Topāzs

Akmens īpašības!

Vārds „topāzs” radies no latīņu vārda „topazus”, iespējams saknes meklējamas sanskritā no vārda „tapas”- siltums un uguns. Nereti sastopami tādi nosaukumi kā impērials, brazīļu rubīns, smagsvars (Urālā).

Bieži sastopami bezkrāsaini topāzi ar dažāda toņa nokrāsām- bāli dzelteni, ķiršu brūni, debess zili, bāli zaļi, sarkani, rozā un zeltīti. Nereti sastopami akmeņi ar „kaķacs” efektu. Atspīdums- stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas- 8,0; blīvums 3,5 g/cm3.

Biežākās atradnes vietas ir Urāls, Sibīrija, Šrilanka, Brazīlija, Japāna, Āfrika, ASV, Austrālija, Tasmānija, Indija, Madagaskara, Mongolija, Skotija, Īrija.

Ārstnieciskās īpašības!

Dziednieki šo akmeni izmantoja, kā līdzekli pret saindēšanos. Daudzās valstīs ar topāza palīdzību ārstēja acu slimības, piemēram, tuvredzību. Valda uzskats, ka topāzs ir spējīgs palīdzēt pie dažādām psiholoģiskām nobīdēm, uzlabo miegu, atbrīvo no bezmiega un nakts murgiem.

Litoterapeiti min, ka topāzs palīdz ārstēt aknu, žultspūšļa un liesas veselības problēmas. Šis maģiskais akmens pastiprina garšas iespējas.

Tautas dziednieki nereti ar šī akmens palīdzību spēj atvieglot bronhiālās astmas lēkmes, kā arī aptur asins izplūdumus. Topāzu var nēsāt arī saaukstēšanās gadījumā un lai paaugstinātu imunitāti.

Maģiskās īpašības!

Austrumu valstīs zeltīto topāzu uzskata par garīguma simbolu. Indijā rozā topāzs tiek uzskatīts par burvju līdzekli, kas palīdz atgūt zaudēto cerību.

Daudzās valstīs no topāza taisa aizsarga amuletus, kas sargā no ļaunajiem gariem, melnās burvestības un lāstiem.

Topāzs simbolizē draudzību, prieku un garīgu tīrību.

Talismani un amuleti!

Talismani ar iestrādātiem topāziem tiek izmantoti, lai piesaistītu veiksmi, materiālo labklājību un veiksmi profesionālā darbībā. Šie talismani vislabāk darbojas ar zinātniekiem, komersantiem un ceļotājiem.

Talismans piekariņa vai brošas izskatā ar topāzu savam saimniekam sniegs papildu spēkus, palīdzēs tikt galā ar grūtībām un materiālas dabas problēmām.

Šis akmens tiek iestrādāts amuletos, lai ārstētu sievietēm neauglību, bet vīriešiem „vīrišķo” vājumu!