Parasto zemestauku ekstrakts
Parasto zemestauku ekstrakts eļļā
Latvijā nav sastopama neviena spēcīgākas iedarbības sēne, kā parastie zemestauki. Zemestaukiem parasti piedēvē pretvēža efektivitāti, taču tas nebūt nav vienīgais vērtīgais efekts, ko šis dabas brīnums spēj sniegt.

Par to varat palasīt šeit , lai iepazītos ar visu informāciju, kam šī sēne ir noderīga.

Biežākie produkti, kā šī sēne tiek gatavota ir ekstrakts alkoholā, zemestauku sula, kā arī zemestaukus iesaka lietot svaigus. Svaigā versija ir vislabākā, taču šo sēni saglabāt svaigu ilgāk par divām dienām neizdosies! Saldēt nedrīkst! 

AGFonds, savukārt, attīsta tēmu par parasto zemestauku žāvēšanu un arī eļļas ekstraktu veidošanu. Izžāvēt zemestaukus ir samērā sarežģīti, taču iespējams! Par to palasīsiet šeit. Žāvēti zemestauki būs nepieciešami, lai gatavotu ekstraktu eļļā.

Tā tad par pašu ekstraktu! Eļļu izvēlieties pēc saviem ieskatiem, derēs jeb kura, kura patīk! Es izvēlos vīnogu kauliņu eļļu, jo tā ir viena no tīrākām, vienveidīgu ražošanas apstrādi, kā arī visretāk rada alerģiskas reakcijas cilvēkiem. Turklāt, tā ir par pieņemamu cenu.

Ņemam kaltētu zemestauku daivas- tieši tādā formātā tās tiek uzglabātas un samaļam kafijas dzirnaviņās. Iesaku samalto masu izsijāt caur miltu sijājamo sietu, derēs arī caurduris ar smalku sietiņu. Iegūto pulveri varat vēl apstrādāt piestā, lai iegūtu maksimāli smalku pulveri. Uz 1L eļļas būs nepieciešami 50gr.pulvera, lielāka koncentrācija nav nepieciešama.

Iegūto pulveri ieberiet 1L pudelē caur piltuvi un pievienojiet eļļu, no kopējā daudzuma pusi- tā lai pudele nebūtu pilna. Pudeli aizveriet un kārtīgi izkratiet, lai zemestauku pulveris samirktu eļļā. Tālāk jau varat uzpildīt pudeli līdz galam un pagaidīt pāris stundas. Pulveris sevī sasūks eļļu un mazliet uzbriedīs, tad varat pievienot iztrūkstošo eļļas daudzumu pudelē.

Uz pudeles uzrakstiet datumu, kad pagatavojāt ekstraktu un novietojiet pudeli siltā un tumšā vietā uz vienu mēnesi! Tā, kā gatavojam ekstraktu no pulvera, tad masu ik dienas nepieciešams sakratīt, ideālā variantā vairākas reizes! Pats izmantoju tādu variantu, ka šo pudeli turu tuvu savai darba vietai un brīvā mirklī, par to atceroties, sakratu.

Pēc mēneša, biezumus nepieciešams atfiltrēt! Vieglākais variants ir izmantot piltuvi, kurā ielikt nelielu marles tamponiņu- tikai tas nedrīkst būt pārlieku blīvs, jo tas ātri nosprostosies! Iegūto ekstraktu pildām tīrā traukā un uzglabājam vēsā un tumšā vietā!

Atsauksmes no lasītājiem

17.09.2021

Reali darbojas , pārbaudīts!!
Regulāri lutinu savu ķermeni pēc dušas ar šo produktu, vēl pievienoju klāt ķermeņa skrubim un biezumus aiz iedzimtā skopuma, salātiem uz eļļas bāzes (no zemestauku extrakta pēc izfiltresanas).