Zvaigžņu ziede
Ziede veselībai un mirdzumam

Lietošana

Ziedi lieto ārīgām vajadzībām, ādas kopšanai. Iekšķīgi lietot to nav paredzēts, kaut arī tā nesatur veselībai bīstamas sastāvdaļas.

Pirms lietot ziedi paredzētajam mērķim, to vēlams uzziest plānā slānītī uz elkoņa iekšpuses un nogaidīt 30 minūtes. Pēc tam pārbaudīt vai ziede nav radījusi alerģisku reakciju. Iespējams, ka kāda ziedes sastāvdaļa var radīt alerģisku reakciju.

Ziedi ieteicams izlietot 2 gadu laikā. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargājot no tiešiem saules stariem.

Ziedi ziež plānā slānī, iemasējot (ja ir iespējams), pēc ne ātrāk kā 20 minūtēm ir pieļaujams to noslaucīt ar salveti vai dvieli. Ziedes ārīgai lietošanai ierobežojumu nav to var lietot, gan uz sejas, gan ķermeņa, gan izmantot intīmā kopšanā.

Izveide

Receptes pagatavošana pēc tā paša principa, kā citas ziedes. Par piemēru varat izmantot šo!

Recepte Nr.1

Kokosriekstu eļļa 10%, Bišu vasks 10%, Trauslā vītola un baltās apses miza VKE* 15%, Ārstniecības lupstājs laksti, Timiāna ziedi un Ārstniecības kumelītes ziedi VKE 15%, Islandes cetrārija VKE 10%, Parastie zemestauki olu stadijā VKE 10%, Muskatrieksts VKE 10%, Kalmes sakne VKE 10%, Ārstniecības tauksaknes sakneņi VKE 5%, Lavandas ziedi VKE 5%.

*VKE- vīnogu kauliņu eļļa

Pamatojums

Šī ziede ir ieguvusi Zvaigžņu ziedes nosaukumu, jo ik viens no mums ir pelnījis visu savu dzīvi mirdzēt un justies lieliski. Tāpēc šī ziede ir kā labs palīglīdzeklis, šī mirdzuma noturēšanai. Izmantotās dabas veltes ir virzītas iedarboties uz ādu kopjoši, šūnu reģenerējoši, atsvaidzinoši, tūskas, pigmentācijas plankumu noņemoši un tam līdzīgi. Būtībā šī ziede ir veidota, kā jaunību uzturoša (antiage) un skaistuma vairojoša ziede. To varētu pieskaitīt ārstnieciskās kosmētikas līdzekļiem, kuri nerada mākslīgu efektu, bet panāk efektu, atjaunojot ādas veselību. Tā spēj novērst arī nelielus ādas defektus- apdegumus, strijas, apsaldējumus, nelielas brūces, lai nerastos rētas (minētie defekti nav domāti smagā versijā).

Ziedes radīšanas mērķis ir mēģinājums apvienot dažādas, unikālām īpašībām apveltītas dabas veltes, kuras var dabīgā veidā uzturēt ādas veselību, to nepiesārņojot, bet tieši pretēji, attīrot un uzlabojot tās dabīgās funkcijas.

Ziedē ir izmantotas trauslā vītola un baltās apses miza, kā dabīgs salicilskābes avots. Šodienā, tā varētu teikt pat ir modes lieta un šī skābe ir sastopama daudzos kosmētiskajos līdzekļos. Vienīgi salicilskābe, kura ir pieejama sintezētā formātā var būt bīstama ādas veselībai, ja nokļūdīsieties ar devām. Savukārt, vītolu dzimtas koku mizā esošā salicilskābe un to pavadošās vielas uz ādu iedarbojas saudzīgi un neradīs blaknes. Ja, protams, nav alerģijas.

