Lazurīts

Akmens īpašības!

Nosaukums „lazurīts” cēlies no arābu vārdu, azul- zilums, debess, vai no persiešu vārda „lazurite”- zils! Nereti tas ir sastopams ar nosaukumu lapis- lazulli, debesu akmens. Lazurīts ir alumīnijsilikāta nātrijs un kalcijs. Krāsa mēdz būt spilgti zila, violeti zils, zaļi zilgans nereti indīgo zils. Spīdums- zīdains.

Pamata atradnes vietnes ir Tadžikistāna, Afganistāna, Ķīna, Tibeta, Indija, Āfrika, ASV, Kanāda.

Ārstnieciskās īpašības!

Tautas medicīnā valda uzskats, ka šis akmens ir viens no spēcīgākiem redzes uzlabotājiem. Tam nepieciešams katru dienu veltīt pāris minūtes un ieskatīties dziļi akmenī.

Litoterapeiti uzskata, ka lazurīta krelles spēj samazināt paaugstinātu asinsspiedienu, nomierina nervu sistēmu un atbrīvo no nakts murgiem.

Daudzās valstīs šo akmeni pēc tradīcijām nēsā grūtnieces uz vēdera, lai nerastos spontānie aborti un samazinātu toksikozes lēkmes.

Maģiskās īpašības!

Senajā Ēģiptē lazurītu uzskatīja par dievu akmeni, ar kura palīdzību bija iespēja vērsties pie dieviem. No tā veidoja speciālu krāsu, ar kuru krāsoja priesteriem apģērbu. Ticēja, ka pulverī samalts lazurīts, spēj no organisma izvadīt visas indes!

Eiropā lazurītu uzskatīja par patiesības akmeni. Eiropas valstīs saņemot dāvanā lazurītu, tas tika uzskatīs par patiesas draudzības apliecinājumu.

Mūsdienu speciālisti norāda, ka lazurīts spēj attīrīt saimnieka auru no negatīva, kas sakrāts dzīves laikā.

Šis akmens palīdz cilvēkam attīstīt savu apziņu nepārtraukti atgādinot tam, ka dzīvē ir arī augstāki spēki par cilvēku, ka uz zemes darbojas daudz likumsakarību no dabas!

Lazurīta saimnieks kļūst daudz labsirdīgāks, spējīgs izprast citu aizvainojumus un dvēseles sāpes, ja saimnieks sekos akmens priekšlikumiem, tad rezultātā cilvēks spēs attīstīt savu apziņu un prātu.

Talismani un amuleti!

Kā talismans lazurīts piesaista savam saimniekam labvēlību, veiksmi un laimīgu mīlestību!