Berils

Akmens apraksts

Nosaukums Berils ir cēlies no latīņu vārda Iwyllus. Berilu nereti sauc arī par morganītu, vorobjevītu, biksbītu, gošenītu, austrāliešu smaragds.

Berils ir berilīta un alumīnija savienojums. Berili ir sastopami, praktiski visās iespējamās krāsās. Pēc krāsām tie dalās dažādās grupās- smaragds (zālēs zaļš); morganīts (rozā); biksbīts (sarkans); hellodors (zeltīts- dzeltens). Kristāli, kuri ir dzeltenīgi- zaļi, zaļgani vai zilgan-zaļos toņos sauc vienkārši par beriliem. Nereti sastopami berili ar kaķacs efektu vai ar zvaigznes efektu.

Atspīdums- stiklains.

Cietība- 7,5 pēc Mosa skalas; blīvums 2,6-2,9 g/cm3.

Pamata ieguves vietas: Kazahstāna, Ukraina, Indija, Madagaskara, Genlande, Namībija, Mozambika, Brazīlija, ASV un Krievija.

Ārstnieciskās īpašības

Senatnē ar berila palīdzību, pamatā ārstēja sieviešu slimības. Mūsdienu litoterapeiti, paliek tādās pašās domās, taču iesaka to lietot arī tad kad nepieciešams palīdzēt augšējiem elpceļiem un nervu sistēmai!

Maģiskās īpašības

Berils ir ģimenes pavarda sargs- tas palīdzēs nosargāt ģimenes saites, uzlabos attiecības starp vecākiem un bērniem, palīdzēs rast saikni starp ģimenes locekļiem.

Tas neļaus mājās nosēsties negatīvai enerģijai, kuru var atnest kāds no viesiem, vai kāds ģimenes loceklis. Akmens ir miermīlīgas dabas, līdz ar to viegli šķīdina visu tam apkārt esošo agresiju un negatīvu.

Berils arī lieliski aizsargā savu īpašnieku- ja tam draud izputēšana, tad berils aktīvi palīdzēs saimniekam atrast risinājumu radušai situācijai.

Berilu var uzskatīt par izteiktu sieviešu akmeni- tas pamatā sadarbojas ar daiļo dzimumu.

Talismani un amuleti

Kā talismans berils izsens tiek izmantots tālos pārbraucienos, lai nokārtotu eksāmenus, vai lai piesaistītu sev veiksmi pie pretējā dzimuma!