēs šo tradīciju vēl aizvien uzturam arī šodien. Taču pateicoties nesenas pagātnes režīmam, arī mums ir iemācīts domāt ačgārni. Veselība ir saistīta tikai ar oficiālās medicīnas uztveres principiem un tad nu arī no dabas velšu pasaules ir vēlme saņemt ko līdzvērtīgu medikamentu efektam.
Ar ko gan tas ir nepareizi? Medicīnas preparāti, galvenokārt, ir mono aktīvā elementa līdzeklis retāk vairāku līdzekļu kopums, kurš pēc pētījumiem ir nodrošinājis tādu vai savādāku efektu. Bet efekts vairāk vai mazāk ir vērsts vienā virzienā un tas pēc pētījumiem jau ir paredzams, plus kādas blaknes, kuras šis līdzeklis rada. Protams, ar izņēmumiem, ja atceramies, ka Viagra tika radīta, kā sirds zāles.
Dabas velšu pasaules līdzekļi ir pavisam savādāki un to darbības principi krasi atšķiras no oficiālās medicīnas. Dabas līdzekļus reti, kad lieto kā mono līdzekļus, tos kā likums lieto, kā dažādu dabas velšu kopumu. Jā, pēc pareizuma principiem, netiek lietotas arī mono tējas, kuras sastāv no viena auga, bet lieto maisījumus.
Lasot, kaut vai šo mājas lapu varat redzēt, ka katrai dabas veltei ir piemērojama iedarbība un norādītas konkrētas veselības problēmas, diagnozes uz kurām tā iedarbosies. Tad tās ir nepieciešams uztvert, kā virzienus, tie ir tikai tie kuri ir pētīti un, galvenokārt, pārņemti no mūsu senču pieredzes. Ja palūkosieties, tautas medicīnā pirms vairākiem gadsimtiem dabas veltes lietoja tieši tā, kā to pamato šodienas pētījumi, protams, ar izņēmumiem. Zinātne ir paņēmusi senču pieredzi un izpētījusi no sava skatu punkta, tādi apstiprinot vai noliedzot kādas dabas veltes efektivitāti. Nekādā gadījumā nedrīkst par zemu novērtēt zinātnisko ieguldījumu dabas velšu pasaulē, jo šodien par dabas veltēm mēs zinām ievērojami vairāk, kā agrāk, tieši, pateicoties, zinātnei. Un tas mazina mums riskus un atbrīvo no riskiem, piemēram, tagad zinām, ka ārstniecības tauksakni nedrīkst lietot iekšķīgi, savukārt, sarkanā mušmire nav nemaz tik bīstama, kā to agrāk uzskatīja. Vai kā to vēl aizvien uzskata daži ārsti, kuri nekad nav neko papildus pētījuši, ārpus skolās iegūtā. Un šādu piemēru ir daudz, kur zinātne ir ievērojami palīdzējusi dabas velšu pasaulei. Esam šodien galvas tiešu pārāki, par mūsu senčiem. Vienīgais, mums uzskati ir greizāki, kā bija senčiem.
Veidojot dažādus dabas velšu salikumus ir svarīgi saprast, ka iedarbību varat tikai prognozēt un nav svarīgi vai tā ir tēja, ziede vai kāds cits līdzeklis. Konkrētu efektu nenoteiksiet nekad, jo tāds vienkārši nevar būt, pateicoties Jūsu organisma reakcijai un konkrēto dabas velšu koncentrācijai salikumā, plus salikumā esošo dabas velšu sasvstarpējai reakcijai, kura izpaudīsies uz Jums un vēl daudz, daudz faktoru, kurus ir teju vai neiespējami paredzēt. Kas vēl interesanti, ka viens un tas pats ārstniecības līdzeklis uz diviem dažādiem cilvēkiem spēj iedarboties dažādāk, jo lai cik dīvaini nebūtu, bieži it kā pie vieniem slimības simptomiem, vienādām izpausmēm- cēloņi ir pilnīgi atšķirīgi un iedarbība nepieciešama uz dažādām sistēmām. Līdz ar to, es varu teikt droši, ka dabas velšu pasaule ir daudzkārt sarežģītāka no ārstniecības viedokļa, kā farmācija, bet nu arī daudzkārt efektīvāka, ja tiek pareizi realizēta.
Ar šo pārdomu rakstu es vēlos aicināt pārdomāt savu uztveri pret dabas velšu pasauli un iespējams, pat apziņā to nošķirt no medicīnas un farmācijas! Jā, medicīna un farmācija ir piesavinājusies sev dažādus apzīmētājus un atļāvusi tos izmantot tikai saistīti ar oficiāli pierādāmo medicīnu, bet mums interesē ne pierādāma, bet strādājošā.
Cīņa ar stereotipiem- tas ir pirmais solis, lai izprastu, kā strādā dabas velšu pasaule cilvēka dzīvē un ikdienā! Un, lai arī šķiet, ka tas nemaz tik ļoti nebremzē, tad stipri kļūdāties, kad no kastaņas gaidāt tomātus, sanāk diezgan aplauzties. Un nekad neizpratīsiet kastaņu, uztverot to kā tomātu.
Reāls piemērs no dzīves, izgatavoju ziedi, kura paredzēta pret vīrusiem, baktērijām un sēnītēm (Dzīvības ziede), šobrīd cilvēks ar to jau ir samazinājis redzamos asinsvadus uz ādas, samazinājis asinsvadus uz kājām, noņēmis tūsku. Kaut plānots bija uztaisīt ziedi pavisam kam citam! Un tā ar dabas velšu pasauli ir vienmēr, tā vienmēr darbosies ne tikai tur kur esat paredzējuši! Esam cilvēki, vēl ne pietiekami gudri, lai saprastu visus šos procesus!
Ziežu aizkulises
Tāpēc ziedes tiek gatavotas tikai pateicoties iekšējiem pētījumiem un nē, tie nav nekādi zinātniskie, tie ir mani personiskie, iekšējie, manām vajadzībām atbilstoši pētījumi, kuru rezultātā es realizēju savus pētnieciskos mērķus un iegūstu reāli strādājošas ziedes.
Vai ir gadījumi, kad iegūstu “nestrādājošas” ziedes? Nē, tādi gadījumi nav, kāpēc to sapratīsiet tālākā tekstā. Bet, protams, ir gadījumi, kad ir kādas konkrētas veselības izpausmes uz kurām ziede nav spējīga iedarboties. Aptuveni, varat iedomāties, kādus resursus prasa uztaisīt pilnvērtīgus klīniskos pētījumus uz dažādām cilvēku grupām, kuras sirgst ar konkrētām veselības problēmām. Kā, jau paši saprotat “populārās” saslimšanas ir tikai dažas, ja paņem no kopējā saslimšanu saraksta. Turklāt, katrs cilvēks ir arī individuāls ar savām īpatnībām, kuras arī ir jāņem vērā veicot klīniskos pētījumus. Pētījumi, medikamentiem, kuri tiek veikti šodienā, tie kas saucās klīniskie arī ir stipri aiz ausīm pievilkti un to rezultāti ir neprecīzi. Bet, nu pasaules mērogā ir pieņemts, ka viss kārtībā, tā der- tāpēc pat farmācijas zāles, kuras paredzētas konkrētas diagnozes apkarošanai, nereti nespēj tikt galā, kaut pētījumi pierādīja efektivitāti. Viss slēpjas tajā, ka pētījumos ārkārtīgi reti ņem vērā, testa grupas blakus slimības, dzīves apstākļu/ kvalitātes atšķirības, organisma īpatnības u.t.t.
