Akvamarīns

Akmens īpašības

Nosaukums Akvamarīns ir cēlies no latīņu valodas „aqua”- ūdens un „mare”- jūras! To nereti var sastapt arī zem citiem nosaukumiem, kā maksis- akvamarīns un dižais berils.

Akvamarīns ir viens no berilu grupas minerāliem. Tā krāsa atgādina jūras ūdeni- no zaļgana līdz tumši zilam.

Cietība 7,5-8,0 pēc Mosa skalas, blīvums 2,8 g/cm3!

Visbiežāk sastopams: Brazīlijā, Āfrikā, Krievijā un ASV, retāk citur.

Ārstnieciskās īpašības

Litoterapijā valda uzskats, ka akvamarīns spēj pastiprināt imunitāti, palīdz attīrīt organismu n o šlakvielām, kā arī spēj stabilizēt nervu sistēmu un padarīt cilvēku stabilāku. Nēsājot šo akmeni uz kakla, tas palīdzēs pie vairogdziedzeru problēmām. Auskari, palīdzēs novērst galvas sāpes, palīdzēs bezmiega gadījumos un aktīvi ierobežos veģitatīvo distoniju- tieši panikas lēkmes.

Maģiskās īpašības

Senatnē akvamarīns tika uzskatīts par spēcīgu maģijas atribūtu, kas spējīgs izjaukt jeb kādas astrālā plāna viltības, pret tā nēsātāju, tādā veidā pasargājot saimnieku! To izmantoja arī amuletos, kas palīdzēja atvērt iekšējos redzējumus un atdzesēt kaislības!

Šis akmens palīdz savam saimniekam saprast, visvienkāršākos notikumus, to dziļāko būtību. Palīdz sakārtot savu apkārtējās pasaules uztveri- kā arī vērst savu uzmanību uz cilvēces labklājību.

Šis akmens maina savu toni, atkarībā no saimnieka garastāvokļa un arī no apkārtējiem laika apstākļiem. Agrāk šo akmeni izmantoja pat par sava veida barometru, ja tas kļuva dūmakains un zaļgans, tad bija gaidāma vētra! Taču, ja akmens skaidrā dienā kļūst dūmakains un zaļgans, tad pašam saimniekam ir slikts garastāvoklis.

Ko der zināt un ievērot nēsājot šo akmeni, tas ir ļoti taisnīgs akmens un neļaus tā saimniekam rīkoties negodīgi un apzināti muļķot citus cilvēkus. Cilvēkiem, kuriem ir tieksme melot, šāds akmens ir pilnībā nepieņemams, jo tas padarīs to dzīvi tikai sarežģītāku- jo akmens to necietīs un mainīs saimnieka stāvokli!

Talismani un amuleti

Šo akmeni izmanto, kā talismanu galvenokārt jūrnieki, ceļotāji un zinātnieki. Ar tā palīdzību bez liekām problēmām var atteikties no smēķēšanas, spirtoto dzērienu lietošanas, aizmirst uzmācīgas bailes, kā arī piedot tiem, kas aizvainojuši un ne tikai vārdos, bet arī sirdī!