H1 vitamīns
Paraaminobenzoskābes apraksts

Sastopams arī ar nosaukumu paraaminobenzoskābe.

H1 vitamīns ir nepieciešams mikrobu attīstībai, tai pat laikā sulfanilamīdi ir līdzīgi pēc ķīmiskās struktūras un spēj H1 vitamīnu izspiest no fermentu sistēmām, tādi apturot mikrobu augšanu.

H1 vitamīna vērtīgās īpašības

Paraaminobenzoskābe piedalās olbaltumvielu metabolismā un asins radē, normalizē vairogdziedzera funkciju, samazina holesterīna līmeni asinīs un iedarbojas, kā antioksidants. Paraaminobenzoskābei piemīt no saules aizsargājošas spējas un tā tiek izmantota pret saules apdegumiem. Paraaminobenzoskābe ir īpaši nepieciešama vīrieša organismam, Peironī slimības gadījumā, no kuras visbiežāk sirgst vidēja vecuma vīrieši. Lai ārstētu šo slimību izmanto šo vitamīnu. Ikdienas uzturam, šis vitamīns ir jāiekļauj obligāti.

H1 vitamīns paaugstina ādas tonusu un neļauj tai priekšlaicīgi palikt ļenganai.  Šis vitamīns tiek izmantots, praktiski, visos saules aizsargkrēmos. UV staru ietekmē, skābe pārveidojas un izveido savienojumus. Kas stimulē melanīna izstrādi organismā. Melanīns ir pigments, kurš nodrošina iedeguma parādīšanos.

H1 vitamīns saglabā matu dabīgo krāsojumu un nodrošina to augšanu. Paraaminobenzoskābi lieto tādu slimību gadījumā, kā fiziska un garīga noguruma attīstība, folijdeficīta anēmija, Peironi slimības, artrīts, posttraumatiskā kontraktūra un Dipitrēna kontraktūra, ādas gaismjūtība, vitilīgo, skleroderma, UV apdegumi, alopēcija.

Paraaminobenzoskābe piedalās folijskābes sintēzē.

H1 vitamīna īpatnības

Nepietiekama H1 vitamīna pazīmes ir:

Matu depigmentācija;

Augšanas apstāšanās;

Hormonālās darbības traucējumi.

Der ievērot! Lietojot sulfanilamīdus samazinās paraaminobenzoskābes daudzums organismā.