Labirintpiepe parastā
Daedaleopsis confragosa

Parastās labirintpiepes augļķermeņos ir atrastas dažādas bioloģiski aktīvās vielas: triterpēni, lektīni, steroli, fosfolipīdi.

No žāvētiem augļķermeņiem iegūtais 20(29)-lupēn-3-āns, uzrāda spēcīgu pretsēnīšu aktivitāti pret Saccharomyces cerevisiae un Microsporum gypseum, kā arī antibakteriālu iedarbību pret Escherichia coli, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Bacillus subtilis un Staphylococcus aureus.

Turklāt šī viela inhibē lipīdu peroksidāciju, radot līdzvērtīgu efektu pazīstamajam antioksidantam: alfa- tokoferolam.

Augļķermeņu ūdens ekstrakts uzrādīja prethipertonisku aktivitāti, kas ir pamatojama ar inhibējamo cinku saturošo metāloendopeptidāzes ACE un neitrālās endopeptidāzes NEP aktivitāti.

Polisaharīdi, kuri ir izgūti no micēlija kultūras inhibē sarkomas 180 augšanas ātrumu un Erliha karcinomas par 90%, radot augstu pretaudzēju aktivitāti. Citi pētījumi, kuri veikti izmantojot metanola ekstraktu, uzrādīja piepes citostatiskās īpašības pret L1210 (testēts uz pelēm, limfoleikoze).

Tautas medicīna

Tautas medicīnā nav datu par šīs sēnes izmantošanu ārstnieciskam nolūkam. Līdz ar to nav arī datu, par šīs piepes ievākšanu un tālāku apstrādi.

Lasīt par bērzu lapiņpiepi->