Smaragds

Akmens īpašības!

Nosaukums „smaragds” ir radies no persiešu nosaukuma „zumrundie”. Nereti tas tiek saukts arī par zaļo ledu. Smaragds ir caurspīdīgs berils. Minerāla krāsa zaļa, kristāli caurspīdīgi, atspīdums- stiklains.

Cietība 7,5-8,0; blīvums 2,8 g/m3.

Pamatā tiek iegūts Krievijā, Austrijā, Namībijā, Norvēģijā, Āfrikā, Pakistānā citur retāk.

Ārstnieciskās īpašības!

Tiek uzskatīts, ka smaragds spēj stabilizēt arteriālo asins spiedienu, noņem galvas sāpes, spēj ārstēt locītavu sāpes, novērš kuņģa darbības traucējumus, urīnpūšļa iekaisumus. Tam piemīt antibakteriālas īpašības- ieliekot ūdenī, un nostādinot, ūdeni iespējams dzert bez vārīšanas.

Senatnē uzskatīja, ka ar šī akmens palīdzību iespējams atbrīvoties no akluma un epilepsijas. Mūsdienu litoterapeiti uzskata, ka smaragda īpašniekam, nav jāuztraucas par nakts murgiem, bezmiegu, panikas lēkmēm un paaugstinātas noguršanas.

Maģiskās īpašības!

Pamata uzdevums smaragdam ir atbrīvot savu saimnieku no necienīgiem ieradumiem- melošana, tieksme uz afērām, neuzticība mīlestībā. Ja, cilvēkam nav šo ieradumu, tad smaragds tam nesīs veselību un veiksmi, pretējā gadījumā, tas var piesaistīt smagus pārdzīvojumus savam saimniekam, kurš nevēlas mainīties- kas „sitīs” tik ilgi kamēr cilvēks izmainīsies.

Šis akmens ir spējīgs izgaisināt, jeb kuru negatīvo enerģiju, kura atrodama cilvēka biolaukā vai tā mītošajā telpā.

Smaragds ir izteikts ģimenes pavarda akmens- tas aizsargā laulības saites, glabā mieru un saticību ģimenē, veicina dzimtas turpināšanu.

Jūtīgiem cilvēkiem šis akmens palīdz sajust augstāku spēku sūtītus signālus un saprast to nozīmi- tādā veidā radot apzinātāku katra cilvēka dzīvi- rīcība veidojas apzinātāka.

Smaragds ir izteikti miermīlīgs un maigs akmens, tas necieš ne agresiju, ne raupjumu. Nēsājot šo akmeni ilgāku laiku pēc kārtas sev līdz (2-3 mēneši), cilvēks paliks arī mierīgāks.

Smaragds palīdzēs nervoziem cilvēkiem izvairīties no stresa, kā arī laikus atklāt melus!

Talismani un amuleti!

Smaragds ir barojošu māšu amulets, der arī jūrniekiem un ceļotājiem. Kā amulets tas aizsargā jauniešus no tendences uz izvirtību.

Mākslas cilvēkiem tas sniedz iedvesmu un dvēseles pacēlumu, darījuma cilvēkiem piesaista veiksmi un izdošanos!