Tā tad, atgriežoties! Ar ko tad sākas ziedes radīšana?
Pirms rodas ziede, ir jāsavāc daudz un iespējami dažāda informācija par konkrētām sastāvdaļām. Attiecīgi, sākotnēji, apzinoties ziedes iedarbības virzienu, nu, to kurš Jums ir vajadzīgs ir jāatlasa ziedē iekļaujamās sastāvdaļas. Jo lielāka pieredze, jo šis darbs paliek vieglāks- nu, pēc 100 ziedes, jau puslīdz orientējaties sastāvdaļās un saprotat, kurā virzienā skatīties. Bet uz to nedrīkst paļauties, ir vienmēr jāpārbauda jaunākos zinātniskos pētījumus, nereti tiek publicēti jauni un ārkārtīgi nozīmīgi pētījumi. Galvenokārt, teorijas pētīšanā ir svarīgi, ka izstrāde ir efektīva un maksimāli droša, iekļaut ziedē veselībai bīstamas dabas veltes ir nepieļaujami. Nekad nevarat būt droši, ka ziede netiks izmantota uz bērniem, grūtniecēm vai citām sensitīvajām grupām, kuras var saskarties ar nevēlamām blaknēm. Piemēram, tā pati ārstniecības tauksakne, pavisam nesen bija iekļauta daudzos iekšķīgi lietojamos līdzekļos, līdz klajā nāca pētījumi par auga mutagēnu un kancerogēnu iedarbību. Praktiski, vienas dienas laikā ārstniecības tauksakne no iekšķīgi lietojamo preparātu plaukta pazuda pa visam. Jā, ārīgi to drīkst lietot.
Tā tad, esat izvēlējušies ziedes sastāvdaļas un tās pamatojuši/ pārbaudījuši ar teoriju. Un viss liekas, ka ir tieši tā, kā vajag. Nākamais solis ir šo sastāvdaļu atbilstības noskaidrošana- vai izvēlētās sastāvdaļas ir pielietojamas ziedē. Tas nozīmē to, ka konkrētas dabas velšu sastāvdaļas ir jāpārvieto uz ziedi un kā to ir iespējams izdarīt. Kā jau zināt, ir taukos šķīstošas un ūdenī šķīstošas vielas. Ziede paredz lietojumu, tikai taukos šķīstošām vielām, attiecīgi, ir jāsaprot, vai tās vielas, kuras izvēlētajām sastāvdaļām šķīst taukos ir tās, kuras ir nepieciešamas ziedes efekta sasniegšanai. Iespējams, veidojot ekstraktu eļļā, nemaz arī neiegūstat to efektu, kuru esat lasījuši kādā pētījumā, jo pētījumā tika izmantoti cita tipa šķīdinātāji.
Pieņemsim, ka esam atraduši atbilstošas sastāvdaļas, kuras visus iepriekš minētos nosacījumus izpilda un te nāk nākamais. No dabas veltes ir jāizgūst konkrētā sastāvdaļa, to ir jāizdara tā, lai to neizmainītu un nesabojātu. Tā tad ir nepieciešama atbilstoša nesējviela (bāzes eļļa ekstrakcijai) un ekstrakcijas metode- kārstā, aukstā, saules ietekmē u.t.t. Protams, ar nosacījumu, ka ir zināmi jau sākotnējie ekstrakcijas sagatavošanas pamatprincipi, jo diemžēl, lai cik es nestāstītu cilvēki taisa pa savam, nesaprotot, ka rezultāts būs cits. Protams, man tas ir interesants, jo man nav jātaisa tā pašam, es varu paskatīties rezultātu- kas sanāca. Tā teikt, pētījums, kuru nesponsorēju es- tas vienmēr ir patīkami.
Turpinot ceļu mēs nonākam pie paša sarežģītākā- pie cilvēka! Ja ziedē un to sastāvdaļu izvēlē ir nosakāms vēl vismaz kaut kāds darbības ritms, tad mēs nonākot pie cilvēka, te var sagaidīt visu ko var vēlēties. Un es nerunāju par ārstniecisko efektu, bet gan par sadarbību. Manā gadījumā, man ir pašam sava darba grupu, kuras sastāvu esmu izvēlējies es pats un tie ir pieauguši cilvēki, ar kuriem garās intervijās es esmu noskaidrojis galvenos to raksturlielumus- veselības stāvokli, dzimumu, ādas īpatnības, iedzimtības, kaitīgos ieradumus u.t.t. Un, kurus esmu piespiedis ar mani sarunāties. Tas ir pats sarežģītākais, jo nevienam nekad nav laika un nav arī atmiņas, ka jāuzraksta.
Kam tad ir vajadzīga darba grupa, manā gadījumā! Tā ir vajadzīga, lai nekas netiktu testēts uz trusīšiem un neciestu neviens cits lops! Īstenībā, jau izstrādes, kā iepriekš minēju ir drošas! Tā tad, ir sagatavoti daudz un dažādi ekstrakti, kuri tiks izmantoti tālākās izstrādēs, tie tiek pildīti kā mono līdzekļi pudelītēs un tiek izsūtīti darba grupai- kas pudelītē zinu tikai es. Grupas pārstāvji uzsāk šo mono līdzekļu testēšanu uz sevis un protokolē rezultātus, kurus novēro. Grupas pārstāvjiem, es dodu testēt šos mono līdzekļus, kuri varētu arī darboties, atbilstoši, grupas pārstāvju vajadzībām.
Rezultātā tie ir litri ar ekstraktiem, kas apceļojusi darba grupu un man pretī ir konkrēti rezultāti, kā palīdzēja pie konkrētām problēmām. Rezultātus es salīdzinu ar projektētiem/ paredzētajiem rezultātiem. Attiecīgi, tiek koriģēts ziedes gala sastāvs. Varētu šķist šausmīgs pasākums, bet īstenībā nav tik traki, pārbaudot uz savu darba grupu, piemēram, asinszāles ekstraktu, esat ieguvuši rezultātu, kuru var pielietot daudzām citām izstrādēm arī. Trakākā puse šim visam ir izmaksas!
