Labradorīts

Akmens apraksti

Nosaukumu „Labradorīts” akmens ieguvis no pussalas nosaukuma Labradora, kura atrodas Rietumu Amerikā.

Nereti šo akmeni iespējams sastapt arī ar nosaukumu- Melnais mēness akmens, vērša acs, spektrolīts, kariatīts.

Labradorīts ir viens no laukšpata paveidiem. Pats akmens parasti ir melni pelēkos toņos, taču jau pulēts, tas sāk veidot atspīdumu- dzeltenā, zaļā, zilā, sarkanīgā, violetā krāsā.

Tā atspīdums ir stiklains!

Cietība 6,0-6,5 pēc Mosa skalas; blīvums 2,7gr./cm3.

Pamata ieguves vietas ir Somija, Vācija, Grenlande, Ukraina, Austrālija, Indija, retāk atrodams arī citur.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas dziedniecībā, akmenim tiek piedēvētas vispār stiprinošas īpašības- šis akmens attiecās galvenokārt uz visu mugurkaulu, attiecīgi tas ietekmē veselību visā ķermenī. Tas spēj arī lieliski palīdzēt pie dažādām mugurkaula saslimšanām. Litoterapijā šis akmens tiek izmantots arī neauglības ārstēšanai, un pie urīna izvades sistēmas problēmām.

Maģiskās īpašības

 Šis ir viens no spēcīgākajiem akmeņiem, tieši attīstības sfērā. Tas tiek uzskatīts par Litoterapeitu talismanu, kā arī citi ezotērisko zinātņu pārstāvji, pat neapzināti izvēlas ikdienā lietot šo akmeni. Tas palīdz būt apzinīgam un attīstīt sevī dabīgus talantus- būt tuvāk dabai.

Šis akmens ir ieteicams cilvēkiem, kuri jau ir nobrieduši- ne jaunākiem par 30 gadiem! Vēl nenobriedušus prātus tas var novest pie avantūrām, kas tālāk ietekmēs šo cilvēku dzīvi- nākotnē.

Labradorīts, kā akmens dalās dzimumos- gaišākie labradorīti tiek pieskaitīti sieviešu dzimumam, tumšākie labradorīti vīrieša dzimumam. Vislabāk esot, ja cilvēks, kurš izvēlas ikdienā nēsāt šo akmeni- izvēlas abu dzimumu akmeņus.

Labradorīts ir viens no spēcīgākajiem aizsargājošiem akmeņiem- tas aizsargā ne tikai sava saimnieka māju, bet arī pašu saimnieku, līdz pat mirklim, kad tas var sašķīst drumstalās.

Šis akmens saistās ar Mēness spēku, un arī tajā notiek Mēness fāzēm līdzīga enerģētiskā kustība. Līdz ar to, lai akmens spētu veiksmīgi funkcionēt to būtu ieteicams pilnmēnes laikā novietot vietā, kur tas spēj redzēt Mēnesi- šādi akmens spēcīgi aktivizēs sevī esošo plūsmu un spēs attīrīties no uzkrātā tajā.

Talismani un amuleti

Labradorīts, kā jau iepriekš minēju ir izteikts litoterapeitu talismans, to kā talismanu var izmantot arī mākslinieki un muzikanti. Labradorīts, palīdzēs šo ārodu pārstāvjiem sasniegt augstākus rezultātus, gan personiskus, gan publiskus.