Ārstniecības lupstājs ir sens ārstniecībā izmantots līdzeklis, kurš spēj veikt brīnumu lietas ar ādu, no kopšanas viedokļa, tāpat arī cīnīties ar dažādām sēnīšu slimībām, baktērijām un infekcijām. Turklāt, lupstājs arī padara tvirtāku ādu un to tonizē. Pavadoši timiāns un ārstniecības kumelīte uzlabo lupstāja efektivitāti, padarot to pilnvērtīgāku.

Tāpat arī muskatrieksts, kaut arī nav Latvijas dabas velte ir viegli pieejams un pazīstams kosmētikas pasaulē ārkārtīgi sen. Sākotnēji, protams, kā smaržu piešķirošs līdzeklis, taču tam ir savi apslēptie talanti. Muskatrieksts spēj atsāpināt ādu, iedarboties jauninoši- palīdzot reģenerēt ādas šūnas un padarot ādu tvirtāku. Pateicoties savam sildošam efektam, tas arī uzlabo šūnu apasiņošanos, kā rezultātā piešķir ādai veselīgas ādas izskatu. Muskatrieksts ir maigs un uzticams palīgs ādas kopšanā, kas nekad neliks vilties.

Līdzīgi muskatriekstam iedarbojas arī kalmes sakne, taču tai papildus ir arī spēcīgas antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības. Kalmes sakni biežāk sastapsiet, dažādā jaunības uzturošā kosmētikā, Austrumu kultūrā. Sevišķi plaši ar šo augu ir aizrāvušies indieši, tie to lieto visdažādākajos veidos un ne velti. Kalmes sakne ir lielisks līdzeklis, kuru var izmantot ādas kopšanā, uzturēšanā un ārstēšanā.

Islandes cetrārija ir neierasts līdzeklis mājas kosmētikā, to var sastapt tikai ekskluzīvā pasaules kosmētikā, kura nav pieejama plašam cilvēku lokam, galvenokārt, cenas dēļ. Ķērpji ir ļoti perspektīvi kosmētikas pasaulē, pateicoties to unikālajam ķīmiskajam sastāvam. Galvenā Islandes cetrārijas īpašība ir tajā, ka tā spēj sašaurināt asinsvadus ādā- tādā veidā cīnoties ar kuperozi un rozāciju (smalko asinsvadu tīklojums ādas virsējos slāņos). Protams, tās nav vienīgās īpašības, ko sniedz šīs ķērpis ādai. Islandes cetrārija ir viens no ķērpjiem, kurš iedarbojas kompleksi ar citām dabas veltēm, lai ārstētu dažādas ādas slimības un inficētas brūces.

Zemestauki ir ļoti savdabīgs ādas kopšanas līdzeklis, kurš spēj pat uzlabot stāvokli pie dažādām onkoloģiskām problēmām. Tajā ir unikāls sastāvs, kurš īsti augu pasaulē nav sastopams. Parastie zemestauki reģenerē, baro, noņem iekaisumus... pat visu nav iespējams pieminēt, tā ir praktiski, spēcīgākā no Latvijā augošām ārstnieciskajām sēnēm.

Ārstniecības tauksakne ir pats spēcīgākais šūnu reģenerators, ar to mēdz pat ārstēt kaulu lūzumus, lai ātrāk saaugtu kauli. Ar ādu šī sakne, protams, dara brīnuma lietas.

Un visbeidzot lavanda, kuru esam ieraduši sastapt, kā smaržu līdzekli dažādos krēmos, ziepēs un šampūnos, taču no ārstnieciskā viedokļa tā ir spēcīga zālīte, kura ne tikai iedarbojas nomierinoši, bet arī spēcīgi ādu kopjoši. Tā praktiski iedarbojas ne kā kopjoša, bet ādu ārstējoša sastāvdaļa.

Rezumējot, šī ziede ir radīta, lai atgrieztu sejā smaidu un ādā mirdzumu. Visi esam pelnījuši mūžīgi būt jauni, skaisti un veselīgi.