Pret ērcēm
Dabas līdzekļi ar insektu atbaidošu efektu

 

Tā kā iepriekš jau ar ērcēm iepazināmies, šeit un šeit, tad šoreiz parunāsim par kaut ko interesantāku! Ko mēs varam izmantot pret ērcēm! Pie tam ne, vienkārši, izmantot, bet ar reālu efektivitāti.

Rakstā arī hronoloģiskā secībā apskatīsim izmantojamos materiālus, kuri efektīvi atbaida ērces un ko varat izmantot, kaut vai zināšanai! Tāpat arī izmantošanas forma ir Jūsu pašu ziņā- vai tā ir ēteriskā eļļa, eļļas ekstrakti u.t.t.

Pirmo vietu ērču un citu insektu atbaidīšanā ieņem tāds augs, kā krustnagliņa. Esmu testējis kā ekstraktus eļļā, spirtā, tā arī ēteriskās eļļas. Ko vēlos pieminēt esmu strādājis gan ar dārgā gala ēteriskajām eļļām, kuras iespējams, ir pat dabīgas izcelsmes, gan pussintētiskajām- varu teikt, ka efektivitāte nemainās. Ticu, ja pielietosiet pussintētiku veselības uzlabošanas nolūkā, tas nebūs tik labi, taču ērces nav tik cimperlīgas.

Krustnagliņa ir augs ar ilgu iedarbību. Visspēcīgāk tas darbosies pirmās 4h, tālāk efekts būs vērojams vēl līdz 12h, protams, jau mazāks.

Otro vietu efektivitātē ieņem lauru lapas! Taču der zināt, ka šis augs ir pavisam interesants! Redzot internetā īpatnēju eksperimentu ar lauru lapu ēterisko eļļu, es sagaidīju, kad man kaķis atnesīs ērci un notestēju lauru lapu eļļas ekstraktu. Un efekts bija līdzvērtīgs. Tā tad! Lauru lapas savā darbībā nav īpaši efektīvas pirmās 2h. Taču tad efektivitāte palielinās un turpinās no 2-7h, tad atkal zaudējot savu efektivitāti.

Gatavojot repelentu, ir vērts pārdomāt par krustnagliņu lietošanu kopā ar lauru lapām.

Trešo vietu dala tāds augs, kā vīgrieze un anīss, šīs dabas veltes ir labas īslaicīgam efektam, tāpat tas attiecas uz lavandu. Šiem augiem ir vietas būt izstrādājumos, taču to efektivitāte ir vidēji līdz 4h un to nevar nosaukt par izteikti spēcīgu!

Tāpat ir vērts padomāt, par bērzu darvas un šķidro dūmu izmantošanu dažādos izstrādājumos! Bērzu darva nebūs tik efektīva, kā šķidrie dūmi, taču tā būs draudzīgāka cilvēkam. Savukārt, šķidrie dūmi ir daudz efektīvāki un lieliski izmantojami uz auduma, turklāt tos būs ievērojami vieglāk arī no tā izmazgāt!

Pašlaik nodarbojoties ar pētījumiem, es esmu noteicis, ka vairums, tautā ieteiktie augi nedarbojas, ne vībotnes, ne eikalipti, ne skujkoki, ne mētras! Bet turpināsim pētīt!