Korallis

Akmens apraksts

Korallis ir organiskas izcelsmes akmens. Nereti šis akmens tiek dēvēts arī par koroleku, drakonītu, akorī, bianko, akbars.

Korallis mēdz būt spilgti sarkanā, maigi rozā, zilganā, baltā un melnā krāsā.

Tā atspīdums ir matēts, zīžains.

Cietība pēc Mosa skalas 3,5-4,0; blīvums 1,3-2,6 gr./cm3.

Korallis tiek iegūts pamatā pie Vidusjūras, Ziemeļu- Rietumu Āfrikas piekrastē.

Ārstnieciskās īpašības

Austrumu tautas balto koralli berž pulverī un pielieto pamatā iekšķīgi, kaulu lūzumu gadījumā. Visu tautu dziednieki koralli atzīst, par lielisku palīgu organisma tonusa uzturēšanā un noguruma noņemšanai. Tas uzlabo atmiņu, labvēlīgi ietekmē dzirdi un redzi, aizsargā no nervu sabrukuma stresa situācijās. Fitoterapeiti uzskata, ka korallis lieliski palīdz uzlabot asins riti un labvēlīgi ietekmē sirds- asinsvadu sistēmu.

Rozā krāsas koralli lieliski noder bezmiega gadījumā, rada seditatīvu iedarbību nervu sistēmai. Iesaka izmantot koralla krelles, lai noņemtu galvas sāpes un palīdzētu kakla iekaisumu gadījumos.

Ir valstis, kurās koralli izmanto, kā kontracepcijas līdzekli.

Korallis vislabāk ietekmē kakla centra darbību.

Maģiskās īpašības

Senajā Grieķijā uzskatīja, ka korallis ir ilgas dzīves simbols. Eiropā šo akmeni uzskatīja par godīguma simbolu. Meksikas pamata iedzīvotāji vēl aiz vien runā par to ka korallis no sava saimnieka dzen prom ļaunos garus, kuri spēj atnest drudzi.

Speciālisti, iedala koralli dzimumos: baltie skaitās sievišķie, sarkanie vīrišķie. Valda uzskats, ka sievietei nēsāt vīrieša koralli un vīrietim sieviešu koralli ir visnotaļ bīstami, jo tas piešķirs sev atbilstošā dzimuma īpašības tā nēsātājam.

Šis akmens spēj savam īpašniekam pastiprināt tādas īpašības, kā kaprizitāte, avantūrisms un vieglu aizkaitināmību, tamdēļ tā nepārtraukta nēsāšana nav ieteicama.

Vislabāk šo akmeni nēsāt augoša Mēness fāzē. Visbīstamākā fāze ir pilnmēness. Pilnmēness laikā, korāli ir ieteicams ievietot tekošā ūdenī ne mazāk kā uz 30 minūtēm, tālāk to ievietot rotu kastītē (ieteicams, ka tajā atrodas tikai korālis) un to ārā neņemt līdz Jaunam mēnesim.

Talismani un amuleti

Korallis ir ceļotāju simbols. Valda uzskats, ka korallis ir spējīgs ceļojuma laikā aizsargāt savu saimnieku no vardarbības un nokļūšanas stihiju ceļā- vētras, zemestrīces, ugunsgrēki u.t.t.