Dimants

Akmens īpašības!

Briljanti, sievietes labākie draugi- tas būtībā ir dimants, kuram ir izveidotas skaldnes, ar to arī tie atšķiras savā nosaukumā. Šis vārds ir radies no franču valodas „briliant”, kas latviski nozīmē „mirdzošs”.

Dimants apmēram 96- 99,8% sastāv no oglekļa, 0,2-0,3% tā sastāvā parasti ir skābeklis, alumīnijs, bors, varš, dzelzs, niķelis, titāns, cinks un citi elementi. Visretākie dimanti ir bezkrāsaini! Parasti tiem ir kādi toņi, bet ir sastopami arī spilgti dzelteni, oranži, zaļi, zili, rozā, brūni, pelēki un melnas krāsas.

Briljantus (apstrādātus dimantus) klasificē, pēc to krāsas un ar to tie arī atšķiras savā tirgus vērtībā!

Cietība tam ir 10 pēc Mosa skalas, blīvums 3,5 g/cm3

Biežākās atradnes atrodamas Indijā, Brazīlijā, Āfrikā, Sibīrijā, Urālā, Indonēzija, Austrijā, ASV, Ķīnā, Venecuēlā un citur jau retāk.

Ārstnieciskās īpašības!

Jau kopš seniem laikiem cilvēki saprata, ka šis akmens nav parasts un ir spējīgs savu saimnieku izārstēt no dažādām dvēseliskām (dvēsele- psiho) problēmām, kā fobijas, depresija, nervu sabrukums.

Litoterapeitu vidū valda uzskats, ka tieši dimants ir spējīgs veikt korekcijas cilvēka nervu sistēmā, un vedināt cilvēku uz veselīgu dzīvesveidu. Tāpēc tiek ieteikts šo akmeni izmantot cīņā ar alkoholismu, smēķēšanu un pat, lai cīnītos pret narko- atkarību.

Dimants lieliski noder arī drudža gadījumā, plaušu iekaisuma gadījumā, pie bronhītiem, prostatas iekaisuma, hepatīta un citu infekciju gadījumā. To var pielietot, kad ir kādas locītavu problēmas.

 

Maģiskās īpašības!

Dimants ir pats vērtīgākais, taču tai pašā laikā pats bīstamākais akmens cilvēkam, taču tas nenozīmē, ka tas kaitēs cilvēkam, kaitēs tai gadījumā, ja pret to neizturēsies ar pietiekamu cieņu- tad tas apvainosies un radīs dažus jaunus piedzīvojumus dzīvē. Kaut arī šī īpašība piemīt daudziem akmeņiem, un pret visiem akmeņiem ir jāizturas ar cieņu.

Dimantu īpašnieki, nereti min, ka šis akmens tiem sniedz drošsirdību, lemtspēju, stabilu garu, nes veiksmi, aizsargā no dažādām atkarībām, kā arī aizsargā no maģiskas iedarbības.

Taču der arī atcerēties, ka dimants ir karaļu, augstāko priesteru un slavenību akmens. Tāpēc šis akmens parasti tieši šādām personībām kalpo pēc labākās gribas, bet pret parastiem cilvēkiem tas ir vienaldzīgs. Vienīgā iespēja, to ir dabūt savā mantojumā, vai arī tad ja kāds to Jums uzdāvina, tad tas sāks kalpot arī Jums, taču tas notiks ne ātrāk kā pēc 7-10 gadiem. Visu šo laiku, pareizi to lietojot, akmens pielāgosies savam jaunajam īpašniekam, un pēc tam arī ar pilnu atdevi sāks darboties.

Talismani un amuleti!

To var nēsāt uz kreisās rokas zeltneša, kaklā kā kulonu, vai arī auskaru veidā. Tas palīdzēs ikdienas gaitās, bet ar vienu nosacījumu, ja cilvēka dzīves nolūki, būs taisnīgi un godīgi.

Negodīgiem cilvēkiem, tas nesīs tikai nelaimi!