Malahīts

Akmens īpašības

Nosaukums „malahīts” radies no sengrieķu vārda „malakos”- mīksts. Citi nosaukumi un tā paveidiem- plīša malahīts, atlasa rūda, pāva akmens, vara zaļums.

Krāsa tam mēdz būt smaragda-zaļa, zilgani- zaļa, tumši- zaļa. Kristāli ir necaurspīdīgi. Atspīdums- zīdains, stiklains.

Cietība, pēc Mosa skalas 3,5- 4,0; blīvums- 4,0 g/cm3.

Pamata atradnes ir Krievijā, Vācijā, Austrālijā, Francijā, Āfrikā, Ķīnā, citur sastopams retāk.

Ārstnieciskās īpašības!

Tautas dziednieki izsens malahītu izmanto ādas slimību ārstēšanā. Malahīta rokas sprādzes lieliski attīra ādu no alerģiskiem izsitumiem un apsārtumiem. Kakla rotas savukārt veicina matu augšanu.

Litoterapeiti uzskata, ka malahīts ir spējīgs izārstēt bronhiālo astmu, ārstē acu slimības, kā arī uzlabo redzi.

No malahīta izgrieztas plāksnītes, novietotas uz sāpošām vietām, spēj ārstēt reimatismu!

Maģiskās īpašības!

Senči uzskatīja, ka malahīts ir Visuma spēku pavadonis, kurš tos vadīja uz zemi. Kādreiz valdīja daudz leģendu, viena no spilgtākām bija, ka malahītu uzskatīja par akmeni, kurš varot padarīt neredzamu savu saimnieku, kā arī tie kas dzēra no malahīta kausa spēs saprast dzīvnieku valodu. Senajā Krievijā, malahītu uzskatīja, par akmeni, kurš piepilda vēlēšanos!

Litoterapeiti uzskata, ka malahīts ir viens no spēcīgākajiem, maģiskajiem akmeņiem un ja ar to nestrādā, tas var radīt ievērojamu kaitējumu, īpaši sievietēm. Malahīts, pievelk tik spēcīgi pretējā dzimuma uzmanību, ka sieviete var pakļaut sevi vardarbībai. Tāpēc ir ieteicams, šo akmeni iestrādāt sudrabā, kurš neitralizēs vīriešu agresiju.

Malahīts ir maija mēneša akmens, tieši šajā mēnesī tas ir visaktīvākais. Uzskata, ka maijā nēsājot malahītu ir iespējams atbrīvoties no bailēm, melanholijas un bezmiega.

Tumši zaļas krāsas akmens spēs savam saimniekam palīdzēt uzturēt gara spēku, tas līdzsvaros cilvēku un pasauli tam apkārt.

Talismani un amuleti!

Kā talismans malahīts ir ieteicams tiem, kas vēlas celt savu pievilcību pretējā dzimuma acīs. Mūziķiem, rakstniekiem un māksliniekiem, akmens lieliski palīdz, ja tas ir iestrādāts varā. Visaktīvāk šis akmens sadarbojas ar aktieriem, taču tiem šo akmeni nepieciešams iestrādāt baltajos metālos- alumīnijs, sudrabs, platīns.