Bērzu darvas ziede
Ziede no mūsdienās aizmirstās bērzu darvas

Sastāvs

1.Priežu un egļu sveķi, bišu vasks, sviests, kokveida alveja, kokosriekstu eļļa, olīveļļa, zemesriekstu eļļa, vīnogu kauliņu eļļa, bērza darva, ārstniecības tauksakne, ārstniecības salvija, divšķautņu asinszāle, lavandas ziedi, parastā vīrcele un Baltijas jūras dzintars.

2.Bērzu darva, priežu un egļu sveķi, kokosriekstu eļļa, bišu vasks, vīnogu kauliņu eļļa, ricinauga eļļa, divškautņu asinszāle, pūkainais diždadzis, plūmju evernija, propoliss, medus.

3.Asinszāles ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā, Sēņu MIX ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā, Bišu vasks, Kokosriekstu eļļa, Bērzu darva, Priežu sveķi.

* Sēņu mix: vīnogu kauliņu eļļa, parastā apmalpiepe, bērzu brūnpiepe, sarkanā mušmire, kokveida alveja, ārstniecības kliņģerīte, bērzu čaga, lakas plakanpiepe, parastā gailene, pūkainais diždadzis, mārdadža sēklas, plūmju evernija!

Nozīme

Bērzu darva ir dabīgs antiseptiķis, lokāli kairinošs, audu atjaunojošs, pretiekaisuma un insekticīds līdzeklis (ar tā palīdzību var arī izvairīties no odiem un ērcēm). Bērzu darva uzlabo audu apasiņošanos un veicina ādas atjaunošanos. Ražotāji min, ka darvā ir vairāk kā 10 000 vērtīgu elementu- fitoncīdi un krezoli- dabīgi dezinfekcijas līdzekļi; guaiakols- ar izteiktām pret pūšanas īpašībām un antiseptiķi- fenoli.

Bērza darvu esat jau sastapuši- Višņevska ziedē!

Bērza darvu plaši pielieto, lai ārstētu ekzēmas, herpes vīrusa izsitumus, kašķi, tuberkulozi, angīnu, bronhītu, strutojošas brūces, sasitumus, trofiskās čūlas, pūžņojošas skabargas, ādas sēnīšu saslimšanas, apsaldējumus, izgulējumus, apdegumus, hronisku otītu, hronisku psoriāzi. Bērzu darva palīdz novērst ādas niezi un iekaisumu, kā arī to izmanto lai ārstētu stomatītus, asiņošanu, uretrītu, gangrēnu, pēcdzemdību mastītus, audzējus, lepru, bakas, sāpīgas tulznas, gremošanas traucējumus. Kosmetoloģijā bērza darvu plaši izmanto, lai koptu problemātisku ādu un taukainus matus.

Pamatojums

Par dermatoloģisko ziedi es to nosaucu, lai vieglāk orientēties starp neskaitāmajām ziežu burciņām un atrastu īsto, kad tā ir nepieciešama un uzreiz arī saprastu tās nozīmi.

Sākotnēji jau ir izveidots pats pamats no sveķiem un vaska, kā arī dažādas eļļas, kuras paredzētas ādas pastiprinātai barošanai, tik daudz cik jāskatās vai nav uz to alerģija, jo klāt ir zemesriekstu eļļa. Ziedei tradicionāli ir pievienoti dažādi augi, kas jau manās ziedēs kļūst, kā neatņemama sastāvdaļa, jo laikam ejot tie sevi ir lieliski pierādījuši, tāpēc izvēlos tos pielietot arī turpmāk, jo tie visi iedarbojas kompleksi.

Šajā ziedē īpaši izceļama ir kokveida alveja- izejviela pagatavota no svaiga uz palodzes augoša auga, ne veikalā nopērkams ekstrakts. Un pati spice šai ziedei ir bērza darva. Ja esat sekojuši līdzi, tad pamata sastāva iedarbību esmu aprakstījis jau iepriekš, tas pamatā noder ādas kopšanai, kā barojošs un atjaunojošs līdzeklis. Tāpat arī alvejas iedarbību skaidrot nav nepieciešams, jo, manuprāt, nav populārāka auga kosmētikā, kuru pielieto jau izsens.

Bet bērza darva, iespējams, arī Jums būs jaunums, tas ir labi aizmirsts sens līdzeklis, kuru lietoja gan ārēji, gan iekšķīgi, gan zirgiem ratus smērēja (riteņu asis). Bērza darva tiek iegūta speciāli karsējot uz atklātas liesmas bērza tāsis, darva izdalās un iztek zemākā traukā, līdz tāsis pārvēršas pelnos. Bērza darvu iegūtu tādā veidā parasti izmanto jaucot 1:4 ar augu eļļu, jo tā ir visnotaļ koncentrēta un tīrā veidā to izmanto reti. Taču mūsdienās ir daudz pamatā Krievijas ražotāji, kuri piedāvā jau attīrītu bērza darvu. Ir nostāsti, ka no priedes arī varot iegūt darvu, taču nekur to neesmu sastapis un arī pagatavošanas receptes nav redzētas, zinu kā no saknēm tvacē terpentīnu, bet tam jau cita nozīme, taču ar var lietot kosmētikā.

Atsauksmes

(no cilvēkiem, kuri izmantojuši šādas receptūras ziedi)

18.03.2020

Tikko veiksmīgi ar bērza darvas ziedi tiku galā ar tā saucamo aukstumpumpu, nebija tā pie rokas, kad sajutu, ka sāk kņudēt, uzziedu tik vakarā, kad jau sāka veidoties pūslis, taču ziede apturēja pūšļa augšanu un 10 dienu laikā no 1ās dienas, ir palikusi tikai nojausma par to, ka bija herpe.

28.02.2021

Ārstē ilgstošu pēdu sēni, kas jau saņēmusi ārstniecības devu.  Cīņa nav galā, bet...ādas stāvoklis uzlabojies, kāju smarža uzlabojusies, samazinājusies nieze.