Pirts slotiņu siešana
Unikāls pirts slotiņu siešanas veids

Šis slotiņu siešanas veids ir radies Latvijā un savulaik bija pat patentēts. Autors padalījās ar mani, es dalos ar Jums. Uzskatu ka šim slotiņu siešanas veidam nebūtu jāpazūd, tas ir gan skaists, gan praktisks! 

No praktiskā viedokļa, sienot šādi slotiņas, tās nesienas vaļā, kad ir izkaltušas! Un visu laiku ir mazliet iespriegotas. Pirms došanās uz pirts, kad dienu iepriekš atmērcēsiet to aukstā ūdenī, tā atkal atgūs elastību un nospriegos sējumu. Nenāksies pirtī siet vaļā auklas un pārsiet slotiņu! 

Turklāt, šāda veida slotiņai veidojas ērts rokturis aiz kura turēt slotiņu pēršanās laikā un roka netiek sabeigta ar mezgliem. Protams, klasiski arī šai slotiņai mezglus var siet iekšpusē, starp zariem, taču tas nav vajadzīgs! Nav vajadzīgs, jo peroties, kā klasiski sasietai slotiņai aiz sējuma vietas neturēsiet un rokas ādu nebojāsiet.

Dzīvē tas izskatās šādi:

Šādi izskatās slotiņa kopskatā, kad tā jau ir sasieta!

Šādi izskatās slotiņas apakšējais sējums, kurā tad arī ir visa "sāls".

Apskatīsim, kā tad šādu sējumu izpildīt tīri shematiski! Atvainojos uzreiz par zīmējumu kvalitāti, bet kā nu māku, tā nu maunu. 

Viss sākas ar slotiņas materiālu. Pēc šādas metodes varat siet visa veida slotiņas, gan mono, gan jauktās. Tāpat varat arī šādās slotās viegli iesiet arī dažādas zāles un pozicionēt tās pirts slotas vidū, vai gar malām, kā Jums ērtāk!

Šeit, galvenā uzmanība uz sējuma vietu Nr.1. Sākotnēji tiek veidotas divas mazākas slotiņas, kuras tiek saliktas "X" veidā, viena pret otru. Tālāk tās tiek sasietas, kā norādīts zīmējumā. Sējums ir savilkts, bet ne pārāk stingrs, ne pārāk vaļīgs. Tālāk lieciet abas slotiņas uz augšu un savienojat to vainagus!

Kad abas slotiņu daļas ir saliektas kopā. Tās sien klasiski kopā. Te lielākā atšķirība, starp klasiski sietajām slotiņām, ka šai slotiņai sējumu veido tieši zem lapu kroņa (Nr.2), ne pa vidu vai visa kāta garumā. 

Liekuma vietā, kur atrodas sējums Nr.1 veidosies, kaut kas līdzīgs Mēbiusa lentai jeb stilizētam astotniekam. 

Tālāk jau slotiņas kārtīgi vajag izžāvēt un ar lielāko prieku lietot ik reiz, kad dodaties pirts atpūtā! Un neaizmirstiet, dalīties ar slotiņām, ar tiem, kuriem nav!

Priecāšos, ja Jums šāds sējums noderēs un sniegs vēl vienu knifu Jūsu pirts padarīšanā! Jo pirts, jau sastāv no vieniem vienīgiem knifiem. Vieglu garu!

Sējuma autors: Mihails Mutors