Un te rodas pirmais lējums, konkrētai ziedei! Un te atkal ir vajadzīga darba grupa, kura testēs jau gatavu sastāvu. Tas ir vajadzīgs tāpēc, ka nav iespējams, bez ķīmiķa izglītības, noteikt vai sajaucot divus ekstraktus kopā neradīsies savienojumi, kuri katrā individuālā dabas veltē nav.
Pirms gatavot ziedi vēl ir jāizlemj, par sastāvu. To plāno teorētiski, pirms pirmā lējuma. Kad ir zināms dažādu ekstraktu efekts. Bet jāņem vērā, ka konkrētas (dokumentētas) koncentrācijas ekstrakts darbojas mazliet aktīvāk, kā jau ziedē iekļauts ekstrakts, kurš būs tikai daļa no gala rezultāta. Protams, testa ekstrakts var būt veidots pēc koncentrācijas atbilstoši tam, kāds būs ziedē. Bet tad receptūru jāizplāno jau iepriekš un zinot, ka ziedē ies piemēram 20% ekstrakta. Tad ekstrakts ziedei tiek veidots ar 5x spēcīgāku koncentrāciju, kā mono ekstrakts testa grupai.
Bingo, mazliet esat izputinājuši sevi un ieguvuši savu pirmo ziedi, kuru esat radījuši paši. Te jau var sākt mēģināt to laist cilvēkos, tikai neaizmirstiet, ka atbildību par ziedi uzņematies Jūs, līdz tam mirklim, kamēr ziede tiek lietota tā, kā esat to noteikuši.
Vai šāda pieeja ko garantē un dos iespēju konkrēti noteikt ko ziede spēj un ko nespēj? Nē, jo ik gadu atbilstoši neskaitāmiem faktoriem, sākot ar tiem kas ir dabā, beidzot ar tiem, kas ir Jūsu virtuvē, nenodrošinās identisku iznākumu- neesat tomēr ķīmiskā rūpniecība.
Šis apraksts ir aptuvens, lai ir vieglāk izprast, vismaz virzienu, sistēmu varat veidot savu, kādu vien vēlaties. Mani tas nekādi neķer, tikai atcerieties, jo bezatbildīgāk pieiesiet savām izstrādēm, jo mazāk ticības cilvēkos būs visai nozarei kopumā! Un tas ir tikai mirklis, lai viss aizietu pa reni un mums šādu alternatīvu vairs nebūs.
Tikai domas
Uzdrošināšos paņemt no Tevis pāris minūtes Tavas dzīves, bet garantēju, ka noderēs.
Vēlos padalīties pārdomās un iespējams pat izteikt pāris ieteikumus, kas Tavu dzīvi daudz neapgrūtinās, bet pat mazliet uzlabos.
Šodienā, kad visur varam atrast vainīgo un pamatojumu, kāpēc dzīve mums paliek sarežģītāka ir īstais brīdis, lai atteiktos no šīs tukšās sevis žēlošanas un ārējo notikumu vainošanas. Kā, jau paši redzat un izjūtat uz savas ādas, tad visapkārt, viss mums paliek ekskluzīvs. Cik palicis, lai sagaidītu to mirkli, kad logā degoša lampiņa radīs pārdomas par izšķērdību. Protams, es pārspīlēju, bet par ko runāju Tu saproti. Un dzīves sadārdzinājums veidojas pat tur, kur nav nekāda pamata- vienkārši, ir mirklis, kad var visu sadārdzināt, palielināt peļņu. Bet sapratne, neko nemainīs. Tā tad ir laiks darīt ko lietas labā. Nē, nedomāju ne vienu aicināt uz revolūciju, tas vecums man jau pāri, kad manī dzīvoja pasaules mainīšanas dzirksts. Bet pārrunāt ar Tevi par dabas velšu pasauli, savas veselības uzturēšanu es varu gan.
Pārdomas manī radās, šodienas vietējā laikrakstā iekļautā raksta ietekmē, par Liepājas slimnīcas maksas pakalpojumu cenu palielināšanos. Labi, es vēl esmu jauns un gan jau kaut kā, izlīdzēšos ar plāksteriem. Bet saprotu, cik daudz mums ir cilvēku, kam šie slimnīcas pakalpojumi ir vitāli svarīgi un es vairs jau nerunāju tikai par Liepāju. Saprotu, ka sadārdzinājums būs visā jomā un ne tikai veselības aprūpē.
Un tieši tagad ir tas mirklis, kad sākt domāt, nu tā lai nav kā pie mums ierasts, ka atjēdzamies, mirklī kad rīkoties vajadzēja jau vakar.
Šobrīd, svarīgāk, kā jeb kad ir strādāt pašam pie sevis, tieši šis ir tas mirklis, kad ir nepieciešams sākt sevi, beidzot, cienīt! Sakārtot savu pasaules redzējumu un nomierināties, pasēdēt pirms lēkt un padomāt. Piestrādāt pie savām zināšanām, beigt baidīties un vienkārši dzīvot savu dzīvi.
Nē, protams, es Tev nedošu nekādus ekonomista cienīgus ieteikumus, kā tagad rīkoties. Taču es esmu secinājis vienu tādu savdabīgu likumsakarību, kad runājam par visa sadārdzinājumu. Ko darīt? Palūkoties zelta biržas cenas, zeltam vērtība vienmēr ir stabila, taču papīram, kurš tiek piedāvāts, kā alternatīva tam, gan ir bēdīgā stāvoklī. Attiecīgi, lai cik Tu skrietu, trakotu un mēģinātu nopelnīt, lai visam pietiek, tas neizdosies, ja ik dienas vērtība šiem papīra “faņķikiem” vērtība krītas. Un tas ir pirmais, par ko ir jāaizdomājas vai upurējot sevi, pēc tam, pēc šī vāveres riteņa, spēsiet sevi sakārtot. Strādāsim vairāk, piecietīsim, cerēsim uz nākotni, ka tur viss būs kārtībā un šobrīd iegūtā “kontūzija” būs bez atbalss.
Tas arī ir tas, par ko es vēlos parunāt pēc šī garā ievada!
Par pašcieņu, sevis mīlestību un pats galvenais- apzinīgu dzīvi! Tieši šādi, uz sliekšņa stāvošie laiki rada spēcīgus cilvēkus un nepārprotiet, es nerunāju par izturību, spēju paciest, bet tieši par cilvēku spēku. Šobrīd vairs nevienam no mums nav tiesības būt muļķim, lai cik skumji tas arī nebūtu. Un ne tāpēc, ka tas kādam traucētu, tas tiešā veidā ietekmēs katru pašu!
Ir vērts saliedēties sabiedrības līmenī, atmest to iekšējo riebumu, kas mīt mūsu sabiedrībā vienam pret otru. Ir jāsāk vienam otru atbalstīt, ir vērts nepavadīt diennaktis darbā, palīdzi labāk kaimiņam uzcelt šķūnīti. Šķūnītis nav jāsaprot tieši! Vienkārši, Tev ir draugs, kurš palīdz Tev dzīvot, gan jau arī Tu vari palīdzēt viņam.
