Sēņu mix
Dažādu augu, ķērpju un sēņu ekstrakts eļļā

Attīstot dabas velšu kultūru, loģiski, ka mēs nonākam arī pie tādām dabas veltēm, kā sēnes! Sēnes ir lieliska alternatīva augiem un ķērpjiem vai drīzāk, lietojot tās kompleksi ar augiem un ķērpjiem varam iegūt daudz ievērojamāku efektu.

Sēņu ievākšana prasa daudz lielākas zināšanas un būt ievērojami uzmanīgākam, lai gala rezultāts neradītu nevēlamas blaknes vai pat smagu saindēšanos. Tāpēc šo sēņu izvilkumu gatavoju, galvenokārt, ar mērķi ārīgai lietošanai.

Radās nepieciešamība pēc ādas kopjoša, reģenerējoša un dziedējoša eļļas izvilkuma. Par bāzes eļļu, es kā parasti izmantoju vīnogu kauliņu eļļu- uz šīs eļļas tika nostādināti augi, ķērpji un sēnes.

Atsevišķi es nostādināju, pūkaino diždadzi, kopā ar plūmju everniju, kā nozīme ir vairāk ādu kopjoša un dažādu infekciju avotu likvidējoša. Otru nostādinājumu veidoju no dārzā ievāktām mārdadža sēklām, tās pirms tam samaļot.

Atsevišķi gatavoju arī bērzu brūnpiepi un parasto apmalpiepi, kā arī kokveida alveju un ārstniecības kliņģerīti, lai iegūtu spēcīgāku koncentrāciju! Šīm sastāvdaļām ir vairāk barojošas un reģenerējošas īpašības.

Lielākā tilpumā tika gatavots izvilkums no sarkanās mušmires, bērza čagas, lakas plakanpiepes un parastās gailenes. Šīs sastāvdaļas ir vairāk kopjošas un noskatītas no Āzijas ekskluzīvās kosmētikas, kurā šīs sēnes tiek pielietotas, kā unikāls ādas kopjošs, ārstējošs un uzlabojošs līdzeklis.

Rezultātā ieguvu eļļas izvilkumu, kurš palīdz sakārtot ādu gan uz sejas, gan ķermeņa, gan intīmajās zonās. Iespējams, ar to var kopt arī gļotādas, piemēram, mutes dobumu, taču tā kā šis līdzeklis ir samērā jauni radīts un nav zināma perfekta tā iedarbība, to pašlaik iekšķīgi nemēģinu lietot- kaut arī tajā nav sastāvdaļu, kuras varētu raisīt kādas nevēlamas blaknes, ja neskaita sarkano mušmiri, kura šajā izvilkumā nav lielos daudzumos.

Precīzu dažādo sastāvdaļu attiecību es nosaukt gan nevarēšu, jo laikam ejot, viss, vairāk vai mazāk notiek uz aci. Līdzīgi, kā gatavojot ēdienu, ir tā iekšējā izjūta, cik daudz un ko pievienot! Bet esošās sastāvdaļas nav bīstamas, līdz ar to varat droši eksperimentēt ar to daudzumu masā! Iespējams, mazliet ar pietāti pievienojam sarkano mušmiri! Taču, ja neesam nolēmuši šo ekstraktu lietot iekšķīgi, tad arī sarkanā mušmire bīstamību nerada.

Kā jau vairums dabas ārstniecības līdzekļu, arī šis nav izņēmums un tā iedarbība ir visnotaļ universāla! Bez testēšanas, es varu pateikt, ka šis ekstrakts spēs padarīt ādu daudz stingrāku, tvirtāku jeb elastīgāku, viegli tiks galā ar dažādām dermatoloģiskām saslimšanām, aizsargās ādu pret vides ietekmi, ļaus sakopt problemātisku ādu. Bagātinās ādu ar dažādiem vērtīgiem elementiem, kurus diez vai atradīsiet citos līdzekļos, kā sēnēs. Papildus tam, līdzeklis nav alerģisks un nerada iekaisumus- tam nav agresīvas iedarbības. Alerģija iespējama, tikai gadījumos, ja pret kādu sastāvdaļu ir nepanesamība, taču šajā sastāvā esošās veltes, reti kad raisa šādu efektu.

Šādu eļļas ekstraktu ir vērts gatavot, ja Jums ir problemātiska āda, bieži nākas lietot dažādus krēmus, lai to uzturētu un aizsargātu. Noderīga ir jūtīgas ādas gadījumā! Un der zināt, ka šis līdzeklis ne tikai uz mirkli sabaros, bet to darīs ievērojami ilgāk, kā krēmi. Papildus tam, ekstrakts iedarbosies dziednieciski uz ādu un spēs novērst dažādas problēmas, ar kurām krēmi netiks galā (galvenokārt, nabadzīgā sastāva dēļ). Protams, ja ādas problēmas saistās ar iekšējo orgānu darbības īpatnībām, tad arī šis līdzeklis būs tikai ar ārēju iedarbību un problēmu atrisināt tas nespēs! Bet jeb kurā gadījumā, āda būs pateicīga!