Hrizoprāzs

Akmens īpašības

Nosaukums hrizoprāzs ir cēlies no grieķu vārdiem “chrysos”- zelts un “prasos”- puravs.

Hrizoprāzs ir kvarca puscaurspīdīgais paveids. Minerāls mēdz būr- zaļā, zaļganā un zili- zaļā krāsā. Kristāli- puscaurspīdīgi. Atspīdums stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas- 6,6-7,0; blīvums 2,6gr/m3.

Pamata atradnes vietas: Polija, Kazahstāna, Austrālija un ASV.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas medicīnā hrizoprāzu izmanto acu slimību ārstēšanā. Valda uzskats, ka ar šī akmens palīdzību var palielināt darba spējas- kas lieliski noder cilvēkiem, kuri strādā vairāk kā 8h no vietas. Kā arī tas uzlabos vielmaiņu un stimulēs dziedzerus. Hrizoprāzs ir uzskatāms par universālu akmeni, jo tam piemīt praktiski visu zaļo akmeņu dziednieciskās īpašības.

Valda uzskats, ka zaļie akmeņi ir lieliski palīgi meteoatkarīgiem cilvēkiem, magnētisko vētru laikā.

Litoterapeiti iesaka šo akmeni izmantot, lai mazinātu nervu saspringumu, lai atbrīvotos no bezmiega un nakts murgiem. Ārstējot saaukstēšanās slimības, tiek pielietots uz hrizoprāza nostādināts ūdens. Taču šo akmeni, nav ieteicams lietot ilglaicīgi- tas veicina akmeņu veidošanos žultspūslī.

Hrizoprāzs iedarbojas uz sirds enerģētisko centru!

Maģiskās īpašības

Senajā Eiropā šo akmeni izmantoja, lai gatavotu talismanus aizsardzībai no noskaudumiem, lāstiem un citām negatīvām ietekmēm.

Mūsdienu maģijā hrizoprāzu pielieto, lai pievilinātu veiksmi ikdienas darbos. Citi magi izsaka tādu viedokli, ka ar hrizoprāza palīdzību var palielināt savu draugu skaitu. Valda uzskats, ka amulets, kurš veidots no hrizoprāza spēj cilvēkam atgriezt dzīves prieku un uzlabot gara stāvokli.

Talismani un amuleti

Hrizoprāzs- talismans, cilvēkiem, kuri ir nepārtrauktos meklējumos (izgudrotāji, zinātnieki u.c.). Par amuletu var kļūt jeb kurš priekšmets, kas izgatavots no hrizoprāza.