Kahalongs

Akmens apraksts

Nosaukums „kahalongs” iespējams ir radies no kalmiku vārdiem kahe- upe un halong- akmens. Sastopams arī ar tādiem nosaukumiem, kā kalmiku ahāts, svētās govs pārakmeņojies piens.

Kahalongs ir necaurspīdīga opāla paveids. Krāsa mēdz būt zaļdanīga, zaļganīgi- zilgana, zaļgani- brūngana, taču visbiežāk tie ir pienaini balti kristāli ar dažādiem ieslēgumiem un zīmējumiem.

Atspīdums- perlamutrs, stiklains.

Cietība 6,5-7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,1gr./cm3.

Pamata atradnes vieta ir Armēnija, Vidus Āzija, Kazahstāna, Krievija, Islande.

Ārstnieciskās īpašības

Dziednieki izsens šo akmeni izmanto, sieviešu slimību ārstēšanai, kā arī lai palīdzētu veiksmīgi noritēt grūtniecībai, vēlāk lai krūtis spētu ražot pienu. Valda uzskats, ja sieviete šo akmeni nēsā kā krelles, vai kā kulonu uz vēdera pēdējos grūtniecības mēnešus, tad tas ir spējīgs sakārtot visu tā, lai dzemdības būtu vieglas.

Pienaini- baltais kahalongs lieliski iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu. Šis minerāls palīdz organismam attīrīties no piesārņojuma.

Āzijā, ar kahalonga palīdzību atslābināja acis- uzskatīja, ja ieskatīties kahalongā, tad tas spēja atbrīvot acis no paaugstināta spiediena acīs.

Maģiskās īpašības

Šis akmens ir Mātes zemes simbols, tāpēc to dažādos veidos vienmēr saistīja ar grūtniecību, ar krūts barošanu- jaunas dzīvības tapšanu.

Senajā Ēģiptē, šis akmens tika piedēvēts vērša dievībai Alisam, kurš bija atbildīgs par auglību, pārticību un veselību.

Speciālisti iesaka šo akmeni ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, kuru darbība saistās ar citu cilvēku veselību un likteni- juristiem, ārstiem, politiķiem un skolotājiem.

Kahalongs ir spējīgs iedarboties tikai uz savu saimnieku, tas neveido iedarbību ne uz vienu citu, kas atrodas tā tuvumā.

Taču cilvēki, kuri nēsā šo akmeni parasti kļūst labsirdīgi, miermīlīgi un kārtīgi, attiecībā pret citiem cilvēkiem. Kahalongs ir no tiem akmeņiem, kurš spēj reaģēt uz sava saimnieka emocijām- tas priecājās un skumst kopā ar saimnieku!

Talismani un Amuleti

Kā talismans kahalongs, vislabāk ietekmēs grūtnieces (veicinās grūtniecības norisi mierīgu) un jaunās māmmiņas, kuras baro ar krūti (pastiprinās laktāciju).

Šo akmeni kā talismanu vai amuletu drīkst nēsāt visi, ne pārāk viegli, emocionāli uzliesmojoši cilvēki- tas radīs par šiem cilvēkiem, labsirdīga un uzticama cilvēka iespaidu- taču to nevarēs izmantot ļaunprātīgi!