Locītavu ziede
Ziede kosmētiskām un ārstnieciskām vajadzībām

Sastāvs

Ekstrakti vīnogu kauliņu eļļā- purva vaivariņš, parastās ievas miza, parastā bisīte, ārstniecības kliņģerīte, vērmele, marokāņu mētra. Bišu vasks, Kokosrieksta eļļa, Egļu sveķi, sarkanā mušmire (II), cinobrpiepe parastā (II), pūkainais diždadzis (II), ārstniecības pienene (II), filadelfs (II), ārstniecības tauksakne (II).

Ziede satur indīgas dabas veltes, kuras ir stipri bīstamas lietošanai iekšķīgi, bet drošas ārīgi! Ziedi aizliegts garšot, smērēt ar to gļotādas un citādi to lietot, kad tā nonāk organismā tiešā veidā.

LIETOŠANA

Lieto lokāli, smērējot plānā slānī, ne vairāk kā 2 reizes dienā. Uzglabā no saules stariem pasargātā vietā.

Ziede ir biezas struktūras un pilnībā neuzsūcas ādā. Stundu pēc uzklāšanas ziedi ir pieļaujams noslaucīt ar papīra salveti no ādas.

Ziede var radīt alerģisku reakciju, tāpēc to sākotnēji uzziež, nelielā daudzumā uz iekšdelnas un pēc 30 minūtēm pārbauda vai āda nav noreaģējusi nevēlami. Gadījumos, ja ziede tiek lietota ilgāku laiku var rasties ādas apsārtumi, iekaisumi vai pat izsitumi- šādos gadījumos ziedes lietošanu nepieciešams pārtraukt un atsākt kursu pēc pāries dienām, ļaujot ādai atpūsties.

Ziedi lieto kursu variantā! Viens kurs ir 21 dienu, pat jūtot uzlabojumus 3 dienā, ieteicams, tomēr kursu pabeigt. Kursu var atkārtot pēc 14 dienu pārtraukuma.

Locītavu ziede satur indīgas dabas veltes: purva vaivariņu, parasto ievu un parasto bisīti. Līdz ar to šo ziedi ir stingri aizliegts lietot iekšķīgi un uz gļotādām. Lietojot ārīgi blaknes, neskaitot individuālu nepanesamību, ziede neradīs.

Ziede var iedarboties uz locītavām arī atsāpinoši, taču tas neliecina par pilnīgu atlabšanu. Tāpēc, lietojot ziedi, saudzējiet sevi arī mirklī, kad sāpes ir rimušās.

IZVEIDE

Ņemam divus traukus. Pirmajā ievietojam egļu sveķus, bišu vasku un kokosriekstu eļļu, un uzkarsējam līdz 120C, līdz masa paliek viendabīga. Nepieciešamības gadījumā, atdalām sveķos esošo gružus. Ieteicams, gatavot nelielās porcijās, lai sveķi ar bišu vasku neatrastos šādā temperatūras režīmā pārlieku ilgi- maksimāli, kritiskais ilgums ir 3h, taču nevajag to sasniegt.

Otrā traukā pildām pārējās sastāvdaļas. Bišu vaskam un koku sveķiem izkūstot mēs mazinām temperatūru uz 50-60C un liekam sildīties arī otru trauku līdzās (te var ievietot arī termometru). Redzot, ka otrā traukā visas sastāvdaļas ir uzsilušas un izkusušas, tai pat laikā, pirmā traukā masa ir padzisusi (abos traukos puslīdz vienlīdzīga temperatūra +-20C). Abu trauku saturus varam saliet kopā un izņemt no sildīšanas iekārtas. Iegūto masu ir nepieciešams kārtīgi izmaisīt un sapildīt kārstu- tīros, dezinficētos traukos. Traukus labi var izsildīt, sildot pašu ziedes masu!

Ja, gadījumā savienojot abu trauku masas, sveķi, bišu vasks un kokosriekstu eļļa saraujas kunkuļos- tad iegūto masu, maisot izsildām! Varam ielikt arī ūdens peldē

Recepte: 

(I) Purva vaivariņa ekstrakts 42%; Ārstniecības kliņģerītes/ Sudraba retēja/ Vērmeles/ marokāņu mētras ekstrakts 18%; Ievas mizas/ Propolisa ekstrakts 10%; Bišu vasks 10%; Kokosriekstu eļļa 8%; Parastās bisītes ekstrakts 7%; Egļu sveķi 5%

(II) Sarkanās mušmires un parastās bisītes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 20%, Purva vaivariņa ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 17%, Cinobrpiepes parastās ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 12%, Ievas mizas ekstrakts vīnogu kauliņu un rīsu kliju eļļā 12%, Pūkainā diždadža, ārstniecības pienenes un filadelfa ziedu ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 9%, ārstniecības tauksakne 10%, Bišu vasks 7%, Kokosriekstu eļļa 8%, ārstniecības kliņģerītes, vērmeles un marokāņu ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 2%, egļu sveķi 3%.

