Vīnogu kauliņu eļļa
Vīnogu kauliņu eļļas apraksts

Vīnogu kauliņu eļļa ir uzskatāma par vērtīgu ne tikai uzturā, bet arī profilaktiskajā medicīnā un kosmetoloģijā. Tā satur vitamīnus, mikro un makro elementus, polinepiesātinātās taukskābes, flavonoīdus, miecvielas, fitosterolu, fitoncīdus, enzīmus, hlorofilu.

Vīnogu kauliņu eļļa ir piesātināta ar linolskābi Omega 6 (<70%), kura arī nosaka šīs eļļas efektivitāti kosmētikā. Eļļā ir arī mononepiesātinātā skābe Omega 9 un nelielā daudzumā palmitīnskābe, stearīnskābe, omega-3 un arahidonskābe.

Šī eļļa satur arī E, C un A vitamīnus, proantocianīda flavonoīdus un rezveratrolu,kas tai piešķir lieliskas antioksidanta īpašības. Pateicoties, tieši šiem elementiem, vīnogu kauliņu eļļa ir 20x efektīvāka par C vitamīnu, cīņā pret brīvajiem radikāļiem, kuri kaitē organismam. Tā ir viens no līderiem starp eļļām, E vitamīna satura dēļ, viena ēdamkarote eļļas spēs nodrošināt dienas nepieciešamo E vitamīna devu.

Rezveratrolam ir izteikta prettrombu un pretiekaisumu, pretaudzēju un antsklerotiska iedarbība, pēc bioloģiskās uzbūves tas ir līdzīgs sieviešu hormonam- estradiolam. Rezveratrols stiprina asinsvadu sieniņas un kapilārus, normalizē hormonu līmeni, uzlabo asins un limfas mikrocirkulāciju, uzlabo aknu darbību, traucējot tai aptaukoties, ievērojami samazina risku saslimt ar Alcheimera un Pārkinsona slimību, regulē tauku dziedzeru darbību, kā arī stimulē kolagēna izstrādi.

Eļļa ir bagāta arī ar hlorofilu, kas piešķir eļļai zaļo nokrāsu. Hlorofilam piemīt baktericīdas īpašības, rada tonizējošu, ādas un gļotādas dziedējošu iedarbību, mazina iespēju rasties žultsakmeņiem un nierakmeņiem, neļauj rasties aterosklerozei, uzlabo elpceļu orgānu, gremošanas orgānu un endokrīnās sistēmas darbību.

Šī eļļa ir lielisks palīgs, lai ārstētu neauglību.

Vīnogu kauliņu eļļa ir viena no populārākajām eļļām kosmetoloģijā, pateicoties tajā esošajām vielām, kuras pielieto ādas, nagu un matu kopšanā. Eļļai piemīt plašs iedarbības spektrs- tā ātri iesūcas, neatstājos aiz sevis spīdumu un lipīgumu, mitrina un mīkstina ādu, neļauj tai plaisāt un sažūt, atsvaidzina un tonizē ādu, palielinot tās elastīgumu. Paātrina ādas reģenerācijas procesus, uzlabojot tās reljefu un struktūru, palīdz atmirušo šūnu atdalei. Veicina granulāciju un epitelizāciju, atjauno ādas dabīgo izskatu, mazliet to balinot, kas ir lietderīgi pigmentācijas plankumu gadījumā. Atjauno lipīdu balansu, kurš tiek izjaukts ar ziepju, šampūnu un gelu pārlieku biežu lietošanu.

Vīnogu kauliņu eļļa stimulēs arī ādas virsējo slāņu vielmaiņu un asinsriti, stiprinot zemādas kapilārus, normalizējot mikrocirkulāciju un limfodrenāžu, mazinot iespēju izveidoties kuperozei un celulītam. Tai pat laikā novēršot taukainas ēdas sekas, normalizējot tauku dziedzeru un sviedru dziedzeru darbību, iedarbosies nomierinoši uz ādu, veicinās poru saraušanos. Ar savu antioksidanta iedarbību eļļa piebremzēs ādas novecošanās procesus, palielinot tās barjeras funkcijas.

Vīnogu kauliņu eļļa ir sastopama daudzos kosmētikas līdzekļos, kā patstāvīga komponente. Tā ir uzskatāma par vienu no “universālajām” eļļām, kura der visa tipa ādā, kas nozīmīgi, to var lietot gan jauni, gan gados veci cilvēki.