Pērle

Akmens apraksts

Nereti pērle sastopama arī zem tādiem nosaukumiem, kā skatens, orientāls, magarīts, u.c. Pērle ir aragonīta plāksnīšu kopa, kuras sastāv no kalcija karbonāta. Pērle, sastopama balta, dzeltena, debesu zila, sarkana un melna. Izšķir divu veidu pērles- jūras un upes pērli.

Atspīdums- perlamutra.

Cietība 2,5-4,5 pēc Mosa skalas; blīvums 2,7 gr./cm3.

Pērles iegūst siltajos ūdeņos- Japānas, Austrālijas, Venecuelas piekrastē un citur.

Ārstnieciskās īpašības

Pērle attiecas pie akmeņiem, kuri ir spējīgi atvieglot hipertonijas lēkmes, ārstēt nieru, aknu, kuņģa un zarnu slimības. Stabilizēt nervu sistēmas darbību.

Litoterapeiti iesaka šo akmeni izmantot, kā indikatoru, kad organismā notiek kādas nelāgas izmaiņas, tiklīdz organismā vide kļūst skābāka, tā pērle zaudē savu mirdzumu un paliek bēša!

Maģiskās īpašības

Senajā Ēģiptē šo akmeni izmantoja kā ilgmūžības un skaistuma nesēju. Leģendas vēsta, ka valdniece Kleopatra, ne tikai nēsāja pērļu rotas, bet arī katru rītu tās dzēra izšķīdinātas etiķī un sajauktas ar granātu sulu. Un uzskata, ka tieši pateicoties šai maģiskajai dzirai, valdniece saglabāja savu jauneklību un skaistumu ilgu laiku.

Viduslaiku Eiropā parādījās tradīcija, dāvāt jaunlaulātai pērļu virtenes, jo tās it kā spēj padarīt ģimenes saites spēcīgākas un pāri uzticīgu vienu otram- dāvātājs bija vai jaunais vīrs, vai viņa vecāki. Turpmāk šīs pērļu virtenes tika vilktas ģimenei svarīgu pasākumu laikā.

Pērles ieteicams nēsāt, tikai kā krelles vai rokas sprādzes. Akmens ir kaprīzs, un to nevar nēsāt visi pēc kārtas- tikai cilvēki ar stingru raksturu, savādāk tas var novest cilvēku pie pilnīgas dezorganizācijas.

No šī akmens ieteicams izvairīties cilvēkiem, kuri strādā ar bērniem, aktieriem un ceļotājiem!

Talismani un amuleti

Kā talismans šis akmens ir spējīgs satuvināt cilvēkus, nomierināt cilvēkā mītošos aizvainojumus un lepnumu. Darījuma cilvēkiem šis akmens palīdz vieglāk pieņemt „pareizos” lēmumus, radot iespēju gūt maksimālu labumu no jeb kura darījuma- nepieciešamības gadījumā parādot arī atkāpšanās ceļus.