PAMATOJUMS

Locītavu ziedes pamatā atrodas trīs indīgas dabas veltes, purva vaivariņš, parastā ieva un parastā bisīte, taču šīs veltes, lai arī indīgas nav dzīvībai bīstamas, tādās devās, kādās sastopamas ziedē. Citas ziedē esošās veltes ir ar pavadošu raksturu, kas uzlabo ādas reakciju uz jau nosauktajām dabas veltēm.

Šīs ziedes pamatdoma ir iedarboties uz ādu, saitēm, muskuļiem un locītavām. Lai cik dīvaini nebūtu, bet tradicionālajā tautas medicīnā ir daudz līdzekļu ar atsāpinošu efektu, taču ne vienmēr tas ir ārstniecisks. Tad radās ideja par šo ziedi, jo lai cik arī jauni mēs esam, dažkārt, ir nepieciešams, mazliet, atbalstīt savas locītavas, nogurušo un pat bojāto ādu.

Purva vaivariņš iedarbosies ārstnieciski uz metabolisko artrītu, reimatisko artrītu, akūtu un hronisku reimatismu un pat podagru. Vaivariņš spēj ārstēt arī dažādas ādas slimības, kā ekzēmas, kašķi, izsitumus un furunkulozi. Turklāt, purva vaivariņš ir spēcīgs antiseptiķis.

Ievas miza iedarbosies viegli atsāpinoši un nomierinoši, gan uz ādu, gan locītavām. Ārstēs dermatozi, radikulītu, no dažādām ādas sēnīšu slimībām, kā arī stiprinās asins kapilāru sieniņas.

Parastā bisīte ir brīnumains līdzeklis, lai ar to ārstētu dažādas veselības problēmas. Parastai bisītei nav līdzinieku, ja nepieciešams ārstēt locītavu slimības: radikulītu, poliartrītu, osteohondrozi, reimatismu, kauliņu saaugumus, kaulu “radziņus” uz pēdām. To nodrošina tāds polisaharīds, kā ST4, kurš ir atrodams parastajā bisītē. Tas pēc uzbūves ir analoģisks hondroitīnam. Hondroitīns ir aminopolisaharīds, kurš ir kā materiāls un barības viela savienojošiem, kaulu un skriemeļu audiem. Hondroitīns palielina skriemeļu audu uzsūkšanas spēju, pateicoties kam tā kļūst elastīga. Viens no galvenajiem iemesliem locītavu slimībām ir nepietiekama to apasiņošana. Arī šajā situācijā palīdzēs polisaharīds ST4.

(II) Sarkanā mušmire jau saprotams, ka ir vairāk paredzēta iekaisumu mazināšanai un sāpju noņemšanai, kaut arī tā ārstnieciski uz locītavām neiedarbojas, taču tai ir lieliskas īpašības, lai sakoptu audus locītavā un tos atsāpinātu.

(II) Cinobrpiepe parastā ir, kas pavisam netradicionāls mūsu platuma grādos un to pamatā Āzijas valstīs izmanto, lai mazinātu reimatisma radītās problēmas un iedarbotos maksimāli ārstnieciski uz locītavu, kuru reimatisms arī ir skāris.

(II) Ārstniecības tauksakne ir viens no tiem līdzekļiem, kurš vēsturiski izmantots, lai uzlabotu audu reģenerāciju un tiktu ārstētas gan saites, gan nervi, gan muskuļi, gan pašas locītavas. Šo augu agrāk izmantoja kaulu lūzumu ārstēšanai.

Turklāt ziedē ir vairāki elementi, kuri palielinās ādas uzsūkšanas spēju, iedarbosies nomierinoši un barojoši, kā arī uzlabos locītavās un ādā vielmaiņu.

Ziedes, galvenā, doma ir atrisināt dažādas locītavu problēmas, ne tikai tās atsāpinot, bet arī konkrēti un izteikti tās ārstējot. Šāda iespēja palīdz ne tikai cilvēkam atjaunot savu locītavu brīvu kustību un organisma elastību kopumā, bet arī pasargāt locītavas pēc smagas fiziskas slodzes. Rezultātā iegūstam līdzekli ar kuru var kopt un ārstēt savas locītavas dažādās dzīves situācijās. Un lai joks par pieliekšanos aizsiet kurpi un pie viena apdomāties, ko vēl var padarīt, kamēr esi saliecies, paliek tikai un vienīgi, kā joks!