Amazonīts

Akmens īpašības

Savu nosaukumu akmens ieguva pēc tā pirmās atradnes vietas Amazones upes krastos, kur tika atrasti pāris šie skaistie akmeņi, tālajā 1738.gadā. Nereti tas tiek saukts arī par amazoņu akmeni, amazoniešu žadeīts, kolorādiešu žadeīts.

Amazonīts pieder laukšpatu grupai. Tā krāsa mēdz būt sākot no zaļa, līdz debesu zili- zaļam. Atspīdums stiklains.

Cietība 5.0-5.5 pēc Mosa skalas. Blīvums 2,5-2,6 g/cm3.

Pamatna atradnes ir Krievijā, Brazīlijā, Kanādā, Mongolijā, Indijā, ASV un Āfrikā!

Ārstnieciskās īpašības

Senatnē uzskatīja, ka nēsājot krelles no amazonīta, āda kļūst gluda un atgūst savu jauneklīgumu. Savukārt litoterapeiti, iesaka šo akmeni iegādāties cilvēkiem, kuriem ir tādas saslimšanas kā artrīts, reimatisms vai osteohondroze. Veicot masāžas ar amazonīta akmeņiem, var izārstēt varikozo vēnu paplašinājumu, asinsvadu aizaugšanu un palīdz ātrāk izdziedināties no sirds asinsvadu slimībām.

Maģiskās īpašības

Daudzās tautās amazonīts ir pamata akmens, veselības nodrošināšanai, kurš atjauno dzīvības spēkus, dod drošsirdību un saglabā uzticību. Klīst leģenda, kad tieši amazonīts veciem cilvēkiem atgriež jaunību, uzlabo zobu un matu stiprību, kā arī padara noturīgāku kaulu sistēmu.

Krievijā šis akmens tika izmantots, lai dziedinātos un aizsargātos no saules dūriena un galvas sāpēm. Mongolijā šis akmens vēl aiz vien tiek izmantots, ģimenes un draudzības saišu stiprināšanai.

Šis ir viens no bīstamajiem akmeņiem, kuru iesaka nēsāt sevišķi uzmanīgi, jo tas pieķeras tikai vienam no simta un tam arī uzticīgi kalpo! Ne kurš katrs cilvēks to spēs nēsāt, jo vai tas nestrādās un būs vienkārši rota, vai tieši pretēji izcels visus cilvēka trūkumus un padarīs tos redzamus apkārtējai pasaulei!

Talismani un amuleti

Kā amulets šis akmens vislabāk der mājsaimniecēm. Tas ne tikai palīdzēs nostiprināt ģimenes saites, taču arī palīdzēs mājas solī- ātrāk apgūt un saprast kā vadīt saimniecību.