Fluorīds

Akmens apraksts

Nosaukums „fluorīds” cēlies no latīņu vārda „fluore”- straume/ plūsma. Nereti tas sastopams arī ar citiem nosaukumiem, kā Transilvānijas smaragds, Dienvidāfrikas smaragds, viltus smaragds.

Šī akmens krāsojums mēdz būt zaļš, tirkīza, zeltīti dzeltens, rozā un violets. Kristāli parasti ir caurspīdīgi, reti bez plaisām. Atspīdums- stiklains.

Cietība 4,0 pēc Mosa skalas; blīvums 3,1 gr./cm3.

Pamata atradnes vieta atrodas Kazahstānā.

Ārstnieciskās īpašības

Visbiežāk pēc tautas tradīcijām fluorīdu izmanto galvas sāpju ārstēšanai. Uzskata, ka šis akmens lieliski palīdz pie sirds- asinsvadu un galvas smadzeņu saslimšanām, tas palīdzot atvieglot pat tādas slimības, kā epilepsiju un izkaisīto sklerozi.

Daļa litoterapeitu uzskata, ka fluorīds palīdz meteo- atkarīgiem cilvēkiem, tonizē nervu sistēmu, atbrīvo no stresa situāciju sekām, normalizē miegu un atbrīvo no nakts murgiem.

Maģiskās īpašības

Maģijas praksē fluorīds ir viens no biežāk izmantojamiem akmeņiem, ja ne pats populārākais. Indijā šis akmens tiek vērtēts par augstāko no maģiskajiem akmeņiem, to pielūdz un tā bīstas.

No šī akmens izveidoti amuleti aizsargā tā nēsātāju no apkārtējās vides ietekmes. Šo akmeni ieteicams nēsāt cilvēkiem, kuri ir pārlieku viegli uzbudināmi (ātri aizsvilstas), lai nostātos līdzsvarā ar apkārtējo vidi.

Rokas sprādzes sievietēm palīdz tikt skaidrībā ar savām emocijām un pārvaldīt tās, novērš histēriju un piesaista mīlestību.

Taču der zināt, ka fluorīds ir visnotaļ spēcīgs akmens pēc savas būtības un tas cilvēkam reti kad pakļaujas.

Talismani un Amuleti

Fluorīds ir zinātnieku, radošu cilvēku, praktizējošu magu un mēdiju akmens. Par talismanu var kalpot pat gredzens ar fluorīdu.

Tas ievērojami palielina sava saimnieka prāta un analītiskās spējas. Neliels akmenītis kabatā spēj savam saimniekam piesaistīt veiksmi privātajā dzīvē.