Azurīts

Akmens īpašības

Pateicoties savam zilajam tonim, šis akmens ieguva savu skaisto nosaukumu azurīts no persiešu vārda lazard- debess zils/ zilgme. Tam ir arī citi nosaukumi, piemēram, Šessilīts pēc tā atradnes vietas Šessijā. Senie azurīta nosaukumi- vara zilgme, kalnu zilgme, vara zilgme.

Azurīts ir vara hidrokarbonāts. Krāsa azurītam ir debess zila- zila, atspīdums- stiklains.

Cietība 3,5 pēc Mosa skalas; blīvums 3,7- 3,8g/cm3.

Pamata atradnes mūsdienās: Francija, Vācija, ASV, Kornuoola, Kongo, Altaja, Urāli, Kazahstāna, Austrālija un citas valstis retāk.

Ārstnieciskās īpašības

Litoterapeiti uzskata, ka azurīts spēj izdziedēt jeb kuru slimību. Ja akmeni novietot pie slimās vietas, tas spējīgs noņemt asas sāpes, īdēšanu vai dedzināšanu. Taču, lai tas spētu izdziedināt pilnīgāk, ir jāmeditē uz šo akmeni- ir jāizveido tiešs kontakts! Tas tiek darīts vienkārši- akmens tiek nolikts uz sāpošās vietas; aizver acis un iedomājās akmens biolauku; domās vēršas pie akmens, lūdzot, tam palīdzēt izdziedināt sāpošo vietu; iedomāties kā akmens attīra sāpošās vietas enerģētiku, piemēram, iedomājoties, ka no melnas enerģētikas, kļūst balta enerģētika. Šāda procedūra tiek veikta rītā un vakarā līdz pilnīgai atlabšanai- neaizvietojot vizīti pie daktera, vai medikamentozo ārstēšanos ar šo metodi! Šo metodi pielieto paralēli, jeb kādai citai ārstēšanai- kā papildus pasākums.

Maģiskās īpašības

No seniem laikiem azurīts ir izmantots, lai paplašinātu savu apziņu, pārdomātu savu dzīves ceļu, atvērt sevī jaunas iespējas un spējas. Šis akmens ir spējīgs palīdzēt, neapzinātās vēlēšanās padarīt par apzinātām.

Šis akmens ir izvēlīgs pret savu saimnieku, tas pieprasa nepārtraukti ar to strādāt, savādāk šis akmens vienkārši “nomirst”, vai precīzāk pilnībā ignorēs savu saimnieku, arī turpmāk neveidojot ar to kontaktu.

Talismani un amuleti

Kā talismans azurīts vislabāk noderēs advokātiem, tiesnešiem, kritiķiem, žurnālistiem un visiem tiem, kuru darbībai jābūt godīgai un objektīvai. Ja akmens saimnieks sāk mānīties, tad azurīts var radīt situāciju, kad meli tiek atklāti un saimnieks tiek apkaunots.