Hrizokolla

Akmens apraksts

Nosaukums „hrizokolla” ir radies no grieķu vārda „crysos”- zelta un „kolla”- līme. Nereti sastopams ar nosaukumu malahīta krams, eilatiešu akmens, azurīts (kaut nosaukums nav pareizs), demidovīts.

Hrizokolla ir vara ūdens silikāts. Akmens mēdz būt tumši zils, zilgani zaļš, zaļš. Atspīdums vaskots, stiklains.

Cietība 2,0- 4,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,1 gr./cm3.

Pamata ieguves vietas ir Krivijā, Kazahstānā, ASV, Čīle, Zairā.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas medicīnā hrizakollu izmanto, lai ārstētu sieviešu slimības. Dziednieki šo akmeni iesaka lietot, menstruālā cikla sakārtošanai. Litoterapeiti uzskata, ka nēsājot hrizokollu kulona veidā ir iespējams, panākt labvēlīgu iedarbību uz vairogdziedzeri, attiecīgi sakārtot arī mesnstruālo ciklu. Tāpat tas palīdzēs ārstēt arī klepu, bronhus un citas elpceļu saslimšanas.

Uzskata, ka šim akmenim ir antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības.

Šo akmeni mēdz pielietot, arī nervu saspringuma, bezmiega un depresīva noskaņojuma gadījumā.

Maģiskās īpašības

Maģijā hrizokollu izmanto, kā instrumentu, ar kura palīdzību vieglāk ir izprast apkārtējās vides pastāvošo kārtību. No šī akmens bieži izgatavo aizsardzības amuletus, kuri neļauj pietuvoties tumšajiem spēkiem, atbrīvo no ilūzijām un aizsargā no nepamatotu baiļu rašanās.

Daudzās valstīs šo akmeni piesaista tieši daiļajam dzimumam! Ka šis akmens ir spējīgs pastiprināti pietuvināt sievieti mātei dabai, piešķirot sievietei izteiktu sievišķumu un jūtīgumu. Padarot sievieti neatvairāmu, radot sievietē sievišķīguma pastiprinātu izpausmi- ieteicams, sievietēm, kuras dara savā ikdienā daudz vīrišķu darbu, lai harmonizētu savu enerģētiku.

Talismani un Amuleti

Hrizokolla, kā talismans vislabāk sadarbojas ar cilvēkiem, kuri nodarbojas ar zinātniski, pētniecisku darbību. Speciālisti, kuri darbojas akmens sfērā visi kā viens iesaka ar šo akmeni biežāk kontaktēties- tas pastiprinās dzīvības spēka plūsmas. To der zināt arī vīriešiem!