Kā sakārtot savu dzīvi? Pavisam vienkārši! Kad Tev stāstīja, ka tas ir sarežģīti, Tevi apmuļķoja un lika tā domāt, lai varētu Tev pārdot to, ko Tev nemaz nevajag. Ir jāsaprot, tikai viena lieta un tā ir jāizjūt dziļi sevī- pats vērtīgākais, kas Tev ir, ir Tavs laiks. Nekam citam vērtības nav. Padomā par šo fiziskās dzīves “fīču”! Augstāk par visu, noliec savu laiku. Tā lai pašam rodas kauns par katru pazaudēto sekundi, minūti, stundu. Viss, nekas vairāk arī nav vajadzīgs. Jeb kura darbība iegūs uzreiz jēgu, pat gulēt iesi, lai pamostos efektīvs. Domas pārvērtīsies rezultātā.
Kur gan aizpeldēja, sākotnējā raksta doma par dabas veltēm? Ja, palūkosies vērīgāk, tad sapratīsi, ka šī lapa nav par dabas veltēm, tā ir par cilvēku. Jā, par Tevi un mani, ne par ko citu.
Es aicinu padomāt! Apstāties un padomāt- pilnīgi viss ir Tavās rokās.
Alkoholisms
Kā jau ierasts, saņemot vairāk par vienu vēstuli no lasītājiem par kādu konkrētu problēmu, top raksts! Lai man nebūtu jāatkārtojas, bet jau būtu pieejams mans viedoklis par konkrēto tēmu.
Šoreiz parunāsim par alkoholismu. Rakstu sāksim ar to, ka izveidosim vienu aksiomu!
“Katrs cilvēks uzņemas atbildību par sevi pats un veic savu ārstēšanu pats!”
Protams, ir izņēmumi, kad personai ir nepieciešama aizbildniecība- nepilngadība, garīgas veselības problēmas u.c. Citos gadījumos, cilvēks sevi ārstē tikai un vienīgi pats. Tas īpaši attiecas uz meitenēm, kuras nespēj turēties pretī kārdinājumam, ārstēt savus vīrus.
Daba sniedz dažādas iespējas, gan veltes, kuras mijiedarbojas ar alkoholu un pacientam rada saindēšanos (vemšanu) veidojot riebumu, ir dabas veltes, kuras iedarbojas uz tiem pašiem receptoriem uz kuriem alkohols, tādi aizstājot vēlmi dzert un var strādāt jau ar veltēm, kuras rada organismam pacēlumu, tādi uzlabojot pašsajūtu, veselību un samazinot vēlmi lietot alkoholu. Kārdinājuma mazināšanai, konkrētas dabas veltes, rakstā netiks minētas.
Lai iedarbotos uz cilvēka veselību ar dabas veltēm, pirmkārt, ir jābūt pašai cilvēka piekrišanai, attiecīgi, arī vēlmei to darīt. Savādāk tā ir vardarbība pret cilvēku, pieņemot, ka zināt labāk, to ko cilvēkam vajag. Iedomājieties, jeb kādu situāciju, atmosfēru vai savu ikdienas ieradumu, kurš Jums sagādā baudu un tagad, kāds sāks Jūs ārstēt, mēģinot norobežot Jūs no tā visa.
Jeb kurš narkologs Jums pateiks tieši to pašu, ka pret pacienta gribu izārstēt to nav iespējams. Protams, ja tas nav naudas jautājums- tad “izārstēs” uz kādu, pavisam nelielu mirklīti, līdz cilvēks atsāks savu ceļu.
Zinu, ka alkoholisms rada milzīgas problēmas jeb kurā ģimenē, protams, ja visa ģimene nesirgst ar šo psiholoģisko atkarību. Un, kā likums, grūti ir ne pašam cilvēkam, kurš ir alkoholiķis, bet līdzās dzīvojošajiem.
Kādi ir reālie varianti?
Ja, cilvēks, kurš sirgst ar alkoholismu ir nobriedis, ka vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē un ne tāpēc, ka esat sākuši viņam draudēt, bet reāli pats nolēmis, ka to vairs nevēlas. Tad viennozīmīgi Jūs varat atbalstīt, bet atbalsts izpaužas ne darbos cilvēka vietā- Jums atkarības nav. Vienkārši, tīri cilvēciski palīdziet- nu, nedāviniet viņam dārgu konjaku dzimšanas dienā un nekaitiniet svētkos ar alkoholu.
Ja, cilvēks, nevēlas atteikties no sava ieraduma un tas reāli rada Jums problēmas, pasliktina dzīves kvalitāti jeb kādā veidā. Pietiek ar to, ka neesat ar mieru tā turpināt. Tad, ja tas ir vīrs, tad šķirieties, ja tas ir kāds cits radinieks, tad norobežojiet sevi no tā, atklāti norādot, ka Jums nav pieņemama cilvēka dzīves ceļa izvēle.
Jā, šo tēmu var izvērst daudz plašāk un apskatīt, gan vīrieša alkoholismu, gan sieviešu alkoholismu un jeb kādas situācijas.
Taču raksta mērķis ir tikai un vienīgi pateikt, ka jeb kādu ārstēšanu izvēlas un dara, tikai un vienīgi sirgstošais. Un Jums no malas, pilnīgi un galīgi neizdosies panākt neko- tikai pasliktināsiet savas ikdienas kvalitāti, cīnoties ar vējdzirnavām.
Bet drīkstat arī šim visam nepiekrist un pamēģināt izglābt cilvēku, pieredze visu parādīs pati!
Dabas velšu savietojamība!
Tiklīdz nonākam pie dažādu dabas velšu savienošanas maisījumos, rodas jautājums, kurus augus drīkst likt kopā? Kuri no augiem nesader!?
Te nu, varu pateikt vienā apgalvojumā, tā ir kārtējā muļķība, kura ir pārņemta no farmācijas un ar dabas velšu pasauli tam nav nekādas saistības. Saprotu, ka vēl aizvien spītīgi turamies saredzot dabas veltēs medikamentus, bet nu...nu labi, izvērsīsim šo tēmu!
Dabas velšu pasaulē darbojās summārais efekts. Piemēram, ja izvēlaties, kādu augu, tad ir jāpārdomā, ko lietojat savā ikdienā. Iespējams, jau lietojat kādus antidepresantus un kā variants, sākot lietot divšķautņu asinszāli, varat sev radīt bīstamu stāvokli. Tāpat arī ir spēcīgi augi, kā ārstniecības baldriāns, lietot tam paralēli vēl asinszāles, amoliņus vai madaras, būtu neprātīgi. Dabas veltēs esošās, aktīvās vielas var summēties ar citām vielām, kas arī radīs nevēlamu efektu- pārdozēšanu. Tāpat arī veidojot dažādus maisījumus, ir jāsaprot, ko liekat kopā, cik spēcīgs būs efekts. Nāksies spēlēties ar sastāvā esošām dabas veltēm vai arī ar lietošanas devām. Ja, balstāties uz lietošanas devu apjomu, tad to varat darīt tikai, ja gatavojat līdzekļus sev. Ja citiem, iesaku taisīt drošus maisījumus.
