Sastāvs
Ekstrakti vīnogu kauliņu eļļā- purva vaivariņš, parastās ievas miza, parastā bisīte, ārstniecības kliņģerīte, vērmele, marokāņu mētra. Bišu vasks, Kokosrieksta eļļa, Egļu sveķi, sarkanā mušmire (II), cinobrpiepe parastā (II), pūkainais diždadzis (II), ārstniecības pienene (II), filadelfs (II), ārstniecības tauksakne (II).
Ziede satur indīgas dabas veltes, kuras ir stipri bīstamas lietošanai iekšķīgi, bet drošas ārīgi! Ziedi aizliegts garšot, smērēt ar to gļotādas un citādi to lietot, kad tā nonāk organismā tiešā veidā.
LIETOŠANA
Lieto lokāli, smērējot plānā slānī, ne vairāk kā 2 reizes dienā. Uzglabā no saules stariem pasargātā vietā.
Ziede ir biezas struktūras un pilnībā neuzsūcas ādā. Stundu pēc uzklāšanas ziedi ir pieļaujams noslaucīt ar papīra salveti no ādas.
Ziede var radīt alerģisku reakciju, tāpēc to sākotnēji uzziež, nelielā daudzumā uz iekšdelnas un pēc 30 minūtēm pārbauda vai āda nav noreaģējusi nevēlami. Gadījumos, ja ziede tiek lietota ilgāku laiku var rasties ādas apsārtumi, iekaisumi vai pat izsitumi- šādos gadījumos ziedes lietošanu nepieciešams pārtraukt un atsākt kursu pēc pāries dienām, ļaujot ādai atpūsties.
Ziedi lieto kursu variantā! Viens kurs ir 21 dienu, pat jūtot uzlabojumus 3 dienā, ieteicams, tomēr kursu pabeigt. Kursu var atkārtot pēc 14 dienu pārtraukuma.
Locītavu ziede satur indīgas dabas veltes: purva vaivariņu, parasto ievu un parasto bisīti. Līdz ar to šo ziedi ir stingri aizliegts lietot iekšķīgi un uz gļotādām. Lietojot ārīgi blaknes, neskaitot individuālu nepanesamību, ziede neradīs.
Ziede var iedarboties uz locītavām arī atsāpinoši, taču tas neliecina par pilnīgu atlabšanu. Tāpēc, lietojot ziedi, saudzējiet sevi arī mirklī, kad sāpes ir rimušās.
IZVEIDE
Ņemam divus traukus. Pirmajā ievietojam egļu sveķus, bišu vasku un kokosriekstu eļļu, un uzkarsējam līdz 120C, līdz masa paliek viendabīga. Nepieciešamības gadījumā, atdalām sveķos esošo gružus. Ieteicams, gatavot nelielās porcijās, lai sveķi ar bišu vasku neatrastos šādā temperatūras režīmā pārlieku ilgi- maksimāli, kritiskais ilgums ir 3h, taču nevajag to sasniegt.
Otrā traukā pildām pārējās sastāvdaļas. Bišu vaskam un koku sveķiem izkūstot mēs mazinām temperatūru uz 50-60C un liekam sildīties arī otru trauku līdzās (te var ievietot arī termometru). Redzot, ka otrā traukā visas sastāvdaļas ir uzsilušas un izkusušas, tai pat laikā, pirmā traukā masa ir padzisusi (abos traukos puslīdz vienlīdzīga temperatūra +-20C). Abu trauku saturus varam saliet kopā un izņemt no sildīšanas iekārtas. Iegūto masu ir nepieciešams kārtīgi izmaisīt un sapildīt kārstu- tīros, dezinficētos traukos. Traukus labi var izsildīt, sildot pašu ziedes masu!
Ja, gadījumā savienojot abu trauku masas, sveķi, bišu vasks un kokosriekstu eļļa saraujas kunkuļos- tad iegūto masu, maisot izsildām! Varam ielikt arī ūdens peldē
Recepte:
(I) Purva vaivariņa ekstrakts 42%; Ārstniecības kliņģerītes/ Sudraba retēja/ Vērmeles/ marokāņu mētras ekstrakts 18%; Ievas mizas/ Propolisa ekstrakts 10%; Bišu vasks 10%; Kokosriekstu eļļa 8%; Parastās bisītes ekstrakts 7%; Egļu sveķi 5%
(II) Sarkanās mušmires un parastās bisītes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 20%, Purva vaivariņa ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 17%, Cinobrpiepes parastās ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 12%, Ievas mizas ekstrakts vīnogu kauliņu un rīsu kliju eļļā 12%, Pūkainā diždadža, ārstniecības pienenes un filadelfa ziedu ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 9%, ārstniecības tauksakne 10%, Bišu vasks 7%, Kokosriekstu eļļa 8%, ārstniecības kliņģerītes, vērmeles un marokāņu ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 2%, egļu sveķi 3%.
(III) Parastā bisīte 14%, purva vārnkāja 10%, ārstniecības tauksakne 12%, parastais ceriņš 10%, parastais biškrēsliņš 8%, parastie zemestauki 5%, parastie lāčpurni un parastie ķēvpupi 5%- visas sastāvdaļas, kā ekstrakti vīnogu kauliņu eļļā. Kokosriekstu eļļa 10%, Bišu vasks 10%.