Smiltsērkšķu eļļas maisījums
Smiltsērkšķu eļļas maisījums ar citām eļļām

Šoreiz raksts par ādas kopjošu eļļas un ekstraktu maisījumu!

Smiltsērkšķis ir pabērzu dzimtas augs, kurš reti kad sastopams ir sauvvaļā. To parasti audzē tieši kā augļu koku, no kura ik gadu ievāc ražu- nereti esmu ievērojis, ka šī koka augļus ir iespējams iegādāties tirgū.

No smiltsērkšķa izgatavo eļļu, pamatā visas eļļas tiek gatavotas nostādinot smilšērkšķa augļa sēkliņas uz citām eļļām, kā saules puķu, rapšu un citas eļļas. Bet, protams, es pieņemu, ka ir kāds kas gatavo arī tīru eļļu un iespējams, arī izdodas atrast tādu. Man pašlaik nav izdevies ar tādu sastapties, tāpēc es labprātāk izvēlos eļļu, kas ir nostādināta uz saulespuķu eļļas, jo nepieciešamības gadījumā, to ir iespējams lietot arī iekšķīgi (rapšu eļļas nostādinājumus man kaut kā neizdodas norīt).

Nereti rodas nepieciešamība, palīdzēt cilvēkiem ar ādas problēmām un vai arī vienkārši iegūt masāžas eļļu ar labām īpašībām, kura bagātina ādu.

Šādam nolūkam es par bāzes eļļu izvēlējos vīnoga kauliņu eļļu, kuru iegādājos vietējā pārtikas veikalā (es neredzu īsti atšķirību šai eļļai no tām, kuras tirgo, kā masāžas eļļas, ja nu vienīgi cenā). Aptiekā iegādājos smilšērkšķu eļļu un tai pašā aptiekā iegādājos arī lavandas ēterisko eļļu. Lai izgatavotu maisījumu es izvēlējos eļļu mazliet uzsildīt (apm. 30 grādi) un tālāk jaukt šādi:

  • Vīnogu kauliņu eļļa 700ml.
  • Smiltsērkšķu eļļa 200ml.
  • Lavandas ēteriskā eļļa 5ml.
  • kārtīgi izmaisīt.

Tālāk šo eļļas maisījumu es uzglabāju tumšos traukos (manā gadījumā māla pudeles), lai saglabātu tās īpašības un pārleju mazākos traukos tikai pēc nepieciešamības. Šo eļļu es izmantoju arī, kā sastāvdaļu dažādu ziežu izgatavošanai, tāpēc kopumā šī eļļa aiziet visnotaļ daudz.

Par bāzes eļļu saprotams, ka var izmantot jeb kādu citu eļļu, kura Jums ir pieņemama, viena no labākajām izvēlēm varētu būt laba olīveļļa, jo tā ir tuvu cilvēka ādas vides ph līmenim un tā lieliski uzsūksies.

Vēl viena īpašība, ko nereti neatklāj, ir smiltsērkšķu eļļā esošais E vitamīns, kas padara maisījuma realizācijas termiņu divreiz garāku- no viena gada līdz diviem gadiem. Protams, lavandas ēteriskās eļļas dēļ, šis eļļas maisījums ir tikai ārīgi lietojams.

Tā kā maisījumam tiek pievienota smiltsērkšķa eļļa, tad ar to būtu jābūt piesardzīgam saulainā laikā- tā satur daudz karotīna, ieziesta ādā tā bagātinās ādu un veicinās pastiprinātu saules ietekmi uz to. Tāpēc pēc šīs eļļas lietošanas, lūgums, vismaz 2 stundas nedoties saulē.

Šis eļļas maisījums, ir lieliski palīdzējis dažādu ādas problēmu gadījumos, pamatā tajos, kas saistās ar sausu ādu- sākot no vienkārši ādas plaisāšanas, beidzot ar zvīņēdi (psoriāzi).

Ja esat izmēģinājuši šo maisījumu, es, labprāt, saņemtu no Jums atsauksmes par tās iedarbību uz Jums, ko es arī varētu publicēt šeit!