Ir tāda situācija, par kuru man ir jautājuši! Ko darīt, ja vienā maisījumā vēlamies likt augus ar “pretēju” iedarbību, nezinu, kamdēļ tas ir vajadzīgs, bet nu labi. Ir jāsaprot, ka arī tādu augu nepastāv- augiem nav konkrēta iedarbība, tā atkal ir farmācija. Katram augam ir plašs iedarbības spektrs un iedarbība nav pat līdzīga medikamentiem. Pat ja vienā maisījumā, ieliksiet augus, kuri tradicionāli ir paredzēti pretējam efektam, pilnīgi nekas slikts nenotiks. Galvenokārt, iedarbosies spēcīgākie augi un “pretēji” vērstie iedarbosies citā virzienā un mazliet bremzējoši uz dominējošajiem augiem. Tas arī viss.
Protams ir jābūt uzmanīgiem ar augiem, kuri sevī satur cilvēkam indīgus elementus. Liekot kopā dažādas indes, sāks darboties atkal summārais efekts, kā rezultātā varat piedzīvot nepatīkamus mirkļus.
Pieņemu, ka ir kāds izņēmums, kad divu dabas velšu savienība var radīt, kādu īpatnēju savienojumu, kurš būs bīstams, bet pamatā bīstamība būs arī katrai dabas veltei individuāli arī.
Protams, visa pamatā ir jābūt veselam saprātam. Arī dabas veltes var radīt kaitējumu veselībai, pat bez īpašas uzcītības, šādu efektu sameklēt!
Dabas veltes grūtniecības periodā
Šī tēma parasti ir ierobežota, informācijas apjomā, jo jau no senatnes dažādi ārstniecības augu pārzinātāji, vai tie bija dziednieki, zintnieki un citi, grūtniecības procesā necentās iejaukties, bez nopietna iemesla. Vai šie cilvēki zināja, ko drīkst lietot- jā, zināja un zina. Taču arī šodienā, šī tēma ir tāda mazliet ‘Tabu’, tāpēc ka tīri morālu apsvērumu dēļ, eksperimentēt ar grūtniecēm neviens nevēlas. Es, protams, nerunāju par tiem “biznesmeņiem”, kuri par tēmu nezina un pārdos jeb ko, pēc kā radīsies pieprasījums. Jā, grūtniecēm ir jābūt īpaši uzmanīgām, izvēloties pie kā vērsties pēc palīdzības, jo arī zāļu pārzinātāji mēdz būt ne tikai neizglītoti, bet arī neadekvāti cilvēki. Un tādu ir vairāk, kā varētu vēlēties!
Tāpēc šajā rakstā mazliet pieķersimies šai tēmai un patirzāsim to plašāk, lai Jums būtu vieglāk orientēties tajā, kas ir kas.
No vēsturiskā viedokļa, dabas veltes grūtniecības laikā tika pielietotas un tiek lietotas un tas nav nekas jauns, taču saskarsieties šodienā ar to reti, jo ne katrs ir gatavs iet pie dabas velšu speciālista. Arī es ar to bieži sastopos, kaut neesmu speciālists un par dabas veltēm neko nemaz nezinu, tikai izliekos, cilvēkiem ir tendence “ārstēties” internetā. Vecā labā vēstule, no sērijas man ir “.....” (parasti kāds šausmīgs svešvārds) un ko man palietot. Tas jau nekas, ka zem tā visa slēpjas vesels cilvēks, ar veselu veselības vēsturi. Bet cerība ka kaut ko ieteiks vienmēr saglabājās, lai arī tam kam raksti par Tevi zina tikai vienu, konkrētu faktu. Nebūtu es bremze un nemocītu sirdsapziņa, es būtu jau stāvus bagāts un cilvēki “nopļūtījušies” līki.
Grūtniecības un arī laktācijas periodā ir jābūt ekstra uzmanīgam izvēloties ķerties pie dabas veltēm. Zinu, ka arī grūtnieces un jaunās māmmiņas mēdz būt pārgalvīgas un arī neuztver dabas veltes pārlieku nopietni. Tās taču ir dabīgas, ko gan varētu tās kaitēt. Kaut arī patiesībā, pat pavisam vienkārši, un it kā draudzīgi augi spēj radīt pavisam nopietnas sekas grūtniecei un tās mazulim, kā, piemēram, divšķautņu asinszāle, parastā raudene, avenes, parastais pelašķis, cigoriņš, pētersīlis un citi. Pat neminot indīgos augus, kurus arī izmanto ārstniecībā! Pateikšu vēl vairāk, problēmas var radīt pat dažādu garšvielu lietošana, kā majorāns, kardamons, timiāns, rozmarīns, muskatrieksts, kanēlis un pat augļu, kā ananāss, papaija, persiks, gurķis. Pat tādas ierastas dabas veltes, kā burkāns, ingvera sakne, rabarbers var radīt ļoti nesmukus piedzīvojumus. Un es arī labi saprotu, ka tagad māmmiņas sitot pie krūts, pie sevis murmina, ka grūtniecības laikā lietojušas ne to vien- Jums vienkārši paveicās. Pat “vienkāršākās” dabas veltes var radīt dzemdes saraušanos, emmanagogu efektu, pastiprināt asiņošanu, izraisīt abortu, radīt bērnam teratogēnu, kancerogēnu efektu, sačakarēt tam gēnus, kā arī grūtniecei veicināt trombu veidošanos. Tāds pavisam neliels efektu uzskaitījums, ko ar grūtnieci var izdarīt dabīgās dabas veltes. Te nereti arī man nākas atzīt, ja nezina, tad labāk nelīst un uzticēties farmācijai, kur zāles vismaz ir notestētas un kur esat speciālista uzraudzībā.
Pagaidām, mēs neesam vēl sabiedrībā izauguši tik tālu, lai varētu sevi tādā mirklī, kā grūtniecībā, ārstēties ar dabas veltēm. Tas būs vairāk kā pārgalvīgi, bet, protams, atbildība paliek tikai un vienīgi pie paša.
Veselības atjaunošana
Ja jau reiz esam aizsākuši tēmu par iedarbību uz cilvēka veselību. Tad padalīšos ar savu pieredzi. Daudzus gadus ir nācies sadarboties ar cilvēkiem veselības jautājumos un kaut kāda pieredzīte ir radusies. Nē, tas nav tiešā veidā saistīts ar projektu, tas vairāk saistās ar dziedniecību, kā tādu. Tad, nu pie viena atkal varu padalīties savā pieredzē, jo nu jau var runāt- tas bija sen un tā vairs nav taisnība. Lai arī cik būtu iespējams izmainīt savu dzīves ritmu un veidu.
