Sekators
Galvenais dabas velšu vācēja instruments

Sekators ir viens no svarīgākajiem instrumentiem dabas velšu vācēju ikdienā, jo lielāko sezonas daļu tieši ar to arī pavadīsiet savas darba gaitas.

Bet vienmēr ir jautājums par to, kādu tad sekatoru izvēlēties, lai der maksimāli daudz darbiem un ir nosacīti universāls.

Sākumā der saprast, ka sekatoriem ir pāris standarta formas:

Dārza šķēres! Dārza šķēres izmanto 
universāli visādiem dārza darbiem. Ar tām var novākt augļus, griezt dažādus sakaltušus stublājus un dažādus dārza materiālus- auklas, plēves u.t.t. Griezoši ir 2 asmeņi.
Sekators augu daļu izgriešanai. Šādu sekātoru parasti izmanto, lai izgrieztu dažās augu daļas- lapas, ziedus, jaunos lakstus u.t.t. Griezoši ir divi asmeņi.Sekators lakstu un zaru griešanai. Šādu sekatoru parasti izmanto, lai jau vieglāk grieztu resnāka diametra zarus, palielus lakstus u.t.t. Griezošs ir viens asmens, otrs ir tikai atbalstošs.Specifisku uzdevumu sekatori. Tie ir visi sekatori, kas paredzēti konkrētas profesijas darbu veikšanai. Piemēram, ja cilvēks strādā ziedu siltumnīcai un gadiem veic viena veida darbus, tur būs specifiski instrumenti tieši šim darbam.

Protams, der saprast ka šodien, katrs sevis cienošs uzņēmējs veido dažādus pielāgotus instrumentus, kuri spētu nodrošināt maksimāli plašu veicamo darbu segmentu. Tāpēc pirmo trīs grupu sekatori, bieži vien, pārklājās pēc funkcijas un spēj būt dažādu asmeņu formu, lai tie spētu veikt gan, gan.

Sākot savas gaitas mežā izvēlieties trešās grupas sekatoru- lakstu un zaru griešanas sekators. Sekatoru nevajag lielu, mežā negriezīsiet 40mm diametrā zarus. Obligāti pārbaudiet sekatora atvērumu un cik viegli to spējat saspiest. Nekad neizvēlieties sekatoru, kurš liks visas darba dienas garumā cīnīties ar tā atsperi. Sekatoram pilnā atvērumā ir jābūt mazliet, mazliet iespringtam plaukstā.

Tieši šī tipa sekators nodrošinās iespēju ievākt gan augus tējām, gan pirts slotiņas, gan dažādus augļus. Tāpēc pērkot šo sekatoru izvēlieties pašu labāko kādu vien varat atrast- ne pēc cenas, bet sava ērtuma. Esmu pircis arī dārgas un tās vienkārši mētājas mājās, jo asmeņi ir ļoti sliktas kvalitātes un tai pat laikā, ir arī lētais gals, kurš man kalpo gadiem un ērtuma ziņā ir labāks, par jeb kuru ekskluzīvo.

Pārējo grupu sekatori nāks ar laiku, saprotot, konkrētu uzdevumu izpildei nepieciešamo. Ja izvēlēsieties citas grupas sekatoru, tad var nākties arī mežā aplauzties, ka kādus darbus tas nespēj veikt vai arī liek stipri piepūlēties.