Rubīns

Akmens īpašības!

Nosaukums „rubīns”, radies no latīņu nosaukuma rubella- sarkans. Taču nereti to sauc arī savādāk- cēlais, sarkanais korunds, ratnanaiana, manikija, jahonts. Rubīns ir pieskaitāms jau dārgakmeņu grupai. Tas ir alumīnija oksīds. Krāsa ir sarkana dažādos toņos, spīdums- stiklains.

Cietība pēc Mosa skalas- 9,0; blīvums 4,0 g/m3.

Pamata atradnes ir Āfrikā, citur sastopams retāk.

Ārstnieciskās īpašības!

Indijā izsens uzskatīts, ka rubīns ārstē epilepsiju, paralīzes, un palīdz tikt galā ar depresiju. Savukārt Eiropā, ar pulverī samaltu rubīnu ārstēja impotenci un kuņģa problēmas. Taču dziednieki izmantoja ne tikai pašu akmeni, bet plaši sāka arī pielietot ūdeni, uz kura akmens tika, nostādināts. Mūsdienu dziednieki- litoterapeiti ar ūdens nostādināšanu nodarbojas vēl aiz vien- šis ūdens tiek izmantots, pie paaugstināta asins spiediena, asins saslimšanas, sirds un acs slimībām.

Valda uzskats, ka šāds ūdens spēj palīdzēt arī bronhiālās astmas gadījumā.

Kakla, ausu, locītavu un mugurkaula problēmu gadījumā ieteicams šo akmeni novietot tieši uz sāpošo vietu.

Mūsdienu litoterapeiti iesaka rubīnu nēsāt cilvēkiem, kuriem ir miega traucējumi, ir tendence uz hipohondriju, kā arī ja jūt nepārtrauktu nogurumu.

Maģiskās īpašības!

Eiropas valstīs rubīns simbolizē spēku, drošsirdību, godu un skaistumu. Austrumos- dzīves enerģiju, mīlestību, spēku un veselību. Senajā Indijā šo akmeni saistīja ar Saules spēku!

Šo akmeni nevajadzētu nēsāt savtīgiem, agresīviem, vardarbīgiem un īgniem cilvēkiem, jo tas pastiprinās šīs īpašības.

Ja to izmanto kā aizsargu, tad visspēcīgāk tas aizsargās no maģijas iedarbības, aizsargās no smagām kaitēm, aizsargās no ienaidniekiem, kuri nereti sevi pasniedz par draugiem. 

Talismani un amuleti!

Rubīns vislabāk atbilst cilvēkiem, kas riskē ar savu dzīvību- karavīri, ugunsdzēsēji, miljonāri, glābēji. Kā talismans tas vislabāk palīdzēs cilvēkiem ar tīru sirdi un tīrām domām.

Tas sniegs vīrišķību, dos papildus enerģiju un aizsargās no traumām.

Rubīns iestrādāts zelta gredzenā, radīs saimniekā prieka sajūtu, paaugstinās dzīves spējus, uzlabos atmiņu un pagarinās dzīvi!