Tanīni
Tanīnu apraksti

Tanīni vai gallusmiecskābe ir viela ar savelkošu iedarbību. Nosaukums ir cēlies no franču valodas vārda “tanner”, kas nozīmē ādas miecēšanu. Tanīnus viegli var atrast ievas lapu tējā, zīļu kafijā un stāvā retēja saknēs. Tieši pateicoties tanīniem, tumšo vīnogu vīni ir cieņā daudzus gadsimtus. Turklāt, tanīnus pielieto, lai miecētu ādas pirms tālāku izstrādājumu izgatavošanas. Medicīnā tanīnus pielieto, lai gatavotu savelkošus un pretiekaisuma medikamentus.

Tanīnu patēriņš palielinās

Gremošanas trakta slimību gadījumā. Ar tanīnu šķīdumu glicerīnā, var apsmērēt brūces, lai veicinātu ātrāku to dzīšanu. Tanīnus pielieto arī vieglu formu cukura diabēta ārstēšanai, kā arī lai iznīcinātu sāpju radošas baktērijas un vīrusus.

Tanīnu absorbcija samazinās

  • Individuālas nepanesamības gadījumā;
  • Paaugstinātas asins recēšanas gadījumā.

Tanīna vērtīgās īpašības

  • Stimulē ātrāku kuņģa čūlu sarētošanos;
  • Piemīt detoksikācijas īpašības;
  • Neitralizē sāpju radošus mikroorganismus;
  • Uzlabo gremošanas procesus.

Ozola zīles izmanto, kā kafijas aizstājēju, tai pat laikā no zīlēm gatavo arī miltus, kurus izmanto pāris smagu slimību ārstēšanai.

Stāvā retēja saknenis sevi ir labi pierādījis diarejas gadījumā. Eikalipts tautas medicīnā tiek izmantots, kā dezodorējošs līdzeklis, kā arī kā līdzeklis pret saaukstēšanos. Zirgkastaņa labvēlīgi ietekmē asinsvadu sieniņas. Un tas viss pateicoties tanīniem.

Tanīni lieliski mijiedarbojas ar olbaltumvielām un visiem iespējamajiem biopolimēriem.

Tanīnu īpatnības

Līdz ar to, ka tanīni nav pieskaitāmi koordinējošu savienojumu grupai, to nepietiekamības un pārsātinājuma raisītie simptomi nav noteikti. Tanīnu lietošana drīzāk saistās ar epizodisku pielietojumu.