Tad, nu tuvāk pie tēmas! Ir viena, ļoti interesanta parādība cilvēkos. Cilvēki nevēlas atveseļoties, izārstēties vai atgriezties sākotnējā veselības stāvoklī. Vai tas maz ir iespējams!? Jā, tas ir iespējams, taču tas ir ļoti nepievilcīgi.
Šodienā, veselība ir izveidota kā tāds pats par sevi pastāvošs organisms, kuru ir jāārstē, jāucinās un vēl visādi jāizdabā. Taču veselība ir mūsu kopums. Mēs neesam sadalīti dažādos gabalos, reģionos vai apriņķos. Nav tāda stāvokļa, ka esam mēs un ir veselība. Mēs esam viens vesels. Un tas viens veselums ir daudz vienotāks, kā par to kāds maz aizdomājas. Tas viens veselums nebeidzas mūsos un neaprobežojas ar mums vien. Pilnīgi viss ir viens!
Ja spējam nonākt pie izpratnes, ka esam viens veselums un veselība neatrodas ārpus mums, bet tā ir mūsu neatņemama sastāvdaļa, tad jau varam skatīties uz sevi kopumā. Jā, jā zinu, tas liekas tik pašsaprotami un kāpēc es par to vispār runāju. Bet īstenībā, tas ir tīīīk pašsaprotami un zināms, tikai kaut kā bieži par to aizmirstas. Esam mēs un tas spalvainais brālēns “TAS”, kuru jāiet ārstēt.
Tā kā veselība un mēs esam nedalāms jēdziens, tad saprotams, ka jeb kura mūsu darbība, izpausme un arī tendence ir savā starpā saistīti lielumi. Visu, ko mēs darām, viss kas mēs esam, tas ietekmē pilnīgi visu mūsos un ne tikai.
Un te arī ir tas paradoks, cilvēks uzskata, ka tam ir kāda veselības novirze, kaut īstenībā tas ir pilnīgi normāls stāvoklis, attiecībā pret to, kāds ir cilvēks un kādas ir tās izpausmes. Viss ir likumsakarīgs un atbilstošs.
Tāpat ir vērts arī pārdomāt par tādu tēmu, kā apkārtējā vide. Tas vairāk saistās ar to, kā apkārtējā vide ietekmē mūs, veido mūsu tendences un virzienu, kurp mēs dodamies. Protams, te arī jāskatās cik izteikti pašpietiekams esat.
Kāpēc, tad cilvēks nevēlas atveseļoties, būt vesels, sevi izdziedināt? Tāpēc, ka tādā gadījumā nāksies strādāt nežēlojot sevi necik. Bet gan jau arī Tev ir kaut viens “Bet”, kāpēc to nevari atļauties. Nāksies mainīties, lai izmainītu savu veselumu. Un, jo vecāks esat, jo grūtāk to ir izdarīt- ne neiespējami, bet grūtāk. Iedomājieties, ka katrs uz zemes nodzīvotais gads ir viens vilciena vagons, pilns ar arbūziem, kurus nāksies pārkrāmēt. Bet nav iemeslu, kāpēc to nevar izdarīt, dzīves viedumam arī ir nozīme.
Maziem solīšiem no prelūdijas esam nonākuši arī pie dabas veltēm! Bet, protams, ka mājas lapā par dabas veltēm es nevarēju tās neiekļaut.
Dabas velšu preparāti, pirmkārt, ir lielisks indikators! Vai atceraties to brīdi, kad nolēmāt atrisināt kādu no likstām. Iegādājāties sev kādu zāļu tējas maisījumu vai ko tamlīdzīgu. Un atradāt to pēc pāris gadiem, skapītī stāvot ar domu izsviest vai tomēr vēl palietot. Attiecīgi, tajā mirklī, kad lēmāt sevī ko risināt, lēmums tomēr nebija patiess. Zinājāt, ka vajag, taču... Attiecīgi, tā mirkļa organisma stāvoklis ir atzīstams par pilnīgi normālu un pieņemamu. Cilvēks ir pilnībā apmierināts.
Tieši tāpat dabas veltes liek darboties! Vislabāk, ja dabas veltes ievāksiet paši, gatavosiet savus preparātus, izveidosiet savus lietošanas kursus. Jā, pareizi saprotat, es runāju par reālu dzīves veida sastāvdaļu. Tā nav mirkļa izpausme, kura ir šobrīd un tiklīdz paliks labāk, tā var to visu aizmirst. Arī tā nestrādās! Dabas veltes spēj disciplinēt, darboties savā labā un savās interesēs.
Protams, es saprotu, ka ne vienmēr ir laika, jo ir jāspēj pelnīt, visur jāiespēj un kas tik vēl ne, tā tad organisma stāvoklis ir apmierinošs un Tev pilnībā tas patīk. Var, protams, veidot atrunas, ka darāt kaut ko tādu kas nepatīk, bet īstenībā, ja darāt, tad patīk- saucas izvēle. Un izvēles tikai un vienīgi savā dzīvē izdarāt Jūs.
Šoreiz nerunāsim par dabas velšu ārstnieciskajām īpašībām no fiziskā viedokļa. Tajās tiešām ir daudz vērtīgu vielu, kuras ir nepieciešamas mūsu organismam. Taču iedziļinoties šajā tēmā, mēs lēcienā atgriezīsimies pie fitoterapijas, farmakoloģijas vai jeb kuras citas medicīnas nozares, kuru te var pievilkt. Mans mērķis ir vest no tām prom, paplašināt izpratni, par savu veselību. Esmu par strādājošu ārstniecību, ne zinātniski apstiprinātu.
Dabas veltes
Šoreiz runāsim par dabas veltēm no to iedarbības principa. Neatkārtošos par to, ka mūsos ir ieaudzināts medicīnas skatījums uz veselību un tas nav nedz labi, nedz slikti- vismaz ir kaut kāds fundaments, pie kura pieturēties. Taču, diemžēl tā medicīnas daļa, kas nav ar manipulāciju, diemžēl nav arī pārlieku iedarbīga. Ar manipulāciju es domāju, kā ķirurģiju, zobārstniecību un citas medicīnas izpausmes, kurās konkrēti tiek salabots cilvēka ķermenis.
Taču, tiklīdz sākās farmācijas izpausmes, tā rezultāti ir ārkārtīgi savdabīgi. Protams, pieņemu, ka ne tikai zāļu formā ir problēma, taču arī speciālistu izpausmēs, gan jau zināt, to burvīgo izpausmi, ka vīrusu slimību ārstēšanai izraksta antibiotikas. Atklāšu noslēpumu- antibiotikas radīja fantastisku parādību- cilvēks baktēriju nomainīja pret sēnīti.
Bet šoreiz bar dabas veltēm! Dabas veltes pielīdzina farmācijas zālēm, un tālāk jau tās tiek lietotas, kā tabletes. Nu, gan jau esat saskārušies ar jautājumu- protams, ne Jūs tā jautājat. “Ko tā zālīte dos? Kam paredzēta?” Un arī tas nav nedz labi, nedz slikti- tā mēs vienkārši esam audzināti.
