Dūmakainais kvarcs jeb Rauhtopāzs

Akmens īpašības

Nosaukums dūmakainais kvarcs ir cēlies no senāk sastopamā nosaukuma “rauchtopaz”. Nereti šis akmens un tā variācijas ir sastopamas ar nosaukumiem: rauhtopāzs, morions, jenotu kvarcs, kerngorms, dūmakainais kalnu kristāls, dūmakainais topāzs.

Dūmakainais kvarcs ir viens no kvarca paveidiem. Tā krāsa mēdz būt zeltīti- brūngana, gaiši pelēka, tumši brūngani melna.

Atspīdums- stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas 7,0, blīvums 2,5-2,6 gr./cm3.

Pamata atradnes vietas sastopamas: Šveices Alpos, Spānija, ASV, Brazīlija, Nambija, Madagaskara, Japāna, Vācija, Krievija.

Ārstnieciskās īpašības

Valda uzskats, ka pateicoties tieši šim akmenim ir iespējams atbrīvoties no smagām psihiskām problēmām, kā depresija, uzmācīgas domas, domas par suicīdu. Lai akmens darbotos, to ir ieteicams nēsāt ikdienā līdzi un mirklī kad saasinās problēmas to saspiest plaukstā un domās vērsties pie tā pēc palīdzības.

Šis akmens ir arī neaizstājams atkarību dziednieks, tas palīdzēs vieglāk atbrīvoties no tādām atkarībām, kā narkomānija, alkoholisms un smēķēšana.

Šis akmens palīdz atbrīvoties no iekšējiem kompleksiem un attīrīt apziņu.

Maģiskās īpašības

Senos laikos dūmakainais kvarcs tika uztverts kā spēcīgākais no tumšajiem akmeņiem. Cilvēki ticēja ka tas spēj pievilkt un sevī noturēt spēcīgus tumsas spēku garus, līdz ar to tas guva plašu popularitāti melno rituālu izpildē. Izmantojot tieši šo akmeni nekromanti izsauca garus. Melnie magi izmantojot šo akmeni uz cilvēkiem sūtīja kaitējumus un pakļāva tos savai gribai.

Ar šī akmens palīdzību alķīmiķi mēģināja atklāt Visuma noslēpumus, mēģinot atšifrēt Kosmosa signālus, kuri nāk uz Zemi.

Izmantojot dūmakaino kvarcu labiem nolūkiem, tas spēj aktivizēt cilvēkā sākotnējos instinktus, padarīt cilvēku daudz dzīvotspējīgāku, stabilāku, vīrišķīgāku, tādu kurš spēj tikt galā ar vienalga kādiem šķēršļiem.

Cilvēks kļūst seksuāli aktīvs, enerģisks un nenogurdināms darbā!

Talismani un amuletiem

Kā talismans šis akmens ir spējīgs savam saimniekam dāvāt cilvēces viedumu, attīstīt dabas dotos talantus, piesaistīt veiksmi un veicina apkārtējo cilvēku simpātijas pret savu saimnieku.