Ahāts

Akmens īpašības

Ir daudz un dažādu viedokļu, par ahāta izcelsmi, citi uzskata, ka ahāts ir cēlies no grieķu vārda abates- laimīgs. Citi saka, ka tas savu nosaukumu ieguvis no Sicīlijā esošas upes ar nosaukumu Ahates- kura bija centrālā ahātu ieguves vieta senatnē.

Ir arī sastopami citi ahāta paveidi- serdoliks, karneols, arābu oniks, cietokšņu ahāts, dendroahāts (sūnu ahāts), pūces acs.

Ahāts ir smalkdzīslu halcedonu paveids. Tas veidojas no dažādas nokrāsas lentām, kuras var būt visdažādākās nokrāsās- baltas, pelēkas, dzeltenas, brūnas, zilas, melnas u.c.

Cietība 6,5-7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,6 g/cm3.

Pamata ieguves vietas līdz 19 g.s. sākumam bija Vācija; pašlaik Urugvaja, Brazīlija, Mongolija, Armēnija, Grūzija, Krima, Urāli.

Ārstnieciskās īpašības

Litoterapeiti uzskata, ka ahātam ir visnotaļ plašs iedarbības spektrs- nepieciešams to tikai pareizi lietot, piemēram, klepus gadījumā to nēsā kā krelles, taču zobu sāpju gadījumā, kā auskarus. Podagras gadījumā, velk rokas sprādzes. Ahātu iestrādātu gredzenā nēsā uz kreisās rokas zeltneša tie kuriem ir problēmas sirds slimībām; uz labās rokas vidējā pirksta tie kas ir histēriskas dabas, ciešs no bezmiega un veģetatīvās distonijas. Ahāta broša ir spējīga palīdzēt bronhītu, astmas, plaušu iekaisuma gadījumos. Ahāti pēc to krāsas, ir piesaistāmi atbilstošam enerģētiskam centram! 

Ahāti pēc savas dabas ir universāli akmeņi un spēj labi palīdzēt dažādu veselības problēmu gadījumā, taču pirms izvēlaties konkrēto veidu akmenim un kā to nēsāt- ieteicams konsultēties ar litoterapeitu, kas ieteiks vislabāko variantu, katra gadījumam!

Maģiskās īpašības

Senajā Ēģiptē, cilvēki ar ahāta palīdzību sargājās no negaisa. Tiem kuri vēlējās šķērsot tuksnesi sūkāja ahāta plāksnītes- mirklī kad tos mocīja slāpes.

Romieši šo akmeni pasludināja par dārzkopības dievietes Pomonas akmeni, un stādot augus, blakus tiem vienmēr ieraka arī nelielu ahāta bumbiņu.

Valdīja uzskats, ka ahāts sargāja arī laulības saites no neuzticības, tāpēc kad bija jāšķiras kādu iemeslu dēļ, tad pāris mainījās ar gredzeniem, kuros kā likums bija iestrādāts ahāts!

Tāpat ahātam tika piedēvētas īpašības, ar kurām tas apveltīja savu saimnieku, kā gaišredzība un daiļrunība.

Talismani un amuleti

Kā talismans, ahāts palīdz atklāt māņus, atrast kurš ir kaitnieks un laikus būt gatavam, kad tuvojas kādas nepatikšanas. Ahāts savam saimniekam dod iespēju sajust smalko pasauli, kļūt gaiši dzirdošam, gaiši redzošam, gaiši jūtošam. Taču tad ir nepieciešams ilgi un dikti darboties ar akmeni, lai izprastu tā valodu!