Ārstniecības pulveri

Ārstniecības pulveriem dabas velšu kultūrā ir jāsaprot, tādu parādību, kā dažādu dabas velšu malumus smalkā frakcija, kura kā likums ir miltveidīga (<1mm), bet ne granulveidīga (>1mm).

Ārstniecības pulveri nav pārlieku populāri sabiedrībā, sarežģītas sagatavošanas un lietošanas dēļ. Taču šim ārstniecības drogu veidam ir svarīga nozīme. Un ir mirkļi, kur ārstniecības pulveri ir daudz vērtīgāki, par dažādām tējām, novārījumiem, izvilkumiem un citām izstrādēm.

Kaltēšana

Pulvera pagatavošanai sākotnēji dabas velte tiek kaltēta. Kaltēšana notiek stingri ievērojot kaltēšanas tehnoloģiju- katrai dabas veltei ir savi noteikumi, kā veikt šo procedūru.

Malšana

Malšanu mājas apstākļos veic izmantojot kafijas dzirnaviņas, piestiņu un sietu ar acs izmēru <=1mm. Sākotnēji der noskaidrot vai izvēlēto dabas velti drīkst malt.

Lietošana

Pulveru lietošanai ierobežojumu, kā tādu nav- tos var nostādināt, lietot tīrā veidā, iekapsulēt, veidot aplikācijas un kompreses- cik tālu vien fantāzija ļauj, protams, atbilstošās devās, izvēlētai dabas veltei.

Uzglabāšana

Pulveru uzglabāšanas laiks strauji sarūk, ja salīdzina ar pilngabala dabas veltēm. Vidēji varat sadalīt klasisko uzglabāšanas laiku dabas veltei ar 2 vai 3, tas būs lietošanas termiņš pulvera formai. Uzglabā, viennozīmīgi, hermētiski noslēgtā tarā, prom no saules un ne pārāk siltā un mitrā vietā.

Iesaku, dabas veltes malt tikai pirms esat izlēmuši tās sākt lietot.

Vispārēji

Ārstniecības pulveru lietošanai ir savi ieguvumi un savi trūkumi. Trūkumi, galvenokārt, saistās ar masas sarežģītu sagatavošanu, uzglabāšanu un lietošanu.

Savukārt, ieguvumu ir daudz vairāk! Kā jau zināt, tad ir mums tautas medicīnā divi lielumi, kuri saistās ar dabas veltēm. Tās ir katrā dabas veltē esošās aktīvās vielas, kuras spēj savienoties ar nosacīto šķīdinātāju. Ir elementi, kas šķīst ūdenī un ir elementi, kas šķīst taukos. Attiecīgi, lietojot vienu un to pašu dabas velti, izšķīdinātu ūdenī iegūstat vienu efektu, savukārt, lietojot to izšķīdinātu taukos vai spirtā, iegūsiet pavisam citu efektu. Turklāt, ir dabas veltes, kuru uzbūves dēļ, pie aktīvajiem elementiem nepiekļūsiet šķīdinot nekādos šķīdinātājos (runājam par mājas apstākļiem).

Lietojot ārstniecības pulveri tīrā veidā vai iekapsulētu, vieglā veidā uzņemsiet gan ūdenī, gan taukos šķīstošos. Te tikai paliek atvērts jautājums vai visi šie elementi, konkrētā situācijā ir nepieciešami.

Der pieminēt un der zināt! Ārstniecības pulveri var būt arī bīstami, jo pulveros palielinās izgūstamie elementi un tie ne vienmēr ir mūsu veselībai noderīgi. Palielināt gan vērtīgumu, gan indīgumu.