Apatīts

Akmens apraksts

Nosaukums “apatīts” visdrīzāk ir cēlies no grieķu vārda “apathao”, kas tulkojumā nozīmē “apmāns”!

Apatīts ir fosfātu grupas minerāls. Tas mēdz būt baltā, dzeltenā, zaļā, zilā, violetā, dzelteni-zaļā, zilgani- zaļā krāsā. Nereti sastopami arī bezkrāsaini kristāli un kristāli ar “kaķacs” efektu.

Parasti atspīdums tam ir stiklains, taču var būt arī nedaudz dūmakains.

Cietība pēc Mosa skalas 5,0, blīvums 3,3gr./cm3.

Pamata ieguves vietas: Kanāda, Birma (Mjanma), Indija, Meksika, Šri Lanka, Itālija, Vācija.

Ārstnieciskās īpašības

Valda uzskats, ka apatīts labvēlīgi ietekmē kaklu, vairoga dziedzeri un saules pinumu. Litoterapeiti iesaka šo akmeni nēsāt cilvēkiem, kam ir tieksme uz histērisku uzvedību, nervozitāti un kuriem novērojama pārlieku uzbudinātība. Apatīts ir spējīgs nomierināt cilvēku, sakārtot tā psiho-emocionālo stāvokli un atslābināt nervu sistēmu.

Maģiskās īpašības

Apatīts ir pieskaitāms pie aizsargakmeņiem, kas spējīgi savu saimnieku aizsargāt no dažādām slimībām. Neatkarīgi no dziednieciskām īpašībām, tas ir spējīgs koriģēt cilvēka psiho-emocionālo stāvokli: agresīvus un viegli aizkaitināmus cilvēkus darīt mierīgus; asus un histēriskus padarīt apdomīgus un miermīlīgus. Iespējams tieši tamdēļ apatīts tiek dēvēts par miermīlības akmeni.

Apatīts ir uzticams akmens, tas piesaistās tikai vienam saimniekam- tas pats saslimst, kad saslimst tā saimnieks, tas apvainojas, ja to kādam atdāvina, tas spēj pat nomirt ja mirst tā saimnieks.

Šis akmens darīs pilnīgi visu, lai pasargātu savu saimnieku no ikdienas nelaimēm un grūtībām, brīdinot par to jau laikus. Parasti, šis akmens brīdina par gaidāmo sapņos.

Taču apatīta īpašnieki, nereti novēro, kad pirms kāda notikuma dzīvē, zem akmens āda sāk iekaist, niezēt un cilvēkam rodas nepārvarama tieksme noņemt no sevis izstrādājumu ar apatītu. Saprotot, šādus signālus ir iespējams izvairīties no nevēlamiem notikumiem ikdienas dzīvē.

Talismani un amuletiem

Kā talismans apatīts būs lielisks palīgs, cilvēkiem kuru darbība saistās ar risku: ārsti, miljonāri, skolotāji, pārdevēji.

Lielisks palīgs tas būs arī cilvēkiem, kuri vēlu atgriežas mājās vai mīl ceļot.