Un tad vēl ir daļa cilvēku, kuri dabas veltes uztver, kā pseido zinātni, ka tās rada placebo efektu. Šie cilvēki vienkārši, nav spējīgi analizēt/ domāt. Izdara pieņēmumus uz savu pieredzi- visbiežāk, nesasniedzot gaidāmo rezultātu. Tas izpaužas pavisam vienkārši! Tāds ass piemērs, cilvēkam no dzeršanas ir cietusi akna un tas meklē, kā vieglā veidā palietot kaut ko, lai paliek labāk! Bet ne tāpēc, lai atjaunotu savu sākotnējo veselības stāvokli, bet lai varētu turpināt dzert. Un tādas situācijas ir ārkārtīgi daudz, ne tikai saistībā ar alkoholismu.
Dabas veltes darbojas kompleksi un ar tām ir jāmāk rīkoties, tās nekad nepalīdzēs, ja cilvēks nav vesels. Dalīts gabalos un ar mērķi kaut kur doties. Ja vēlas, kaut kur doties, kaut vai uz veselību, tad arī galamērķis ir ceļš un nekas vairāk. Iet, iet un iet!
Ar kompleksu darbību ir domāts, ka tiek strādāts ar visu ķermeni vienlaicīgi, ne tikai ar fizisko līmeni, bet arī dvēselisko. Jā, nāksies sastapties ar sevi un analizēt. Bet ne tā analīze, ko piedāvā ezotēriķi, psihologi un visas citas pseido zinātnes. Ir vienkārši jāsastopas ar sevi, jāiepazīstas un jāpamēģina ar fona troksni sevi neapklusināt.
Īpaši, ja esat sieviete, nav vēlams līst nevienā no pseido zinātnēm. Paskaidrošu pavisam vienkārši, pilnīgi visas garīgās prakses ir vīriešu lauciņš. To var pieņemt vai nepieņemt, bet tā vienkārši mūsu dzimumi ir uzbūvēti. Vieglākai izpratnei, var pavērot jeb kuru “garīgo” sievieti un viņas attiecības ar vīriešu pasauli. Sākot no fanātiskām baznīcas apmeklētājām, beidzot ar dzīvajiem karmas likumu lietpratējiem un vieglā veidā atradīsiet, ka tā ir vienkārši kompensācija. Vīrišķās enerģijas kompensācija, jo diemžēl, šodien vairums sieviešu ir spēcīgākas par mūsdienu vīriešiem. Kaut vai tīri no spējas uzņemties atbildību, sākumā par sevi un tālāk par savu ģimeni. Un te rodas nepieciešamība pēc kompensācijas, ļoti reti kurai sievietei, jeb kuras tās gudrās mācības vispār ir vajadzīgas- vajag vienkārši kādu, kam sekot.
Un te būs arī problēma, ka tādi iepazīties ar sevi neizdosies, jo pavisam cits virziens, kurā nav pašattīstības, bet gan kompensācija. Analizējiet sevi paši, Jūs vislabāk zināt, kas Jūsos mīt, kas nepieciešams, kas trūkst un kas traucē. Un paralēli tam visam nepieciešams, ne tikai ar sevi iepazīties, bet arī rīkoties.
Mainīties neizdosies, cilvēki nemainās! Taču tendences sevī izmainīt var vienmēr. Un tieši šajā mirklī nāk palīgā dabas veltes, tieši šajā brīdī no tām ir arī jēga. Strādājot pašam ar sevi, dabas veltes spēs lieliski palīdzēt un vieglāk sasniegt mērķi.
Tādā veidā arī veidojas komplekss darbs ar savu organismu, gan dvēseliskā, gan fiziskā plānā un tikai tad būs rezultāti.
Pavisam vienkāršā valodā runājot. Ir jāiemācās uzņemties par sevi atbildību. Un tad ir jēgas arī vispār par kaut ko runāt tālāk, ja cilvēks nespēj par sevi uzņemties atbildību, rezultāta nebūs, ne no dabas veltēm, ne no farmācijas. Mēs varam palīdzēt tikai sev paši un savādāk nekad nav bijis.
Atkal iespēja pārdomāt. Pārdomāt ir vērts tieši par to vai pietiek ar dabas veltēm vien, lai atgūtu savu sākotnējo veselības stāvokli. Organisms zina, kāds ir sākotnējais, ideālais veselības stāvoklis, konkrētam ķermenim.
Apmācības
Sveiciens!
Pēdējā laikā daudz laika veltu, lai saprastu no cilvēkiem, kas ir tas kas pietrūkst AGFonds darbībā! Un nonāku pie slēdziena, ka cilvēki vēlētos, lai AGFonds darbotos arī ar semināru un apmācību vadīšanu. Es centīšos paskaidrot, kāpēc tas nenotiek un cik vien tālu nākotnē es to redzu arī nenotiks. No tās pašas sērijas, ka nebūs arī AGF grāmatas.
Man, pats pats vērtīgākais resurss ir laiks, nedz nauda, nedz kaut kādi mantu uzkrājumi, vai citas vērtības, bet tieši laiks. Tā arī ir atbilde, kāpēc es netērēju savu laiku sarunām pa telefonu, reti čatoju ar lasītāju un ignorēju komentārus pie rakstiem, pat ja izlasu, kā arī neveidoju seminārus, apmācību un tādos pasākumos nepiedalos.
Iespējams, ka dzīvojot jau 4 desmitgadi un nodarbojoties ar dabas veltēm padsmit gadus, ir zudis tas sākotnējais entuziasms, kas ir jeb kuram iesācējam, droši vien, jebkurā jomā.
Pasēžot un padomājot, ko nozīmē izveidot semināru ciklu vai apmācības, es ticu, ka spēsiet iedomāties, cik tas prasa laika. Pie tam, ka zinu, ka man sirdsapziņas neļaus, vienkārši, noslaukt apmeklētāju un neiedot neko praktisku. Es, saprotu, ka mēs šodien dzīvojam laikā, kad tirgot gaisu ir ļoti populāri un semināri, apmācības ir arī, šķiet visās iespējamās jomās, pat tādās kuras ar grūtībām var izrunāt! Bet cik tas viss ir praktiski? Cik daudz no tā tiek iegūts?
Uzrakstiet komentārā, cik bieži apmācības vai semināri Jums ir iedevuši tādas zināšanas, ka piecēlāties un sākāt darīt? Un ja arī sākāt darīt, kur Jūs nonācāt- pie interneta resursiem un rokat, rokat, rokat? Tad jēga no semināra vai apmācības, ja var pa tiešo iegūt zināšanas, kuras Jums arī praktiski noder.
