Granāts

Akmens apraksts

Nosaukums “granāts” ir cēlies no latīņu nosaukuma “Bagranurn”- kripata, zirnis. Akmens sastopamie citi nosaukumi: šorlomīts, melanīts, leikogranāts, karbunkuls, venis, bečeta, urālu granāts. Zem granāta nosaukuma ir sastopami dažādi minerāli, kā piemērm, pirops, almandīns, grosulārs, spessartīns un citi.

Granāti ir caurspīdīgi kristāli. To krāsa mēdz būt sarkani- brūna, sarkana un pat zaļa. Atspīdums- stiklains.

Pamata atradnes vietnes: Krievija, Austrija, Āfrika, Madagaskara, ASV, Argentīna, Brazīlija, Šri Lanka.

Ārstnieciskās īpašības

Valda uzskats, ka elpceļu slimību gadījumā, īpaši pie bronhiālās astmas, granātu sudraba ietvarā vēlams nēsāt kā kulonu kaklā.

Paaugstinātas temperatūras, kakla slimību, sistemātisku galvas sāpju gadījumā granātu zelta ietvarā ieteicams nēsāt uz labās rokas vidējā pirksta.

Maģiskās īpašības

No maģisko īpašību viedokļa granātam piedēvē milzum daudz leģendu. Granāta īpašnieks spējot gūt varu pār citiem cilvēkiem. Ir valstis, kurās šo akmeni nēsā gandrīz vai katra meitene, uzskatot šo akmeni par pašu spēcīgāko laimīgas mīlestības talismanu.

Viduslaiku Eiropā šo akmeni uzdrošinājās nēsāt tikai vīrieši, ticot ka tas aizsargās no ievainojumiem un ļaus veselam atgriezties no kaujas lauka, mājās.

Taču par visspēcīgāko granāta īpašību vēl aiz vien tiek uzskatīta spēja savā īpašniekā rosināt spēcīgu kaisli (īpaši sarkanie granāti). Kaislīgiem un ar lielu emocionālo atdevi cilvēkiem šis akmens būs pats spēcīgākais no talismaniem, kas nesīs gan laimi, gan veiksmi. Un šis akmens vienmēr aizsargās savu saimnieku no pārlieku vieglprātīgas rīcības- palīdzot atrisināt tam ik vienu dzīves problēmu bez liekas emocionalitātes.

Šo akmeni nav ieteicams valkāt slinkiem cilvēkiem- jo tas tos vienkārši iztukšos, kas rezultātā novedīs pie smagām nervu sistēmas problēmām.

Sarkanie granāti ir lieliski sieviešu draugi, tie palīdzēs tām būt nosvērtām, mierīgām un atklāt sevī dzīves viedumu.

Zaļie granāti palīdzēs pareizi rīkoties ar savas dzīves laiku un pieejamajiem līdzekļiem.

Nepārtraukta šī akmens nēsāšana cilvēkam sniegs paceltu noskaņojumu un pietiekami daudz enerģijas, lai cilvēks spētu baudīt dzīvi, taču, ja ir vēlme atpūsties, tad labāk šo akmeni noņemt uz pāris dienām.

Talismani un amuleti

Granāts- skulptoru, mākslinieku, dzejnieku, muzikantu, dizaineru, režisoru, aktieru talismans. Būtībā to cilvēku, kuru radošā darbība saistās ar pilnu atdevi un kaisli.