Kianīts

Akmens apraksts

Nosaukums „kianīts” ir cēlies no grieķu vārda „kyanos”- zils.  Nereti sastopams arī ar nosaukumu distens un baus.

Kianīts ir alumīnija silikāts. Tā krāsa mēdz būt tumši zila, violeta, dzeltena, zaļa, melns un retos gadījumos tas ir caurspīdīgs. Pavisam reti ir sastopami arī kianīti ar kaķa acs efektu.

Atspīdums- stiklains.

Cietība 4,5-7,0 pēc Mosa skalas; blīvums- 3,5-3,6gr./cm3.

Pamata ieguves vietas sastopamas Šveicē, ASV, Brazīlijā, Kenijā, Birmā ( Mjamnā).

Ārstnieciskās īpašības

Tautas dziednieki uzskata, ka kianīts sniedz organismam kopēju tonusu, uzlabo atmiņu un atbrīvo no nervozitātes. Pateicoties savam zilajam tonim, šis minerāls atvieglo bērnu infekciju stāvokli, atbrīvo no bezmiega, noņem stresa radīto kaitējumu organismam.

Taču der atcerēties, ka nebūtu vēlams zilos akmeņus nēsāt lieki- tā kā šie akmeņi pie ilgas nēsāšanas spēj savā saimniekā radīt apspiestu stāvokli.

Litoterapeiti uzskata ka zilais kianīts ir spējīgs normalizēt šūnu metabolismu.

Ir valstis, kurās šo akmeni kā likums izmanto, nieru un urīnpūšļa slimību profilaksē.

Maģiskās īpašības

Kianīts ir spējīgs savam saimniekam izcelt tādas īpašības, kā uzticību, pieticību un apziņu. Šis akmens ir spēcīgs palīgs cilvēkiem, kuriem patīk mīlas intrigas, kā arī kuri bieži pārdomā savas dabīgās iespējas. Šis akmens palīdz koncentrēt uzmanību un enerģiju konkrētā virzienā- kad cilvēks, vienlaikus nedara visu, bet konkrēti un sistemātiski veic savas funkcijas. Starp citu, kianītam ir tāda īpašība, ka tas spēj savam saimniekam izraudzīties labāko no darbībām, kas spēj nest tā saimniekam vislielāko ieguvumu- sākot no materiālā ieguvuma, beidzot ar veiksmes un slavas ieguvi.

Ja kianīta saimnieks ir sirsnīgs un kārtīgs, tad tas aizsargās savu saimnieku no apkārtējo cilvēku neģēlībām, ļaujot pakāpties pa karjeras kāpnēm un iegūt veiksmi darbībā.

Kianīts uzlabo atmiņu, pamodina vēlmi mācīties, padara savu saimnieku apdomīgu, apzinīgu, atbrīvojot to no bīstamām ilūzijām. Šī akmens īpašnieks pārtrauks svārstīties, bet tieši un apdomīgi spēs pats lemt sev vēlamo. Kianīts mīkstina vilšanos sajūtu apkārtējā pasaulē, nedodot iespēju veidot viltus ilūzijas.

Taču izvēloties rotas lietu ar kianītu ir jābūt uzmanīgam un jāpēta vai tajā nav plaisu un mazu burbulīšu- šāds akmens ir spējīgs savam saimniekam atnest arī nelaimi.

No šī akmens būtu jāizvairās cilvēkiem, kuri pēc dabas ir gaužām slinki un vēlas krāpties- akmens kļūs bīstams, jo darīs visu, lai saimnieka nolūki taptu visiem skaidri.

Talismani un amuletu

Kianīts ir skolotāju, juristu, ārstu, baņķieru, biznesmeņu un politiķu talismans. Šis akmens tiem piešķir apkārtējo cilvēku simpātijas. Radošiem cilvēkiem tas dāvās iedvesmu, padarīs darbus maigākus un cilvēkiem tīkamākus (parādīs kas cilvēkiem vajadzīgs). Veicinās radošos izrāvienus!