Heliotrops

Akmens apraksts

Nosaukums “Heliotrops” radies no grieķu vārda helios- saule un trope- pagrieziens. Nereti akmens sastopams arī ar citiem nosaukumiem- austrumu jašma, asins akmens, Stefana akmens. Heliotrops ir necaurspīdīga halcedona paveids. Akmens krāsojums mēdz būt tumši zaļa, ar asins sarkaniem pleķiem. Spīdums- stiklains.

Cietība 6,5-7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,5 gr./cm3.

Pamata atradnes vietas sastopamas Krievijā, Austrija, Brazīlija, Ķīna, Vidus Āzija, Ēģipte.

Ārstnieciskās īpašības

Valda uzskats, ka heliotrops ir spējīgs apturēt asiņošanu, kā arī palielināt hemoglobīna saturu asinīs. Vislabāk šis akmens palīdz, kad tiek nēsāts kā rokas sprādzes uz abām rokām!

Maģiskās īpašībās

Izsens heliotrops ir viens no svarīgākiem akmeņiem maģijā un alķīmijā. Vidus laikos magi, lietoja gredzenus un rokas sprādzes ar šo akmeni- ticēja, ka heliotrops spēj pastiprināt rituāla spēku.

Savukārt alķīmiķi ar šī akmens palīdzību, centās pietuvoties Visuma noslēpumiem, izmantojot to kā ceļa rādi starp cilvēku un Kosmosu.

Visos laikos tam tikušas piedēvētas vēl dažādas brīnumainas spējas. Dante Aligeri savā “Dievišķajā komēdijā”, rakstīja, ka heliotrops spējīgs padarīt cilvēku neredzamu un aizsargāt to no dažādu indu iedarbības. Šī akmens īpašnieks, spējīgs vieglāk iemācīties svešvalodas, filozofiju, psiholoģiju un medicīnu.

Taču der atcerēties, ka šis akmens ir uzticams tikai tiem cilvēkiem, kuri viennozīmīgi ir nolēmuši par savu profesionālo ceļu un stingri tam seko, kā arī tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbību ir pārņemti un mēģina darīt visu, lai sasniegtu virsotnes savai profesionālai darbībai.

Šis akmens necieš cilvēks, kuri nespēj nodoties vienai konkrētai lietai, šādiem cilvēkiem šis akmens nesīs neveiksmi darbībā.

Šis akmens palīdz tikai strādīgiem cilvēkiem, ļaujot tiem sasniegt panākumus savā darbībā, taču der ievērot, ka šis akmens cilvēkam liegs veiksmi mīlestībā- jo tā traucē nodoties darbam.

Talismani un amuleti

Kā talismans, heliotrops lieliski noder militārām personām, juristiem un likuma sargiem (kuri tik tiešām pilda likumu)- tas palīdz koncentrēt cilvēku uzmanību un attīsta taktisko domāšanu. Zinātniekiem un filosofiem šis akmens palīdz sasniegt augstāko intelektuālo attīstības līmeni!