Cūku žults izvilkums
Gremošanas uzlabojošs līdzeklis

Viena no retāk sastopamām receptēm ar kuru padalījās, kāds šīs lapas sekotājs, par to atsevišķs paldies.

Šīs receptes realizācijai būs nepieciešams iegūt cūkas žulti, kuru var iegūt pie lauksaimnieka, kurš nodarbojas ar cūkkopību. Mirklī, kad tiek kauta cūka, palūdziet, lai saimnieks kādā atsevišķā traukā nolej žults pūslī esošo žulti. Der saprast, ka žulti nav iespējams uzglabāt ilglaicīgi un to iespējams ātri nepieciešams pakļaut tālākai apstrādei.

Dažādi avoti min, ka proporcija žultij pret šņabi ir 1:1, taču der saprast, ka mainīsies tikai iegūtā izvilkuma koncentrācija! Jeb kurā variantā, devas nāksies pielāgot sev individuāli un ja, jūsuprāt, koncentrāts ir par spēcīgu, to var atšķaidīt arī ar šņabi un iegūt vieglāku izvilkumu.

Iepildiet iegūto žulti pudelē, te gana būs 200ml, jo lielos daudzumos to nepatērēsiet tāpat. Aplejiet to ar šņabi un novietojiet tumšā vietā. Izvilkumu tumsā noturiet vismaz mēnesi un tad nekratot trauku, uzmanīgi nolejiet uzlējumu, nostādinājuma traukā atstājot duļķaino masu pamatnē.

Iegūto izvilkumu mēs iepildām pudelē un novietojam tumšā un vēsā vietā. Tālāk lietojam dažādu gremošanas sistēmas problēmu gadījumā, lai uzlabotu gremošanas procesus. Līdzeklis ir lietojams mirklī, kad ir radušās gremošanas problēmas- tas spēji atvieglos stāvokli.

Saprotams, tā kā galvenā sastāvdaļa ir žults, tad līdzeklis būs izteikti rūgts- vieglākais veids, kā to lietot būs kopā ar cukuru. Ņem tējkaroti cukura un uzpilina pēc nepieciešamības līdzekli uz tā.

Šis līdzeklis nebūs piemērots cilvēkiem, ar paaugstinātu kuņģa sulas saturu, kuņģa čūlu un citām slimībām, kuras saistās ar gremošanas trakta iekaisumiem vai paaugstinātu sekrēciju. Kā arī to nelieto kursa veidā, bet tikai nepieciešamības gadījumā.