Tirkīzs
Šeit vari ievadīt paskaidrojošu tekstu.

Akmens īpašības!

Akmens nosaukums ir cēlies no persiešu nosaukuma „firuza”- laimes akmens. Ir sastopams arī zem nosaukuma- debesu akmens, acteku akmens, karu akmens, Ēģiptes tirkīzs, kalčihjutils.

Tirkīzs mēdz būt debesu zils, zils, dzeltenīgi zaļš un zils ar zaļiem toņiem. Atspīdums- zīdveidīgs.

Cietība pēc Mosa skalas 5,6; blīvums- 2,6 g/m3.

Pamata ieguves vietas, Kaukāza, Āfrika, ASV, Čīle, Austrālija, Uzbekistāna, Kazahstāna, Ķīna.

Ārstnieciskās īpašības!

Cilvēkiem, kas sirgst no bezmiega, iesaka šo akmeni iestrādāt sudrabā. Izsens tiek uzskatīts, ka šis akmens kulona veidā spēj apturēt asiņošanu, dziedē kuņģa čūlu un aknu slimības. Ja akmeni iestrādā zeltā, tad šis akmens iedarbosies uz visu organismu, un paaugstinās imunitāti.

Ievērojot, kad akmens paliek tumšs vai zaudē savu krāsu- būtu vēlams jau laicīgi sākt izskatīt savus veselības jautājumus.

Maģiskās īpašības!

Visās tautās šīs akmens tiek uzskatīts par pašu veiksmīgāko akmeni. Tas samierina ienaidniekus, apslāpē dusmas, atjauno mieru ģimenē, atslēdz priekšnieku neapmierinātību pret saimnieku.

Šim akmenim ir izteikta īpašība mainīt savu krāsu, attiecīgi parādot sava saimnieka stāvokli, ja tas sāk palikt bāls, tad ir jāsāk aizdomāties par savu fizisko stāvokli, tas norāda, ka kaut kas nav kārtībā. Parasti tas tā uzvedās nāvīgi slimu cilvēku rokās!

Tirkīzs ir cīnītāju, līderu, drošsirdīgu, lemtspējīgu un neatkarīgu cilvēku simbols. Tam patiks ja no rīta, tā saimnieks paņems savu akmeni rokās un pāris minūtes veltīs tam savu uzmanību- tas nodrošinās drošību visas dienas garumā.

Tirkīzs savam saimniekam palīdzēs koncentrēties, saprast dzīves jēgu, parādīs arī kādus mērķus vajag sasniegt. Aiztur cilvēku no tukšas darbības, aizsargā arī no dažādām nelaimēm.

Šī akmens enerģētika ir tik stipra, ka tā palīdzēs sasniegt autoritāti sabiedrībā un cilvēks kļūs ievērojams.

Taču der atcerēties, ka šim akmenim ir augstas tikumības prasības pret savu saimnieku- tāpēc tas nekādā veidā nedraudzēsies, ar cilvēku, kurš jauksies citu cilvēku dzīvēs, lai apmuļķotu, kaitētu un citādi negatīvi izrīkotos- tad akmens var radīt arī efektu, kurā cilvēks var ciest!

Tirkīzs palīdz arī sirds lietās. Gredzenā iestrādāts tirkīzs, padarīs cilvēku laimīgu un veiksmīgu darbībā.

Talismani un amuleti!

Tirkīzs kā talismans palīdzēs, lai piesaistītu veselību, mīlestību, veiksmi un materiālo labvēlību. Šādu talismanu obligāti vajag ņemt līdzi ceļojumos, tas aizsargās un padarīs ceļojumu vieglu un patīkamu!