Sodalīts

Akmens apraksts

Nosaukums “sodalīts” ir cēlies no angļu vārda soda- nātrijs. Citi nosaukumi- gakmanīts, alomīts.

Akmens sastopams, zilā, pelēkā, zaļganā, sarkanā, rozā un baltā krāsās. Reti, taču ir sastopami arī caurspīdīgi akmeņi. Skābekļa ietekmē rozā un sarkanie akmeņi mēdz kļūt melni.

Atspīdums- stiklains.

Cietība 5,0- 6,5 pēc Mosa skalas; blīvums 2,1- 2,3 gr./cm3.

Pamata ieguves vietas Krievijā, Norvēģijā, Grenlandē, Brazīlijā, Indijā, ASV, Kanādā.

Ārstnieciskās īpašības

Pēc litoterapeitu domām, sodalīts palīdz pie dažādām slimībām, kuras saistās ar paaugstinātu radiācijas ietekmi uz cilvēku. Nostāsti vēsta, ka zilais sodalīts normalizē arteriālo asins spiedienu, regulē sirds darbību, samazina apetīti, kā arī palīdz ārstēt aknu slimības.

Šo minerālu veiksmīgi izmanto acu saslimšanas gadījumos- jātrenē acis mēģinot ieskatīties šajā akmenī.

Maģiskās īpašības

Šo akmeni maģijā izmanto, sevis pilnveidošanā un savu iespēju paplašināšanā. Mūsdienu praktizējošie magi un mēdiji šo akmeni izmanto meditācijas nolūkā.

Sievietēm ieteicams šo akmeni nēsāt kaklā- tas radīs pastiprinātu pievilcību. Vīriešiem šis akmens palīdz tikt galā sarežģītās situācijās, veiksmīgi sakārtot savas domas.

Talismani un amuleti

Par talismanu šo akmeni izsens izmanto- biznesmeņi, zinātnieki, skolotāji, praktizējoši magi un mēdiji. Par talismanu lieliski kalpos nelieli šī akmens gabaliņi.

Amuleti, kas izgatavoti no šī akmens palīdz savam saimniekam atbrīvoties no nepamatotām bailēm, attīstīt savu intuīciju un saprast lietu būtību!