Sēnes

Šī sadaļa atspoguļos, kā var izmantot sēnes dziedniecībā, taču nekad neaizmirsīsim, ka sēņu ir ļoti daudz un jeb kura kļūdaini izvēlēta suga var radīt draudus veselībai, tāpēc pielietojot sēnes dziedniecībā, tāpat kā augus, interesēsimies, mācīsimies un vienmēr vērsīsimies pie speciālistiem pēc padoma. Veselais saprāts vienmēr ir pirmajā vietā!

Zinātniski sēņu pielietošanu dziedniecībā un ārstniecībā sauc par fungoterapiju! Sēņu sastāvā ir daudz bioloģisku vielu, kuras pielieto ne tikai tautas medicīnā, taču arī zāļu ražošanā.

Šī sadaļa ir paredzēta kā pētnieciska un dod iespēju ieskatīties velti aizmirstā zinātnē, kuru attīstot var iegūt daudz kārt lētākas un pieejamākas zāles arī pret onkoloģiska rakstura saslimšanām, kaut paši onkologi uz to skatās skeptiski. Tas, protams, ir jālemj katram pašam, cik adekvāti šos dabas līdzekļus var pielietot.

Un, kā jau sākumā minēju, sēņu daudzveidība ir liela, jeb kura kļūda sajaucot sēņu sugas var radīt nopietnas sekas veselībai, tāpēc vienmēr, esiet uzmanīgi ievācot sēnes, pētiet grāmatās un internetā, pēc iespējas arī vērsieties pie speciālistiem precīzas sugas noteikšanai. Pirms sēņu izmantošanas, ievērojiet sēņu pirmapstrādi, lai mazinātu to, iespējamu, kaitējumu veselībai. Tāpat arī atceramies, ka ir sēnes no kurām iegūt specifiskās vielas var tikai pateicoties laboratoriskām procedūrām, bet kopumā sēne uzturā nav lietojama.