AMetists

Akmens apraksts

Savu nosaukumu šis akmens ieguva pateicoties, seno grieķu nimfai Ametisai. Ir dažādi šī akmens un tā paveidu nosaukumi- Bahusa akmens, apustuļa Mateja akmens, arhibīskapu akmens.

Ametists ir viens no kvarca paveidiem. Akmens krāsa sastopama sākot no violetas līdz purpura sarkanai. Atspīdums stiklains.

Akmens cietība 7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,6 g/cm3.

Pamata atradnes: Krievija, Šrilanka, Brazīlija un citur retāk!

Ārstnieciskās īpašības

Senāk no ametista izgatavoja kausus un ar to palīdzību ārstēja alkoholismu- pēc leģendām, ielejot šādā kausā ūdeni un kristālam laužot saules starus, izskatījās, ka kausā ir ieliets vīns. Pēc leģendas – tā tika ārstēts alkoholisms, taču tās ir tikai leģendas un nereti lieki šim akmenim piedēvē alkoholiķu akmens statusu, jo tam ir daudz citu burvīgu īpašību.

Šo akmeni nēsāja dažādu epidēmiju laikā, jo ticēja, ka tas neļauj infekcijām nokļūt organismā. Uz ametista tika nostādināts ūdens, kuru uz nakti deva pacientiem, lai mazinātu temperatūru, vai novērstu iekaisuma procesus ķermenī.

Mūsdienu, litoterapeiti ametistu izmanto, lai uzlabotu smadzeņu apasiņošanos, novērstu bezmiegu un lai noņemtu nervu spriedzi.

Uzskata, ka, ja to nēsā uz labās rokas zeltneša, tas palīdz stiprināt imunitāti, bet ja auskaru veidā, tad tas uzlabo redzi.

Maģiskās īpašības

Ametists ir akmens, kurš palīdz cilvēkā atvērt iekšējās iespējas/ īpašības- kļūt apzinātākam.

Šo akmeni nedrīkst nevienam dāvināt, jau senatnē valdīja uzskats, ka uzdāvinot šo akmeni, tas piesaistīs dāvinātājam, apdāvinātā sirdi.

Daudzās kultūrās šo akmeni uzskata par tīrības, patiesības, labsirdības simbolu.

Ametistu ir jānēsā bez pārtraukumiem tikai tad tas palīdzēs savam saimniekam. Taču der atcerēties ja akmens tiek nēsāts konfliktu situācijās, tad akmens viegli spēj arī pārslēgties uz šāda veida viļņa un tālāk jau šo negativitāti raidīt uz savu saimnieku. Tāpēc jeb kuru izstrādājumu ar ametistu, pēc jeb kuras konflikta situācijas ir nepieciešams attīrīt- lai akmens nomierinātos.

Der pieminēt, ka ametistu drīkst iestrādāt tikai un vienīgi sudrabā, citos metālos tikai kombinācijās ar citiem akmeņiem.

Talismani un amuleti

Kā talismans ametists lieliski aizsargā no augstāk stāvošām amatpersonām- priekšniecības dusmas un uzbrukumu ies secen.

Ametistu ieteicams nēsāt uz zeltneša- vīriešiem uz labās rokas, sievietēm uz kreisās.