Tektīts

Akmens īpašības

Nosaukums “tektīts” ir cēlies no sengrieķu vārda tektos- izkusis. Dažkārt šis akmens sastopams ar nosaukumu: pudeļu akmens, darvas stikls, tuksneša stikls, viltus hrizolīts, australīts, moldavīts, indomalazinīts, bediazīts, impaktīts, agni- mani.

Tektīti- ir sastingusi stiklveidīga masa. Pamatā akmens krāsa ir melna. Atspīdums- stiklains.

Pamata atradnes vietas- Čehija, Austrālija, IndoĶīna.

Ārstnieciskās īpašības

Tautas medicīnā tektītu izmanto, kā profilaktisku līdzekli, lai sakārtotu cilvēku pēc stresa situācijām. Valda uzskats, ka amuleti un rotas lietas ar šo materiālu veicina ātrāku atlabšanu no saaukstēšanās slimībām, kuras ir radītas ar organisma pārlieku atdzesēšanu. Samazina nieru enerģētiku un paaugstina arteriālo spiedienu.

Maģiskās īpašības

Magi šo akmeni izmanto ceļojumiem pagātnē. Valda uzskats, ka šis akmens ir Kosmosa simbols, kurā slēpjas Visuma noslēpumi.

Mūsdienu maģijas pasaulē, šis akmens tiek izmantots, lai vieglāk būtu veikt astrālos ceļojumus. Valda uzskats, ka šis akmens rada iespēju saprast savus karmiskos uzdevumus un ar tiem veiksmīgāk tikt galā.

Talismani un amuleti

Tektīts ir zinātnieku, praktizējošu magu un mēdiju talismans. Tektīta rotas un neapstrādāti tā gabali veicina vieglāk saprast nezināmo. Tektīta amuletus ieteicams nēsāt cilvēkiem ar nestabilu emocionalitāti.