Halcedons

Akmens apraksts

Nosaukums “halcedons”, pēc vienas no versijām cēlies pēc vietas nosaukuma Halkedonu, kas atrodas Mazajā Āzijā. Citi šī minerāla nosaukumi: Kalifornijas mēness akmens, zilais mēness akmens, Sv. Stefana akmens.

Halcedons ir puscaurspīdīgā kvarca paveids. Akmens krāsa mēdz būt zilgana, debesu zila, tirkīza, zaļgani- zila, dzeltenīga.

Kristāli puscaurspīdīgi. Atspīgums- stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas 6,5-7,0; blīvums 2,6gr./cm3.

Pamata atradnes vietas ir sastopamas Āzijā.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas medicīnā valda uzskats ka zaļgani- zilie akmeņi ir spējīgi nomierināt nervu sistēmu. Litoterapeiti savukārt uzskata, ka zilie akmeņi paaugstina arteriālo asins spiedienu un normalizē sirds darbību.

Uzskata, ka halcedons palīdz depresijas un iztukšotības gadījumā. Tas palīdzēs cīnīties ar depresiju, mierīgāk gulēt, palīdzēs cīnīties ar nakts murgiem un bezmiega.

Taču ilglaicīga debesu zila akmens ietekmē cilvēkā var rasties nepamatotas bailes un stress, tamdēļ halcedona rotas nav ieteicams nēsāt pastāvīgi.

Maģiskās īpašības

Valda uzskats, ka halcedonā ir ietverts sievišķības pirmsākumi, vēlme dzīvot un mīlestības un laimes alkas.

Austrumu kultūrā šis akmens tika pielietots amuletu izgatavošanai ar mērķi izdzīt no cilvēka bēdas un piesaistīt dzīves prieku.

Mūsdienu praktiķi no šī akmens izgatavo amuletus, kuri ir spējīgi pasargāt no ļaunajiem gariem un sargāt nakts mieru. Kā, arī Eiropā šīs akmens vairāk popularitāti guvis, kā jūrnieku amulets.

Talismani un amuletiem

Halcedonu var uzskatīt par jūrnieku un ģimenes dzīves amuletu. Sievietēm, lai piesaistītu sev laimīgu ģimenes dzīvi no halcedona ieteicams izvēlēties rokas sprādzes. Par talismanu var izvēlēties arī nelielu, neapstrādātu halcedona gabaliņu- tas spēs saglabāt mieru un laimi ģimenē. Vislabākā šī talismana atrāšanās vieta ir, laulāto guļamistaba.
Daži magi, pat iesaka šo akmens gabaliņu likt gultā zem matrača...kamdēļ, to nāksies izdomāt katram pašam, kur ģimenē laime aust!