Ja gribās iziet cilvēkos, tak ir tik daudz skaistu vietu un pasākumu, kur to izdarīt, kā klausīties "skolotāju", kurš tur kaut ko lej par zālītēm, sēnītēm. Vēl jo vairāk, ja saskaitīsiet, cik puķītes un sēnītes ir aprakstītas šajā mājas lapā un saņemsiet par tām visām informāciju, domāju nebūsiet laimīgi, no tā apjoma. Es jau stāstīt varu, man tā ir sirds lieta. Vai ir doma, ka trīs stundu laikā, tiks iedots viss, tik tālu, lai varētu profesionāli darboties ar dabas veltēm.
Kā, jau vienmēr esmu stāstījis, pats svarīgākais ir prakse un tikai tad teorija. Ar dabas veltēm ir fiziski jāstrādā un paralēli tam ir jāmācās un jāpēta. To nespēs iedot neviena apmācība. Tur arī ir galvenais pamatprincips, ka cilvēkam pašam ir jāpieceļas un jāiet darīt. Semināri un apmācības ir pilnībā bezjēdzīgi, jo bez Jūsu iesaistes, tieši praktiskā līmenī, tie nespēs sniegt neko.
Vislabākā apmācība ir tieši Jūsu praktiskā darbība, ejot pētot un lasot, kaut vai šo pašu mājas lapu, ir labāks resurss, kuru lietot- mierīgi, galvenais, lai tas sniedz rezultātus.
Skolotājs nav vajadzīgs, bez šī starpnieka var pilnībā iztikt, pie tam mūsu laikā. Un bez skolotāja, iegūsiet daudz, daudz vairāk. Skolotājs, lai cik labs arī nebūtu, neko gatavu neiedos, darīt nāksies tāpat Jums.
Iespējams, gribās, lai ir vieglāk visu apgūt. Bet ar reāli praktizējošu skolotāju vieglāk nebūs, jau pirmajās dienās ar šādu cilvēku mežā, Jums viss kārdinājums pāries, jo temps un apjoms būs daudz lielāks, kā to parasti vēlas iesācējs.
Būšu vēl vecāks perdelis, nespēšu ātri pašļūkt pa mežu, tad būšu gatavs astītei, kura kaut ko tur savā nodabā mācās no manis vai no meža:)
Laiks ir tik cik tas ir un izmantot to bezjēdzīgi, es nevaru atļauties!
Vajag tikai sākt domāt, vēlams, kritiski!
Strādājot ar dabas veltēm nu jau padsmit gadu, varu padalīties ar savu pieredzi. Vai Tevi tā interesē, to lem pats!
Cilvēki vēl aiz vien minstinās strādāt ar dabas veltēm, kaut vai savām vajadzībām, lai aizstātu aptiekas apmeklējumu, ar mazliet mainītu dzīves veidu. Jā, es saprotu, dabas veltes prasa laiku, tieši to ko pavadi bezjēdzīgi šķirstot un spiežot “patīk” sociālajos portālos! Pat mazāk ! Lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti pietiek ar vienu krūzīti tējas dienā un tas prasīs vien 10 minūtes, no nemitīgās aizņemtības.
Lai darbotos ar dabas velšu pasauli, sākumā ir nepieciešams ieguldīt ļoti daudz- tieši savu laiku, darbu un veselo saprātu. Līdz mirklim, kad saproti, ka viss īstenībā ir pavisam vienkārši. Tik daudz cik vajag no savas galvas izmest to ačgārno stereotipu, kuru iesēdinājusi sabiedrībā farmācija.
Var uz cilvēka veselību skatīties caur medicīnas, farmācijas un citām Paracelza izvirtības prizmām, taču dabas veltes no šī skatu punkta nekad nestrādās. Nekad! Tāpēc arī homeopātija ir pilnīgs sviests. Un ja uz Jums strādā homeopātiskie līdzekļi, varu apsveikt, Jūs esat pilnīgi vesels. Un varat sev veselību atgūt, tikai ar pašiedvesmas palīdzību vien!
Dabas veltes to klasiskajā izpausmē, nekad nestrādās kā farmācijas zāles. Dabas veltes nemaskēs slimības izpausmes, tās negraus citus orgānus un neradīs mūžīgu atkarību. Dabas veltes neko neārstē! Tās rada organismā apstākļus, kad organisms ir spējīgs sakārtot sevi pats. Jā, ir tāda interesanta parādība, ka organisms sevī visu var sakārtot pats, protams, ja mugurā iesprūdis šķēps, tad kādam to vajadzēs izvilkt.
Visa būtība dabas veltēs ir tajā, ka to sastāvā ir milzum daudz vielu, kuras mijiedarbojas viena ar otru un tādi rada neatkārtojamu efektu un vēl aiz vien ir augi, kuru iedarbību zinātne nespēj pamatot, taču zina, ka iedarbība ir. Kas to rada, nav zināms! Un tāds ir teju katrs trešais augs. Tikai tāpēc, ka dabas veltēs ir vielas, kuras mums spēj palīdzēt un, galvenokārt, to iedarbību uz mums nodrošina palīgvielas. Taču algoritmu noķert mēs nespējam. Taču mums ir uzskats, ka spējam radīt mākslīgi zāles, kuras mūs izārstēs. Pat ne uz 5% nesaprotot organisma funkcionalitāti.
Es zinu, zinu, arī es esmu dzirdējis, ka “ja, mums nebūtu attīstījusies Paracelza medicīna, mēs līdz 50 vien retais nodzīvotu!” Un tie ir vien izdevīgi meli! Mūsu dzīves ilgumu, nepalielināja medicīna, bet gan dzīves apstākļu uzlabošanās- tīrs dzeramais ūdens, pārtikas pieejamība, higiēnas izpratne un tikai neliels procents, ir pateicoties medicīnai.
Dabas veltēm ir viens milzīgs plus- tās ir dabīgas un arī mēs esam dabīgi. Cik viss ir vienkārši!
Dabas veltes var palīdzēt izārstēt pilnīgi visas pasaules slimības! Kur slēpjas, tas noslēpums- kā? Mēs bieži nezinām ar ko slimojam un ja arī ar ārsta palīdzību noskaidrojam, tad tikai iegūstam kaut kādu nosaukumu. Un ko tas dod? Izpratne, par saslimšanas būtību rodas? Daudz izārstēto pēc diagnozes uzstādīšanas esat redzējuši? Bet ir kāds, kas zina, gan to kāda ir slimība un ko tā dara- tas ir mūsu organisms. Ja, organisms vēl ir dzīvs, tā tad tas ir spēcīgāks par slimību, ja slimība ir spēcīgāka, tad organisms iet bojā! Ja, reiz organisms ir spēcīgāks par slimību, ko nepieciešams izdarīt? Tieši tā, palīdzēt ar izejvielām, lai organisms var visu izdarīt pats. Un nekas vairāk arī nav nepieciešams. Nu, ja neskaita, ka jābeidz sev sist ar lāpstu pa pieri un jāpārtrauc sevis pašiznīcināšanās procesus.